Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kazakistan Petrol Doğalgaz Şantiye Kamp Projesi

Kullanım Amacı Petrol Projesi Şantiye Yapıları
Yapı Modeli Şantiye Yapıları
Yapı Adedi 2
Toplam Metraj 1.720 m²
Proje Yılı 2013
Kullanılacak Bölge Aktav, Kazakistan
Tamamlanma Zamanı 43 Gün
Şu anda 65 misafir bu projeyi inceliyor

Prefabrik Şantiye yapılarımız Hazar Denizinde Petrol Arama Projesinde Kullanılıyor

Karmod Prefabrik şantiye yapı grubuyla dünyanın önde gelen enerji projelerine çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Şantiye yapılarımızla yeni bir projeyi de Kazakistan’ın Aktav şehrinde gerçekleştirdik. Hatırlanacağı üzere daha öncede bölgede Azerbaycan sınırları içerisinde yer alan Şahdeniz 2 doğalgaz projesi gibi önemli bir markaya şantiye mobilizasyonu inşası gerçekleştirmiştik.

Bu projedeki yapı grubumuz Kazakistan’ın Hazar Denizi sınırında petrol arama faaliyetlerinde bulunan firmanın çalışanlarınca kullanılacak. Proje kapsamında biri ana şantiye binası diğeri de yönetim ofisi olarak kullanılacak iki adet prefabrik yapının kurulumunu gerçekleştirdik. Toplam yapı büyüklüğü bin 720 metrekare kapalı alana sahip yapıların kullanıma hazır kurulumu 43 günde tamamlanarak teslim edildi.

İçerisinde şantiye mobilizasyon yapı grubu ihtiyacının tamamının karşılanacağı iki katlı ana prefabrik şantiye binasında tüm donatılar hazırlandı. Bu ana bina içerisinde işçi yatakhaneleri, yemekhane binası, eğlence ve oyun alanları, eğitim salonları, laboratuvar, insan kaynakları ile iş güvenliği ve sağlığı ofisi, sağlık tesisi revir alanı, wc tuvalet ve duş alanları yer alıyor.

Karmod demonte hazır yapı teknolojisiyle hazırlanan bu yapının duvarlarında prefabrik sac panel sistemi kullanıldı. Sandviç panel duvar levhaları arasına yapı konforu açısından yüksek yalıtımlı mineral yün uygulaması gerçekleştirildi. İki katı birbirine bağlayan ara kat şaselerinin Karmod uzmanlığıyla statik hesaplamaları yapılarak üretimdeki uyum montaj aşamasında da özenle sürdürüldü ve yüksek güvenlikli bir şantiye yapısı inşa edildi.

Tek katlı prefabrik ofis binası da yine sac panel sistem yüksek izolasyonlu sistem üretilerek sahada kurulum yapıldı. Bina projenin yöneticilerince çalışma ofis amacıyla kullanılacak. 2013 yılı içerisinde teslim edildi.

Gerek doğalgaz gerekse petrol yatakları açısından son derece zengin kaynaklara sahip Hazar Denizi’nde Kazakistan’ın 2 bin 320 kilometre sınırı bulunuyor. Ülke toprakları içerisinde yaklaşık 42 doğalgaz ve 172 petrol havzası bulunuyor. En zengin enerji yatakları Kazakistan’ın batısı ve Hazar Denizi’nde yer almaktadır.

Kazakistan Hazar Petrol Arama Projesinde Karmod Prefabrik yapı tercih edildi

Karmod Prefabrik inşaat ve enerji sektörlerine çözüm ortağı olmaya devam ediyor.
LLP CONS firmasının üstlendiği proje kapsamında Hazar petrol arama ve çıkarma projesinde Karmod şantiye yapılarıyla yer aldı. Hazar Denizi kıyısındaki Aktua kentinde kurulan şantiyeler 1720 metrekare bir alana yerleştirildi. Çalışma ve yönetim ofislerinin yer aldığı şantiyeler 2013 yılı içerisinde teslim edildi.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz