Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü Atlı Polis Birliği Ofis Binası

Kullanım Amacı Polis Atlı Birliği Binası
Yapı Modeli Hafif Çelik Sistem
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 79 m²
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Şehir Ormanı, Sultangazi, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 17 Gün
Şu anda 43 misafir bu projeyi inceliyor

Çevik Kuvvet Atlı Polis Birliği’ne Özel Çelik Ofis

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne bağlı Polis Atlı Birliği kullanımına özel çelik ofis binasını teslim ettik. Birliğe özel projelendirilen çelik ofis binası sadece 17 günde tamamlandı. Ofisin kurulumu Sultangazi Şehir Ormanları olarak adlandırılan Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Şehir Ormanları’nın bulunduğu bölge içerisinde gerçekleştirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki 9 atlı polisin kullanımına sunulan ofis binası 79 m2 büyüklüğe sahip. Birlikte görev alan atlı polisler içinde bulunulan ormanlık alanlarla birlikte turistik bölgeler ve sahillerde devriye atarak şehir güvenliğine katkı sağlıyor.

Çelik ofis atlı birliğe yuva oluyor

Özellikle orman, turistik meydanlar ve sahiller gibi araç girişine kapalı alanlarda güvenliği sağlayan Atlı Birlik göreve çelik ofiste hazırlanıyor. Atlı Birlik için Sultangazi Şehir Ormanı içerisinde özel bir yer ayrılmış durumda. Bu alanda çelik ofis binasıyla birlikte atların beslenme, bakım ve eğitimlerinin yapıldığı at çiftliği binası yer alıyor.

Çiftliğin hemen yanında inşa edilen ofis binasının yapımında yüksek güvenli ve hızlı kuruluma sahip hafif çelik yapı sistemi kullanıldı. Ön üretimi Karmod tesislerinde teknolojik imalatla gerçekleştirilen çelik bina tek araca yüklenerek Suhtangazi Şehir Ormanı içerisinde tahsis edilen alana sevk edildi. Tamamen cıvata somun ve geçmeli sisteme sahip çelik binanın genel kurulumu 12 günde tamamlandı. Dış cephede yüksek yalıtım ve fugalı kaplama sisteminin tercih edildiği ofis binasında bu uygulamalarla birlikte içi dış boyaması 5 günde tamamlandı.

Atlı Birlik ofis binası içerisine girildiğinde en sağ kısımda 23 m2 büyüklükte bir çalışma odası yer alıyor. Hemen bunun yanında 18 m2 büyüklükte dinlenme odası bulunuyor. Yoğun tempoda çalışan ekip bu bölümde dönüşümlü olarak dinlenebiliyor. Ofis içerisinde 9 m2 mutfak alanıyla birlikte bay ve bayan tuvalet üniteleri yer alıyor.

İstanbul’un Araç Girmeyen Orman ve Turizm Alanları Atlı Polislere Emanet

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bünyesinde 2018 yılında Atlı Polis Grup Amirliği kuruldu. O tarihten bugüne atlı polisler İstanbul’un araç girişi bulunmayan şehir ormanları, turizmle öne çıkan Sultanahmet ve Taksim Meydanları ile sahillerin güvenliğinde görev ifa ediyor. Polis atlı birliği devriye hizmetleriyle toplumsal olayların engellenmesine büyük katkı sağlıyor.

Atlı Polis Birliği’nde görev alan personel, temel at biniciliği ve ileri düzey binicilik eğitiminden geçiyor. Eğitim verildikten sonra belirli görev bölgelerinde bulunan Polis Atlı Birliklerinde göreve başlanıyor. Özel göreve sahip bu personelin eğitimleri Antalya ve İzmir gibi illerdeki Atlı Polis Grup Amirliği’nde veriliyor. 4 aylık binicilik eğitim süresini tamamlayan personel Atlı Polis Birliğinde göreve başlıyor.

7 dönüm üzerine kurulu Sultangazi Şehir Ormanı içerisindeki Atlı Polis Birliğinde göre görev alan 9 personel güne yandaki çiftlikteki atlarını tımar ederek başlıyor. Süvari polisler burada atların hem eğitimlerini hem de bakımlarını gerçekleştiriyor. Dış görev alanlarındaki ortama uyum sağlamaları için atlara ses ve sis bombalı ortamda eğitim veriyorlar. Bizzat gerçek binicileriyle eğitim alan atlar toplumsal olaylara olası müdahalelere alıştırılıyor. Atlı birlik genel asayişle birlikte orman yangınıyla mücadelede de görev ifa ediyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz