Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Nijerya Borno Askeri Kamp Yapıları

Kullanım Amacı Subaylar İçin Askeri Karargah Kampı
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Toplam Metraj 420 m²
Proje Yılı 2018
Kullanılacak Bölge Borno, Nijerya
Şu anda 51 misafir bu projeyi inceliyor

Nijerya'nın kuzeydoğusında çatışmalarla gündeme gelen Borno Eyaleti’nde ülkenin ulusal ordusunda görev alan rutbeli subayların kullanımına özel askeri kamp yapıları kurduk.

Monguno şehrinde Yeni Nesil Konteyner modelimizle yapımını gerçekleştirdiğimiz projenin dikkat çeken özelliği, kurulum yapılan yerin çatışmaların yaşandığı güvenlik riski yüksek bir bölge olması.

Müşteri beklentileri doğrultusunda projede konteyner yapı gurubu kullanıldı. Karmod Nijerya Ofisince ön hazırlığı gerçekleştirilen projede ünite büyüklüğüyle markamıza özgü Full Demonte Konteyner modeli kullanıldı. Karmod Full Demonte Konteyner modeli benzerlerine göre en az 7 m2’den başlayarak daha geniş iç mekan sunumuna sahip olmasıdır.

Klasik üretimlerde deniz yolu konteyner taşımacılık standartlarındaki 230x595 ünite ölçüsündeki 14 m2 üzerine çıkılamazken Karmod yeni nesille full demonte hale getirilen yenilikçi konteyner yapı modeliyle bu ölçü kısıtlaması tamamıyla aşılmıştır. Bu yenilikçi sistemle 21, 27, 36 hatta 48 m2 iç mekana sahip konteyner üniteleriyle benzersiz genişlikte yapılar hazırlanabilmektedir. Bu durum özellikle sosyal tesis binaları, konteyner şantiye, askeri kamp yapı projelerinin gerçekleştirilmesine avantaj kazandırmaktadır.

Nijerya Askeri Tesis projesi kapsamında yukarıda üstünlüklerini anlattığımız full demonte sistemli 20 adet 3x7 yeni nesil konteyner ünitesi hazırlandı. 21 metrekare büyüklükteki askeri konteyner ünitelerinin her birinde 2 subay konaklayacak. Konteyner yapı içerisinde subayların ayrı kullanabileceği iki bağımsız oda ile wc duş ünitesi yer alıyor.

Monguno Konteyner Askeri Kamp projesinde öne çıkan ekstra uygulama ise her ünite çatısına yerleştirilen 150w’lik solar panellerin yer aldığı GES enerji uygulamasıdur. Kurulum yerinin merkezi yerleşim alanına oldukça uzak mesafede olması nedeniyle kampın ihtiyacı olan enerji bu panellerle sağlanacak. Panellerin ürettiği solar enerji konteyner kampın 24 saatlik elektrik ihtiyacını karşılayacak.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz