Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tiflis Otel ve Dinlenme Tesisleri

Kullanım Amacı Otel Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 8 Bina
Toplam Metraj 1448m2
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Tiflis, Gürcistan
Tamamlanma Zamanı 90 Gün
Şu anda 94 misafir bu projeyi inceliyor

Gürcistan Otel ve Dinlenme Tesisi Projesi

Güney Kafkasya ülkelerinden Gürcistan’da otel ve turizm tesis binalarından oluşan projesi tamamlayarak teslim ettik. Toplam 1448 m2 büyüklükteki 8 ayrı binanın kurulumu üç ay gibi kısa bir zamanda tamamlandı. Hızlı inşa sürecinde prefabrik yapı modelinin kullanılması büyük avantaj sağladı. Proje kapsamındaki binalar Karmod’un İstanbul, Tuzla, Orhanlı bölgesinde yer alan modern tesislerde üretildi. Tüm malzeme ve donatılarıyla ön üretimli olarak hazırlanan yapılar karayolu taşımacılığı ile Gürcistan’a ulaştırıldı. Yapılar Tiflis’teki kurulum yerine taşındığında Karmod uzmanlarından oluşan kurulum ekibi de organize edilerek sahada hazır hale getirildi. Aynı gün yapıların araçlardan indirilmesiyle bina montajlarına da başlandı.

 

Turizm tesis binasında örnek bir proje

8 ayrı bina grubuyla turizm tesisinde örnek bir projeye imza atılmış oldu. Projede bir turizm tesisinde bulunması gereken tüm yapılar inşa edildi. 352 m2 büyüklükteki ana bina iki katlı olarak projelendirilerek inşa edildi. Otel amaçlı kullanılacak bu binada 12 ayrı lüks otel odası bulunuyor. Odalar içerisinde konaklama tesis standartlarında tuvalet ve banyo üniteleri de yer alıyor. Otel binasının giriş katında içinde resepsiyon alanının da bulunduğu genişçe bir lobi yer alıyor. Özel kaplama uygulamalarının da gerçekleştirildiği otel iklimlendirme performansıyla klasik betonarme binalardan daha iyi seviyede bulunuyor. Odalar arası ses geçirgenliği ortadan kaldırılmış durumda. Kış aylarının sert geçtiği bir bölgede inşa edilen bina içi minimum enerji kullanımıyla kolayca ısıtılabiliyor. Enerji kullanım verimliliği ile turizm tesislerinde önemli gider kalemi oluşturan enerjiden tasarrufla işletmeye büyük kazanç sağlıyor.

Proje kapsamında inşa edilen prefabrik yapılardan birini de 204 m2 bina oluşturuyor. Yemekhane binası olarak inşa edilen bu yapı misafirlere leziz yemeklerin tadıldığı hoş bir ortam sunuyor. Bu bina ile birlikte müstakil konut hizmeti için proje kapsamında 82 m2 bir ev de inşa edildi. 2+1 plandaki müstakil evi tesis yöneticisi kullanıyor.

 

Toplam 700 m2 çok amaçlı Hangar binaları

Dinlenme tesisine kurulum yapılan 4 ayrı bina da hangarlardan oluşuyor. Özel yükseklikteki bu binalardan ikisi 200 m2, ikisi de 150 m2 büyüklüğe sahip. Hangarlardan ikisi tesisin ticari alanı olarak hizmet veriyor. Diğer iki hangardan biri otopark olarak kullanılırken diğer bina çok amaçlı depolama alanı olarak değerlendiriliyor.

 

Turizm tesis yatırımlarında en avantajlısı prefabrik yapı

Otel başta olmak üzere turizm sektörüne yönelik bina yatırımları için prefabrik yapı sistemi en ekonomik ve avantajlı modeli oluşturuyor. Uzun ömürlü ve güvenli binalar prefabrik modeliyle günler içerisinde üretilip istenilen yerde günler içerisinde kurulum yapılabiliyor. Bina malzemeleri tamamıyla modern tesislerde üretilen prefabrik yapı genel maliyet avantajıyla birlikte işçilik giderlerini minimize eden özeliğe sahip. Yapı modelinde kurulum tamamıyla cıvata somun kullanımı ve geçmeli sistemle gerçekleştirildiğinden işçilik uygulamalarının çoğunu ortadan kaldırıyor. Duvardan çatıya, elektrikten su tesisatına, yalıtım uygulamalarından boyaya kadar tüm işçilikleri alanında uzmanlaşmış bir ekip gerçekleştiriyor. Çok sayıda usta organizasyonunu ortadan kaldıran sistemiyle prefabrik yapı en avantajlı bina modelleri arasında yer alıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz