Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İzmir Bayraklı TOKİ Projesi Şantiye Yapıları

Kullanım Amacı Toplu Konut Projesi Şantiye Binası
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 1029m2
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge İzmir, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 22 Gün
Şu anda 51 misafir bu projeyi inceliyor

Depremin yaraları sarılıyor, konutlar yükseliyor

30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki deprem sonrası evlerini kaybeden vatandaşlara yeni evler inşa ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından depremin yaralarını sarmak için Bayraklı ilçesinde rezerv alanda konut inşalarına başlandı. Proje kapsamında 8 bin 100 konut inşa ediliyor.

Karmod Yeni Nesil Konteyner TOKİ Bayraklı Toplu konut projesinde

Deprem sonrası evlerin inşası için bölgede hummalı bir çalışma sürerken işçilerin konaklayacağı şantiye yapılarında tercih yine değişmedi. Karmod yeni nesil konteyner TOKİ Bayraklı toplu konut projesinin de işçi şantiye yapısında tercihi oldu. Konut inşasında görev alna işçiler için ihtiyaç duyulan yatakhane binaları Karmod tarafından projelendirildi. Üç katlı birleşimli konteyner modeliyle projelendirilen yapıların üretimi Karmod modern tesislerinde ünite ünite gerçekleştirildi. Sevkiyatın başlamasıyla birlikte sahaya intikal eden profesyonel kurulum ekibi binanın montajına başladı.

288 kişilik konteyner yatakhane binası 22 günde hazır edildi

Proje kapsamında 1029 m2 yatakhane binasının üretim ve kurulumu gerçekleştirildi. 288 kişinin aynı anda konaklayabileceği TOKİ konteyner yatakhane binasının üretim ve kurulumu toplam 22 gün gibi kısa bir zamanda tamamlandı. Üç katlı bir bloktan oluşan yatakhane binasının inşasında 3x7 metre ölçüsünde toplam 43 adet konteyner ünitesi kullanıldı. Zemin katı 336 m2 üzerine konumlandırılan yapının toplam büyüklüğü 1029 m2.

Her katta 12 ayrı yatakhane bulunuyor

Kullanım ergonomisinin ön planda tutulduğu TOKİ Bayraklı toplu konut projesi konteyner yatakhane binasında her katta 12 ayrı yatak odası bulunuyor. 3 katta toplam 36 oda yer alıyor. Her odada ranza sistemiyle 8 kişi konaklayabiliyor. Koğuşların havalandırma sistemi uluslararası işçi sağlığı ve güvenliği standartlarına göre yapılmış durumda. Her katta wc ve duş üniteleri de konaklayan personel sayısına göre planlanmış durumda. Katlarda her biri 7’şer üniteli olmak üzere tuvalet ve duş konteyner kabinleri yer alıyor. Kabinler içerisinde yer alan ana salonda el yıkama lavaboları bulunuyor. Sandviç panel duvar ve çatı sistemiyle Karmod yeni nesil konteyner yatakhane en iyi yalıtım performansına sahip. Kışın en soğuk günlerinde işçilere sıcacık iç mekan sunarken yazın sıcağında kolayca serinletilebiliyor.

İzmir Bayraklı TOKİ Deprem Konutları Projesi

TOKİ Bayraklı projesiyle İzmir'de 30 Ekim 2020'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören depremzedelerin kullanımına özel konutlar hazırlanıyor. Proje kapsamında Bayraklı ilçesinde belirlenen rezerv alanında 8 bin 100 konut inşa ediliyor. Bilindiği üzere Seferihisar merkezli İzmir deprem Bornova ve Bayraklı ilçelerinde çok sayıda binada ağır hasara yol açmıştı.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz