Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

İSFALT Teknik İşler Genel Müdürlüğü Ofis

Kullanım Amacı Teknik İşler Genel Müdür Yardımcılığı Binası
Yapı Modeli Hafif Çelik Sistem
Yapı Adedi İki Katlı 1 Blok
Toplam Metraj 876 m2 (110 Kişi)
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Üsküdar, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 49 Gün
Şu anda 85 misafir bu projeyi inceliyor

İSFALT Teknik İşler Genel Müdür Yardımcılığı binası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSFALT (İstanbul Asfalt Fabrikaları Sanayi ve Ticaret AŞ) için yeni bir ofis projesi daha tamamladık. Kurumun Üsküdar yerleşkesi içerisine kurulum yapılan çelik ofis Teknik İşler Genel Müdür Yardımcılığı binası olarak hizmet veriyor. Karmod olarak İSFALT için Maltepe’den sonra ikinci hizmet binası inşasını da gerçekleştirmiş olduk. Bina çift katlı olarak planlandı ve 876 m2 büyüklüğe sahip. Ofis binasının fabrika ön üretimi Karmod’un modern tesislerinde yeni nesil teknolojilerin kullanımıyla 17 günde tamamlandı. Binanın saha inşa süresi ise 32 gün gibi kısa bir zamanda tamamlandı. Bu süreye iç ve dış boya uygulamaları da dahil.

 

Tam yapı güvenliğiyle en iyisi Çelik Yapı sisteminde

Tüm taşıyıcılarla birlikte duvardan çatıya tamamen çelik sistemlerle örgülü çelik yapı modeli yapı güvenliği açısından en iyi modeli oluşturuyor. Bu nedenle çelik yapı modeliyle inşa edilen yapılar özellikle lüks ofis çözümlerinde tercih ediliyor. Yapı güvenliğiyle beraber modelin sunduğu hızlı üretim ve yerinde kısa zamanda kurulum da önemli bir avantaj. Bu yönüyle de çelik yapı betonarme gibi klasik yöntemlere göre ulaşılması güç avantaja sahip.

Çelik yapı sisteminin statik uygulamaları son derece güvenli. Statik hesaplamalar özel yazılım program kullanımıyla uzmanlarca gerçekleştirildiğinden hatalardan uzaklaştırılmış durumda. Proje aşamasında üretimin hemen öncesi bu programda bina statik risk unsurları tam olarak görülebiliyor. Programın sağladığı avantajla hatalar tamamıyla ortadan kaldırılıyor. Proje onayıyla birlikte güvenlik testlerinden de geçirilen yapı üretim hattına aktarılıyor. Üretim modelindeki önemli bir avantaj da projede kullanılan program uyumunun sürdürülebilmesi. İmalat teknolojik makineler kullanımıyla modern hatlarda gerçekleştiriliyor. Projedeki tüm detaylar üretimde birebir ölçüde ortaya konulabiliyor. Çelik malzeme el değmeden bu hatta bükülüyor, şekil alıyor ve kesiliyor. Cıvata deliklerine kadar işlem bu hatta tamamlanıyor. Hatasız üretimin bir sonucu da saha kurulumu. Kurulum üretime göre parçaların birleşimiyle gerçekleştirildiğinden montaj hata riski tamamen ortadan kalkıyor. Bina inşası sonrası çelik yapı sistemiyle ortaya güvenli yapılar çıkıyor. 

Çelik yapılarda yalıtım da önemli bir avantaj. Klasik binalarda kullanılan tuğla benzeri duvar blokları arasına yalıtım uygulanamazken çelik yapılarda uygulama kolaylığı büyük avantaj kazandırır. Çelik yapı duvar blokları çeliklerle çevrelenmiştir. Ara bölümlerine taş yünü gibi yalıtım malzemeleri rahatlıkla yerleştirilebilmektedir. Bu durum iklimlendirme enerji tasarrufuyla kazanca dönüşür.

 

İSFALT Teknik İşler Müdürlüğü Binasında neler var?

İSFALT Teknik İşler Genel Müdür Yardımcılığı binası içerisinde çok sayıda çalışma alanı yer alıyor. Bina içerisinde Teknik İşler Genel Müdür Yardımcısı odasının yanı sıra Anadolu Uygulama Müdürü, Avrupa Uygulama Müdürü, Teknik İşler Müdürü, Teknik Emniyet ve Çevre Müdürü, Teknik Emniyet Şefi, İhale ve Teknik İşler Şefliği, Kesin Hesap ve Hakediş Şefliği (Kesin Hesap), Kesin Hesap ve Hakediş Şefliği (Hakediş), Üretim Şefliği, Teknik İşler Şefliği salonları yer alıyor. Binada ayrıca büyükçe bir toplantı odası, sistem odası ve arşiv odaları bulunuyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz