Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Filistin Toplu Konut Projesi

Kullanım Amacı Konut
Yapı Modeli Panel Sistem Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 10 Konut
Toplam Metraj 790 m²
Proje Yılı 2014
Kullanılacak Bölge Nablus, Filistin
Tamamlanma Zamanı 55 Gün
Şu anda 40 misafir bu projeyi inceliyor

Filistin’in Konut Sorunu Prefabrik Evlerle Çözülüyor

İnşaat malzeme tedarikindeki güçlükler ve yüksek maliyetlerin bulunduğu bölgelerde prefabrik ev konut inşa etmeyi kolaylaştırıyor. Tüm malzemeleri Karmod modern fabrika tesislerinde üretilerek hazırlanan prefabrik ev sevk edildiği yerde hızlı kurulum avantajıyla öne çıkıyor.

Ön üretimli modelin oluşturduğu hızlı kurulum avantajı Filistin’de de öne çıktı. 10 prefabrik evden oluşan konut projesi 55 gün gibi kısa bir zaman diliminde tamamlanarak teslim edildi. Nablus şehrinde inşa edilen konutlar iki farklı metrajda ve iki ayrı planda üretildi. Proje kapsamında 2+1 planda 73 m2 ve 3+1 planda 88 m2 iki farklı konut tipinde üretim yapıldı.

Ön üretimi tüm elektrik tesisat malzemelerinden boyaya varana kadar Türkiye’de hazır üretilen evler Filistin’deki proje sahasına sevk edildi. Karmod ekiplerinde 55 günde kurulumu tamamlanan evler oturuma hazır hale getirildi.

88 m2 prefabrik ev ‘L’ plana sahip. Bu planda 4 adet konut üretilirken diğer 6 adet ev 73 m2’den oluştu. Her ikisi de tek katlı prefabrik ev modelinde tasarlanan konutlar kurulum sonrası lüks villa konsepti kazandı. Prefabrik ev Nablus bölgesinde konut açığının karşılanmasında önemli işleve sahip olacak.

Prefabrik Evler Neden Çok Avantajlı?

Kullanım yeri üretim ve malzeme tedarikine ihtiyaç duyulmayan prefabrik evler önemli avantajlara sahip. Ön üretimin modern tesislerde tüm malzemeleriyle israf edilmeden üretilmesi ve kurulumun farklı ustalara ihtiyaç duymadan uzman ekipçe yapılması prefabrik evlerin avantajını oluşturur.

İsraf edilmeden tam malzeme kullanımıyla fabrika üretimi ve sahada uzman ekipçe farklı ustalara ihtiyaç kalmadan kurulum prefabrik evleri tercih edenlere büyük kazanç sağlar.

Prefabrik ev üretimine kısaca göz attığımızda evi oluşturan tüm malzemelerin fabrikada üretilerek hazırlandığını fark ederiz. Evi oluşturan yalıtımlı duvar panel blokları, çelik sistem taşıyıcı direkler ve çatı temel üretimler arasında yer alır. Yine çatı örtüsü ve altında yer alan yalıtım malzemeleri fabrikada hazırlanan detaylar arasındadır. PVC çift camlı pencereler, çelik kapı ve iç oda kapıları yine tedarik edilerek fabrikada hazırlanır. Evin elektrik projesine uygun malzemelerin tedariki, aydınlatma armatürleri ve tüm kablolar ön üretim hazırlığına dahildir. Aynı şekilde atık ve sıhhi su tesisat boruları ve armatürleri fabrika ön üretim kapsamında hazırlanır. Tuvalet ünitesi ve lavabolar fabrikada ön tedarik yapılır. Yine evin iç ve dış boya malzemeleri önceden tedarik edilir.

Her detayıyla üretim ve tedarik süreci tamamlanan prefabrik ev kurulum yerine doğru dola çıkarılır. Bölgede hazır edilen Karmod uzman ekiplerince kurulumu yapılan ev oturuma hazır vaziyette teslim edilir.

Filistin Nablus şehrindeki konut projesi için de aynı üretim ve kurulum süreci işledi. Bu nedenledir ki 10 adet prefabrik evden oluşan konutların kurulumu günler içerisinde tamamlanarak teslim edildi.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz