Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İsviçre’de Doğa Konut Konseptlerine Özel Konteyner Ev

Kullanım Amacı Doğa Evi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1
Toplam Metraj 36m2
Proje Yılı 2018
Kullanılacak Bölge İsviçre
Tamamlanma Zamanı 11 Gün
Şu anda 26 misafir bu projeyi inceliyor

İsviçre’de doğa konut konseptlerine özel Konteyner Ev

Bu özel proje ile  yeni nesil konteyner modeliyle konutta ne tür tasarımlar yapılabileceğinin güzel bir örneği ortaya konulmuş oldu. Karmod yeni nesil konteyner modern konsept farklı kaplama uygulamalarını kolaylaştıran özelliğe sahip. Bu özellik modern konut tasarımlarındaki farklı uygulama hayallerinin gerçekleştirilmesine imkan hazırlıyor.

Doğa evinde yaşama özel konteyner ev uygulaması

Karmod yeni nesil konteynerle İsviçre’de kurulum yapılan evle doğa evi konseptine güzel bir örnek kazandırıldı. Evin inşası temel olarak iki ayrı konteyner ünitesinin üretimiyle başladı. Projede biri 3x7 diğeri de 3x5 metre büyüklüğündeki iki ayrı konteyner ünitesi üretildi. Sahada yan yana konularak birleştirilen üniteler L planda yerleşim yapıldı. Ortaya 36 metrekare büyüklükte şirin bir ev çıkarken bu konteyneri farklı kılan uygulamalar bu aşamadan sonra gerçekleştirildi. Yapının duvarlarında standart olarak 5 cm kalınlıkta yüksek yalıtımlı sandviç panel sistemi kullanıldı. Konteyner ev içten alçı levha dıştan da ahşap kaplama uygulamaları yapılarak doğal görünümde şekillendirildi. İç kısım levha uygulamaları sonrası alçılama yapılarak müşteri tercih zevkine uygun renkle boyandı. Ahşap kaplamalı dış cephe ile yapı standart bir evin çok daha ötesine yükseltildi. İsviçre Alplerine yakın bölgede inşa edilen ev yeşillikler içerisinde doğa konseptine tam uyumlu görünüm kazandı.

Yeni Nesil Konteyner ev iklimlendirme performansıyla kazandırıyor

Karmod yeni nesil konteyner evler duvardan çatıya sandviç panel sistemi kullanımıyla üretiliyor. Duvardaki 50 mm kalınlık çatıda 125 mm’ye ulaşılıyor. Bu kalınlık yalıtımı en iyi seviyeye yükseltirken kar yükü açısından da en iyi mukavemete ulaşılıyor. Panel aralarında kullanılan özel boyalı çelik sac levhalar arasına taş yünü malzeme dolgusuyla en iyi yalıtım düzeyi yakalanıyor. Bu malzeme ile aynı zamanda yangın riskleri de ekstra güvence altına alınıyor.

Sıfırın altında iklimde sıcacık konteyner ev ortamı

İsviçre’nin özellikle dağlık alanlarında kışları çok çetin geçer. Kışın ortalama sıcaklık sıfırın altında seyreder. Yaz aylarında düz ovalarda bile sıcaklık 25 dereceleri anca görür. Yaz aylarının geçelerinde bu sıcaklık birden 10 derecelere kadar düşer. Yaz geceleri bu nedenle oldukça serin olur. Tamamen sandviç panel sisteme sahip Karmod konteyner ev en soğuk iklimlerde bile sıcacık yuvalar hazırlar. Yapının iklimlendirmesi elektrik bulunan bölgelerde klima benzeri cihazlar en düşük ayarlarda çalıştırılarak kolayca gerçekleştirilir. Elektik enerjisi bulunmayan kullanım alanlarında soba ısıtma için en iyi çözüm oluşturur. Sandviç panel yalıtımlı sistemin verdiği avantajla yaz aylarında yapı içi serinliğini muhafaza eder. Konteyner ev içinde yaşam yaz kış mutluluğa dönüşür. 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz