Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Mülteci Okulu Ürdün

Kullanım Amacı Okul
Yapı Modeli Panel Sistem Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 6
Toplam Metraj 432 m²
Proje Yılı 2018
Kullanılacak Bölge Ürdün
Tamamlanma Zamanı 14 Gün
Şu anda 45 misafir bu projeyi inceliyor

Ürdün’de Zaatari Mülteci Kampına Suriyeli çocukların eğitimi için prefabrik okul

Yüzde 20’si 5 yaşın altında çocukların oluşturduğu Ürdün 10 kilometre doğusunda yer alan Zaatari Mülteci Kampına Suriyeli çocukların eğitimi için prefabrik okul bina projesini tamamlayarak teslim ettik. Yeni nesil prefabrik yapı modeliyle modern tarzda inşa edilen prefabrik okul projesi kampta ihtiyaç duyulan eğitim binaları göz önünde bulundurulduğunda oldukça önemli bir işleve sahip olacak. Çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu Zaatari kampında 80 bine yakın mülteci zor şartlar altında yaşıyor ve kampta mevcut bulunan çoğunluğu çadırlardan oluşan 32 küçük okul 20 bine yakın öğrencinin eğitimi için yetersiz durumda. Okul bina yetersizliği nedeniyle temel eğitim yaşına gelmiş çok sayıda çocuk eğitim alma imkanından mahrum bulunuyor.

Yeni nesil prefabrik yapı sisteminin verdiği kolaylıkla 6 adet okul binasını 14 gün gibi kısa bir sürede kurulum yaparak mağdur Suriyeli mülteci çocukların eğitimine kazandırdık. Ürdün’de Suriyeli mültecilerin yaşadığı en büyük kamplardan olan Zaatari Kampı içerisinde kurduğumuz toplam 432 m2 büyüklüğe sahip prefabrik okul binalarında aynı anda 300’e yakın öğrenci aynı anda eğitim alabilecek. Suriyeli mülteciler okul projemizde 4 adet 42 metrekare, 2 adet 132 m2’lik binaların kurulumuyla gerçekleştirildi.

Suriyeli çocukların eğitimi için Ürdün’de Zaatari kampında kurduğumuz prefabrik okul binaları iyi izolasyonu, ergonomik derslikleriyle uzun ömürlü okul konforuna sahip. Okul yapılarımızın diğer önemli özelliği kısa sürede kullanıma hazır kurulum yapılabiliyor olması.

 Uluslararası yardım kuruluşlarının okul yardımlarında en iyi çözüm prefabrik hazır okullar

Prefabrik okul binaları, modern yapı tarzı, sıcak veya soğuk kamp ortamlarında iyi izolasyona sahip oluşu, hızlı üretim ve kurulum avantajı gibi öne çıkan üstünlükleriyle okul ve eğitim binaları yardım projelerini hedefleyen uluslararası yardım kuruluşları için en iyi yapı çözümüdür.

UNICEF raporlarına göre günümüzde 4,3 milyon Suriyeli çocuğun savaş nedeniyle eğitim haklarından mahrum kaldığı belirtiliyor. Aynı raporda ülke dışında yaşayan eğitim çağındaki çocuk sayısı 730 bin olarak tahmin edildiği belirtiliyor. En fazla Suriyeli Mültecinin barındığı ülkeler ise Türkiye ve Ürdün.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz