Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

1986’dan bugüne şantiye yapılarında edindiği birikim ve uzmanlığı ile Karmod şantiye mobilizasyon binaları ile de yanınızda. Konuttan baraj projelerine, havalimanından yol yapıma kadar projelerin gerçekleştirilmesinde kullanılacak şantiye mekanı ve yapı tercihi de uzmanlık gerektiriyor. Projenin planlanan zamanda tamamlanabilmesi için görev alacak teknik ekip ve işçilerin konaklayacağı şantiye bina mobilizasyonunun nasıl ve ne tür yapı modeliyle yapılacağı çok önemli.

Karmod uzmanlığı henüz proje aşamasında devreye girerek planlamanızı kolaylaştırıyor. Mobilizasyon yapıları kurulacağı zeminden iklim özelliğine, işçi sayısına göre yapı planlamasına, konteyner veya prefabrik hangi yapı modelinin kullanılacağına Karmod daima yanınızda.

Şantiye yapı planlamasında dikkat edilecek en önemli noktalar arasında işçi konaklama kamplarının kurulacağı mekanın gerçekleştirilecek projenin işleyişine engel olmamsını ilk sırada sayabiliriz. Sonraki aşamada projenin bulunduğu bölge iklimiyle beraber diğer coğrafi özelliklerine göre hangi yapı modelinin tercih edileceği hususu dikkate alınmalı. Şantiyede kaç personel konaklayacağı, ileriki zamanlarda personelde olabilecek olası artışlar mutlaka değerlendirilmelidir. Bu değerlendirmeye göre şantiye yapı büyüklüğü de ortaya konulmaktadır.

Karmod uzmanlığı Şantiye Mobilizasyonunda Yanınızda

İnsana verilen değerle beraber son yıllarda işçi barınma kamplarındaki iş güvenliği ve sağlık koşulları da dikkate alınması gereken bir diğer önemli konudur. Bu konuda bir ünitede kaç kişinin aynı mekanda barınacağı, havalandırma standartının ne olacağı, ısıtma ve iklimlendirme cihazlarında nelerin tercih edileceği, kişi sayısına göre ideal wc duş unite sayısı, yemekhane büyüklüğü gündeme gelmektedir.

Şantiye yapı kompleksine yardımcı unsurların da ilk aşamada planlamasının yapılması gerekmektedir. Bunlar arasında sağlık merkezi, revir, ibadethane, dinlenme salonları, kantin, çamaşırhane gibi şantiye yapıları yer almaktadır.

Yapı tercihinde konumlarına göre personele özel alanların oluşturulmasının da planlamasının yapılması gerekmektedir. Yönetici, teknik personel, formen, işçiler gibi özel alanların planlamanın hassas konuları arasında yer almaktadır.