Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Salgınla Mücadele Poliklinik Binası

Kullanım Amacı Kovid-19 Ön Tanı ve Teşhis Polikliniği
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 221m2
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Küçükçekmece, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 6 Gün
Şu anda 24 misafir bu projeyi inceliyor

Pandemide En Hızlı Mücadele için Prefabrik Poliklinik Binaları

Tüm dünya ile birlikte Mart 2020 itibariyle ülkemizde de etkisini artıran korona virüs salgını hepimizde korku ve endişeye yol açtı. Hastalıkla mücadelede erken teşhis büyük önem taşıyordu. Çünkü insandan insana hızla yayılan virüsün etkisini azaltabilmek ve tamamen kurtulabilmek korunmayla mümkündü. Bu nedenle erken tanı covi19 pandemi sürecinin en önemli tedbirini oluşturuyordu. Salgınla mücadelede bir diğer önemli nokta tanı ve teşhis alanlarının genel insan kitlelerinden ayrıştırılmasıydı. Hastanelerin ana binalarında diğer hastalarla aynı ortamda verilen pandemi hizmetleri toplum sağlığı için en önemli risklerden birini oluşturuyordu. İşte bu nedenle çoğu hastane covid19 teşhis ve tanı hizmetlerini güvenli ortamda verebilme adına ek yapılara ihtiyaç duydu.

İstanbul, Küçükçekmece’de hizmet veren Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bu bilinçle çözüm yoluna giden hastanelerden birini oluşturdu. Türkiye’de Mart ayında salgın ilk görülmeye başlandığında hastane yönetimi hızlı bir karar verdi. Salgınla en güvenli mücadele için hastane bahçesinde en uygun alana ayrı bir poliklinik binası kurulma kararıydı bu. Bu kararla birlikte Karmod’la iletişime geçen hastane yönetimi pandemi poliklinik binasının inşa sürecini başlatmış oldu. Nisan başında netleşen proje onay sonrası ay ortasına kalmadan tamamlandı. Hastane bahçesinde en uygun alana inşa edilen prefabrik poliklinik binasının kurulumu 6 gün gibi kısa bir zaman diliminde tamamlanarak halkın hizmetine sunuldu. Ön tanı ve teşhis polikliniği olarak hizmete alınan binada merkez binada virüs riski olmadan testler yapılmaya başlandı.

Güvenli hizmetin esas alındığı poliklinik binası, çift taraftan giriş yapılabilecek şekilde planlandı. Riski bina içerisinde de yığılmayı önleyerek en aza indirebilme adına her iki yönde bekleme salonu oluşturuldu. İki ayrı noktadan kayıt olan riskli vatandaşlar yine 2 ayrı muayene odasında doktor kontrolünden geçirildiler. Poliklinik binası içerisinde sürüntü test odası ve hastaların tıbbi müdahale önceliklerinin belirlendiği triaj odası yer aldı.

 

Pandemi ve Sahra Hastaneleri için En Hızlı Çözüm Prefabrik Hastane

Prefabrik yapılar hızlı üretim ve kurulum avantajıyla insan sağlığının korunması için acil ihtiyaç duyulan hastane binalarının inşası için büyük kolaylığa sahip. Betonarme gibi klasik yöntemlerle aylar hatta yıllar süren hastane projeleri prefabrik yapı modeli kullanılarak inanılmaz oranda hızlandırılabiliyor. Proje örneğinde olduğu gibi salgınla mücadelede acil ihtiyaç duyulan pandemiye özel poliklinik binaları veya sahra hastaneleri hızla inşa edilebiliyor.

Prefabrik hastane binaları uzun ömürlü sistemiyle salgın sonrası dönemlerde farklı poliklinik hizmetlerinin sunulmasında değerlendirilebiliyor. Salgın döneminde genel toplum sağlığının korunmasında güvenli bir liman olan prefabrik hastane normal dönemde diğer branşlar için hizmete alınabiliyor. Olası salgınlarda tekrar aynı hizmet için hızla dönüştürülebiliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz