Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü Binası

Kullanım Amacı Bilgi İşlem Ofisi
Yapı Modeli Hafif Çelik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 118 m²
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Fatih, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 22 Gün
Şu anda 87 misafir bu projeyi inceliyor

Dünyanın En Büyük Metropollerinden İstanbul’a Bilgi İşlem Binası

İstanbul dünyanın en kalabalık nüfusa sahip şehirleri listesinde 13. sırada yer alıyor. Bu dev metropol kentin yönetiminden İstanbul Valiliği sorumlu. Kalabalık şehirler nüfusun getirdiği bir durum olarak çok sayıda güvenlik sorununun da yaşanmasına yol açıyor. Bu nedenle İstanbul gibi metropol şehirlerin bilgi güvenliğinin yönetilmesi de çok önemli. Şehirde yaşayan milyonlarca insanın yanı sıra kente günlük çok sayıda ziyaretçi giriş çıkış yapıyor. Şehre gerek yurt içinden gerekse yurt dışından turizm ve ticari nedenlerle çok sayıda günlük ziyaretçi akışı gerçekleşiyor. İşte bu hareketli ortamda şehrin bilgilerini ve güvenliğini daha güvenli ortamda yürütmek adına bir bilgi işlem binası inşa edildi.

Tarihi mekan konseptine uygun çelik sistem çalışma ofisi

Karmod uzmanlığı ile İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü kullanımına özel inşa edilen binada karkas sistem hafif çelik yapı modeli kullanıldı. Binanın kurulumu tarihi yarım adada Eminönü, Ayasofya ve Sultanahmet’e yakın lokasyondaki yine tarihi İstanbul Valilik binası bahçesinde gerçekleştirildi. Binan bahçe içerisinde çok fazla göze gelmeyen bir alanda kuruldu. Böylece bilgi işlem gibi önemli bir departmana ana binadan bağımsız sakin bir çalışma ortamı hazırlandı. İstanbul Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü binası 59 m2 temel zemin üzerine iki katlı olarak inşa edildi. Aynı zemin alanı üst katta da korunarak bina toplam metrajı 118 m2 olarak gerçekleşti.

Çelik sistemle dar mekanda inşa kolaylığı

Çelik sistem bilgi işlem binası için İstanbul Valiliği bahçesinde ayrılan alan oldukça dardı. Demonte sistemle ön üretimli olarak imal edilebilen çelik yapılar dar mekanlarda bile kolay kurulumla montajlanabiliyor. Ön üretimi hiç kaynak kullanılmadan cıvata somun ve geçmeli sistemle gerçekleştirilen Karmod çelik yapıların hem sevkiyatı hem de saha kurulumu son derece kolaylaşıyor. Çelik binalarda duvardan çatıya tüm alanlar çelik sistemlerle örgülü. Çelik yapıda klasik betonarme yapılardaki tuğla gibi uygulamalara ihtiyaç duyulmuyor. Çelik duvar karkasları içi yalıtım malzemeleriyle doldurularak aynı zamanda tuğla vazifesi de görüyor.

Bilgi İşlem Binasında Neler Var?

Bilgi İşlem binasına dar cepheden giriş verildi. Zemin katta odadan odaya geçişin olduğu iki ayrı bölüm yer alıyor. Odalardan ön kısım çalışma odasına ayrılmış durumda. Arkadaki oda ise sistem odası kullanımına tahsis edilmiş durumda. Sistem odasında yaz kış iklim şartlarından etkilenmemesi için klima tertibatları özel tesisatla gerçekleştirildi. Her iki odada da tavanda 4 ayrı aydınlatma armatürü yerleştirildi. Zemin kattan üst kata içten projelendirilen çelik sistem ahşap kaplamalı merdiven kullanılarak çıkılıyor. Bu kat yine içten içe geçilen iki oda şeklinde projelendirildi. Bu odalar bilgi işlem biriminde görev alan personelin çalışma odaları olarak hizmet vermekte.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz