Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Konteyner Pandemi Evi Projesi

Kullanım Amacı Yayla Evi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1
Toplam Metraj 21m2
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Eskişehir, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 1 Gün
Şu anda 28 misafir bu projeyi inceliyor

Sağlıklı yaşam için Konteyner Ev

Korona virüs salgını insan sağlığını en fazla tehdit ettiği günlerde gerçekleştirilen bu proje yeni nesil konteyner evi güvenli liman haline getirdi. Mart 2020 itibariyle tüm dünyayı etkisine alan covid19 salgını hepimizde korkuya neden oldu. İnsandan insana yakın temas yoluyla hızla yayılan virüs bazı önemli tedbirlerin alınmasına neden oldu. İlk aşamada maske mesafe kuralları uygulanmaya başladı. Ülkeler arası uçuşlar tamamıyla durduruldu. Aynı ülke içerisinde şehirler arası ziyaretlere kısıtlamalar getirildi. Belirli dönemlerde evde karantina uygulamasına geçildi. Bir yandan sağlık riskine karşı alınan bu tedbirler diğer yandan insanlarda psikolojik travmalara da yol açtı. Evden çıkamamanın ve her istediği yere sınırlama olmadan gidememenin verdiği huzursuzluk insanı adeta boğdu. Boğucu ortamdan kurtulabilmek için arayışlar başladı. İşte bu ortamda kullanıma hazır konseptiyle üretilen yeni nesil konteyner ev modeli bunalan insanları rahatlatan çözüm oldu.  

Konteyner ev pandemi döneminde rahatlık

Karmod konteyner ev pandemi döneminde en çok tercih edilen konut modeli oldu. Konut modelinin kullanıma hazır üretimli konsepti kısa zamanda ev sahibi olmak isteyenlere büyük kolaylık sağladı. Konteyner ev modelini tercih eden çok sayıda vatandaş şehir merkezlerinden uzakta yer alan bahçe, yayla gibi mekanlara yerleştirdikleri yeni evleriyle pandemi kısıtlamalarını geride bıraktı. Hem kendilerini hem de ailelerini covid19 virüs riskinden koruma altına aldılar. Aynı zamanda günlük aktivitelerini hiç sınırlama olmadan rahatlıkla yapabildiler. Ev dışında doğa ile iç içe ortamda kısıtlamadan uzak etkinlikler onlar için moral oldu. Pandemi sürecindeki yayla evi süreci onlarda bir tutkuya dönüştü. Kısıtlamaların kaldırılmasıyla yeni konteyner evleri yaşamlarının bir parçası haline dönüştü. Yeni dönemde konteyner evde doğa ile iç içe ortam en çok tercih ettikleri yaşam biçimi oldu.

Pandemide Eskişehir merkezinden doğaya doğru tatlı bir kaçış

Bu proje kapsamında inşa edilen evin temel fikrini pandemi kısıtlamalarından kaçış oluşturdu. Uzun yıllar Eskişehir merkezde ikamet eden müşterimiz pandemi kısıtlamalarının başlamasıyla birlikte yeni bir arayışa girer. Bunun için babadan kalma bağ arazisi önemli bir fikrin oluşumuna yol açar. Karmod Bursa satış ofisiyle iletişime geçen müşterimiz konteyner evlerin özellikleriyle ilgili bilgiler alır. Aracına atlar ve Bursa ofisinde konteyner evi yakından görmek ister. Yapı kalitesi ve yalıtım performansına hayran kalan müşterimiz güvenli yeni bir ev hayalini gerçekleştirmek için sipariş verir. Sipariş sonrası evin üretimi Karmod modern tesislerinde bir hafta gibi kısa bir zamanda tamamlanır. Üretim tamamlandığında vinçli kamyona yüklenen konteyner ev Eskişehir’e doğru yola çıkar. Müşterimizin hazırladığı alana araçtan indirilerek yerleştirilen konteyner ev aynı gün oturuma hazır hale getirilir. 2021 yılı itibariyle pandemi kısıtlamalarını yeni eviyle geride bırakan müşterimizde yayla yaşamı bir tutkuya dönüşmüş. Günümüzde yılın büyük bölümünü ailesiyle birlikte bu yeni evinde geçiriyor. Isınmada soba kullanıyor. Konteyner ev içerisine kurduğu güzine sobada sadece çevredeki kuru ağaçlardan elde ettiği odunları kullanıyor. Odun ateşinde güzine sobada pişen yemekler, börekler konteyner evde yaşamı ayrı bir cazibeye dönüştürüyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz