Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Halkalı Toplu Konut Projesi Şantiye Yatakhane Binası

Kullanım Amacı Toplu Konut Projesi Şantiye Binası
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 1008m2
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Küçükçekmece, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 18 Gün
Şu anda 36 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod Yeni Nesil Konteyner İstanbul’un Toplu Konut Projelerinde

Karmod yeni nesil konteyner çok sayıda öne çıkan üstünlüğüyle İstanbul’da gerçekleştirilen toplu konut projelerinin şantiye yapı tercihi. Karmod şantiye binaları yapı güvenliğinden dayanıma, yalıtımdan ergonomiye çok sayıda üstünlüğe sahip. Tamamen cıvata somun kullanımı ve geçmeli sistemiyle yapı güvenliği riski taşıyan kaynaklı modelleri geride bırakıyor. Duvardan çatıya sandviç panel sistem kullanımıyla işçi şantiye yapılarını iklimlendirme kolaylığıyla buluşturuyor.

Üstünlükleriyle İstanbul’un Küçükçekmece ilçesinde gerçekleştirilen bir toplu konut projesinin konteyner yatakhane binası daha Karmod yeni nesille inşa edildi. Projede konut inşasında bulunan 288 işçi yeni nesil konteyner yatakhanede güvenli barınma imkanına kavuştu. Proje kapsamında hazırlanan konteyner yatakhane binasında 42 adet konteyner ünitesi kullanıldı. 3x7 metre ölçüsündeki üniteler Karmod modern tesislerinde yeni nesil teknoloji kullanımıyla üretildi. Üretildikçe sevkine başlanan yapıların sevkiyat organizasyonunun ilk günü itibariyle kurulumları gerçekleştirildi. 1008 m2 büyüklükteki üç katlı binanın kurulumu için 18 günlük süre yeterli oldu.

Halkalı semti İstasyon mahallesinde inşa edilen konteyner yatakhane binasının zemini 16x21 metre ölçülerde 336 metre olarak projelendirildi. Yürüme koridorlarıyla birlikte her katta 14 konteyner ünitesi yerleştirildi. Bu konteynerlerden iki adeti WC ve duş konteyneri olarak katlarda uç alanlara yerleştirildi. Her katta 12 ayrı yatakhane odası yer aldı. Odalarda ranza sistemiyle 8 işçi kalabiliyor. Her kattaki 3x7 WC ünitesi içerisinde 7 ayrı tuvalet yer aldı. Aynı şekilde duş konteyneri de 7 üniteli olarak planlanarak üretildi.

 

Yeni Nesil Konteyner Yatakhane işçiler için en güvenlisi

Yeni nesil konteyner yatakhane binaları Karmod uzmanlığı ile projelendirilerek uluslararası iş ve işçi güvenliği standartlarında üretim yapılıyor. Katlı birleşimli konteyner yapılarının tasarımı özel yazılım programlar kullanımıyla gerçekleştiriliyor. Henüz tasarım aşamasında yapı güvenliğinin önemli unsuru statik hesaplamalar da gerçekleştiriliyor. Bu aşamadaki bir diğer önemli uygulama da güvenli elektrik projesi. Konteyner yatakhanenin elektrik projesi aynı programda güvenli şekilde hazırlanıyor. Üretim modern fabrika bant hattında gerçekleştirildiğinden en iyi ve güvenli malzemeler kullanılarak gerçekleşiyor. Uygulama kalite kontrol süreçleriyle denetlenirken son aşamada yapılan testlerle yapı tam güvenli hale getiriliyor. Güvenlik uygulamasıyla işçi şantiye yapılarındaki elektrik kaynaklı yangın riskleri tamamen ortadan kaldırılıyor.

 

Yeni nesil konteyner yatakhane ergonomisiyle farklı

Yeni nesil konteyner yapıları en iyi kullanım ergonomisine göre tasarlanıp üretiliyor. Yatakhane oda içi havalandırmalar da uluslararası standartlara göre üretim gerçekleştiriliyor. Duvardan çatıya tamamen sandviç panel kullanımı yalıtım performansıyla da Karmod yapılarını öne çıkarıyor. Kışın en soğuk uzun gecelerinde yatakhane içi kolayca ısınırken yaz sıcağında serinliğiyle en iyi konforu yaşatıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz