Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Askeri Konteyner

Askeri Tesis yapılarına en hızlı çözüm

Askeri kullanım amaçlı yapı ihtiyaçlarında Askeri Konteynerler güvenli ve hızlı kurulumlu yapı çözümüdür. Karmod Askeri Konteyner gerek ulusal orduların gerekse ulaslararası askeri pakt birliklerinin ihtiyaçlarıyla beraber güvenlik beklentileri göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış olup yenilikçi konteyner yapı teknolojileriyle üretilmektedir. Kara kuvvetleri, hava kuvvetleri ve deniz kuvvetleri komutanlıkları ile bağlı birliklerin tüm yapı ihtiyaçlarına özel projelere üretim yapılmaktadır. Fırkateyn ve uçak gemilerinin belirli alanlarında gerekli askeri teçhizat ve mühimmat gibi malzemelerin depolanmasında kullanılmak üzere mobil konteyner üniteler de üretilmektedir.

Askeri birliklerde acil ihtiyaç duyulabilecek yapıların hızlı tedariki için de hazır konseptiyle konteyner yapılar son derece ideal yapı dercihidir. Yüksek yapı güvenliği, her türlü iklim koşulunda yüksek dayanım, teknolojik hatta kısa sürede üretim ve sahada hızlı kurulum Karmod yapılarının temel özelliğidir. 

Karmod, gizlilik koşullarına uygun şartlarda imalat yapan Askeri Konteynerin özel sektördeki en iyi üretim gerçekleştiren markalarındandır.

Üretimi hızlandıran özel boyamalı Kamuflaj desen

Karmod konteynerin duvar ve çatı panelleri çift yön sac sandviç panel sistemli olup panelin dış kısmında kalan yüzeylerine doğadaki farklı renk tonlarında özel boyanmış kamuflaj desen boyamasına sahip paneller kullanılmaktadır. Karmod’a özgü bu özel boyama sistemiyle Kamuflaj özel boyama sisteminden kaynaklanacak termin sorunlarının önüne geçilmektedir. Standart üretimlerde yoğun işçilikle çok uzun zamanlar alan kamuflaj desen boyama uygulaması Karmod’un mükemmel çözümüyle aynı standart üretim hızında olduğu gibi sorun oluşturmadan gerçekleştirilebilmektedir. Bu sistem askeri yapılarda çoğunlukla tercih edilen kamuflaj desenli konteyner üretimlerini özellikle çoklu alımlarda diğer üretim yöntemleriyle kıyaslanmayacak ölçüde hızlandırmakta ve çok önemli üretim avantajı oluşturmaktadır.

Askeri Konteyner Ofisleri

Karmod’un ulusal ordular ve diğer askeri birlikler için ürettiği yapılar arasında askeri konteyner ofisleri de yer almaktadır. En küçük birim karakoldan başlayarak, bölük, tabor alay, tugay, tümen gibi askeri birliklerin ana karargah binalarıyla diğer hizmetlerin sunulduğu birlikte ihtiyaç duyulan S1 Personel, S2-S3 Harekat - İstihbarat, S4 Lojistik gibi temel bina ihtiyaçlarına istenilen standartlarda askeri yapılar kullanıma hazır olarak kurulum yapılarak teslim edilmektedir. Konteyner ofis yapıları kullanıma hazır konseptiyle askeri birliklerin acil yapı ihtiyaçlarının kısa sürede karşılanlasında çok önemli kolaylık sağlamaktadır.

Revirden Gazinoya, Depodan Kantine her alanda

Kaynaksız civata – somunlu yeni nesil üretim teknolojisi, paslanmaz çürümez yüksek galvanizli sac kalınlığı, sandviç panel duvar ve çatı sistemiyle Karmod askeri konteyner yapıları karargah ofis binası çözümlerinin yanı sıra askeri birliklerdeki yatakhane binaları, yemekhane binaları, çamaşırhane, malzeme deposu, revir, kantin, gazino, özel depolar, silahlık, silah kademe, doldur – boşalt istasyonu gibi çok sayıdaki yapı ihtiyaçlarında güvenle tercih edilip kullanılmaktadır.

Karmod Askeri Konteyner Ulusal Orduların ilk tercihi

Karmod yeni nesil askeri konteyner TSK Türk Silahlı Kuvetleri’nin yanı sıra Eritre, Etiyopya, Kongo, Libya, Nijerya, Katar, Somali gibi çok sayıda ülkenin ulusal ordularınca tercih edilmiştir. Karmod Yeni Nesil Askeri Konteyner dünyada ilk kez çatıda kullanılan 125 mm kalınlıktaki sandviç panel sistemiyle de farklıdır. Bu sistem yapıyı yalıtım değerleri açısından oldukça üstün kılmaktadır. Çatıda kullanılan özel kenet sistemiyle yapının ekstra çatıya ihtiyaç duymadan sızdırmazlığı sağlanmıştır. Duvar panellerinin tamam sandviç panel sistemine sahiptir. Pencerelerde tam kapama sağlayan uzun kilit ve çift ısı cam kullanılmaktadır. Yapı içi iklimlendirme klima yardımıyla kolaylıkla sağlanmakta olup benzerlerine göre % 60’lara varan oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Askeri birliklerin yapı ihtiyaçlarında hem hızlı hem de pratik tedarik sağlayarak bir adım önde olun.

Askeri yapılar BM Barış Gücü gibi birliklerin ihtiyaçlarını belirlenen standartlarda en iyi şekilde karşılamak için üretilebilmektedir. Askeri konteynerlar ulusal orduların kullanımlarına özel standartlarda kolay üretim için geliştirilebilmektedir.