Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İSFALT Maltepe Uygulamalar Müdürlüğü Hizmet Binası

Kullanım Amacı İSFALT Anadolu Yakası Uygulamalar Müdürlüğü Hizmet Binası
Yapı Modeli Hafif Çelik Sistem
Yapı Adedi 1 Blok İki Katlı
Toplam Metraj 294 m2
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Maltepe, İstanbul Türkiye
Tamamlanma Zamanı 23 Gün
Şu anda 27 misafir bu projeyi inceliyor

İSFALT’a Çelik Sistem Müdürlük binası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSFALT (İstanbul Asfalt Fabrikaları Sanayi ve Ticaret AŞ) için çelik ofis binası inşa ettik. Şirketin Maltepe’de kurulu hizmet yerleşkesi içerisine kurulan bina Anadolu Yakası Uygulamalar Müdürlüğü olarak hizmet veriyor. Çift katlı olarak projelendirilen çelik ofis binası 294 m2 büyüklüğe sahip. Proje onayı sonrası Karmod modern tesislerinde 9 günde ön üretimi tamamlanan ofis binası kurulum yapılmak üzere kurumun Maltepe’deki yerleşkesine sevk edildi. Profesyonel montaj ekiplerince inşasına başlanan bina 14 gün gibi kısa bir sürede kurulumu tamamlanarak teslim edildi.

Tam deprem güvenliğiyle ofis yapılarının tercihi Çelik Ofis

Çelik sistem yapılar yüksek yapı güvenliği ile öne çıkıyor. Ön üretimli yenilikçi sistemiyle de günler içerisinde inşası tamamlanabiliyor. Modelde bina güvenliği tamamıyla hafif çelik sistem taşıyıcılarla sağlanıyor. Çelik sistem ana taşıyıcı direklerden duvar bloklarına buradan da çakı sistemine kadar tüm binayı kaplıyor. Çelik sistem statik uygulamalara da büyük kolaylık sağlıyor. Binanın tasarımı özel yazılım program kullanımıyla gerçekleştirildiğinden aynı uygulamada statik hesaplamalar da yapılıyor. Henüz üretim öncesi imal edilecek binanın statik kuvveti, dayanımı net olarak ortaya çıkartılır. Üretim aynı program kullanımıyla özel teknolojili makine bant hatlarında gerçekleştirildiğinden bina güvenliği çelik yapılarda en iyi seviyede meydana gelir. Üretim proje ile birebir özellikte gerçekleştirildiğinden bina kurulumu da kusursuz şekilde tamamlanmaktadır. Çelik binalar kurulduğunda ortaya yapı güvenliği yüksek, uzun ömürlü, tam deprem dayanımında çalışma alanları çıkmaktadır. Bu özelliği nedeniyledir ki hafif çelik yapı modeli bir çok alanda çalışma ofisi olarak tercih edilmektedir.

 

Yüksek yalıtım ve enerji tasarrufu Çelik Ofislerde

Çelik sistem yapıların öne çıkan özelliklerinden biri de yalıtım üstünlüğüdür. Duvardan çatıya tamamen çelik sistemlerle donatılı bina yalıtım uygulamalarına son derece elverişlidir. Duvar bloku araları tamamen yalıtım malzemeleriyle doldurulabilir. Aynı zamanda içten ve dıştan ekstra yalıtım uygulamalarını oldukça kolaylaştırır. Bu nedenle çelik ofisler yalıtım performansıyla göz doldurur. Yaz kış yapı içi iklimlendirme en az enerji sarfiyatıyla gerçekleştirilir. Enerji giderleri azalır ve bütçelerde tasarrufa dönüşür.

 

İSFALT İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hizmet yüzü

İSFALT kurulduğu 1986 yılından bugüne asfalt üretiminden yol yapımına, geri dönüşümden kış çalışmalarına önemli işleve sahip. İşleviyle kurum adeta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet yüzünü oluşturuyor. İşte hizmette bu derece öne çıkan bir kurum için Karmod’un inşa ettiği çelik sistem Müdürlük binası önemli bir işleve sahip olacak. İSFALT adına inşa edilen bina Anadolu Yakası Uygulamalar Müdürlüğü olarak hizmet verecek. Bu merkez binadan Anadolu Yakasının asfalt atma, yol bakım, kış çalışmaları gibi önemli faaliyetler yürütülecek.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz