Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Filistin Müzesi Karmod Şantiye Yapıları

Kullanım Amacı Şantiye Yapıları
Yapı Modeli Birleşimli Konteyner
Yapı Adedi 2 Blok (41 Ünite 3x7 Konteyner)
Toplam Metraj 620 m²
Proje Yılı 2014
Kullanılacak Bölge Ramallah, Filistin
Tamamlanma Zamanı 11 Gün
Şu anda 50 misafir bu projeyi inceliyor

Filistin Hafızası Müzesi Şantiye yapıları

Filistin halkının yakın tarihte yaşadığı büyük acıların görseller üzerinden sergileneceği Filistin Hafızası Müzesi’nin inşaat aşaması proje şantiye yapıları Karmod tarafından hazırlandı. Müze inşaatının tamamlandığı 2016 yılına kadar kullanılan şantiye yapıları konteyner yapı modeliyle hazırlandı. Karmod’un İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan modern tesislerde demonte sistemle hazırlanan konteyner yapılar kurulum yapılmak üzere Ramallah’ta proje alanına sevk edildi. 3x7 mt. ülçülerinde 41 ünitenin kullanıldığı 620 m2 büyüklükteki şantiye yapısı birleşimli sistemle kurulum yapıldı.

Yaşanan acılar bu müzede bir hafıza gibi sergilenecek

Kudüs'teki Refah Derneği (Welfare Association) tarafından finanse edilen müzenin inşası CCC İnşaat tarafından gerçekleştirildi. Filistin Hafıza Müzesi fikri, yerinden ve mülkünden edilen 750 bin Filistinlinin anısını yansıtmak amacıyla ortaya çıktı. Yakın tarihte yaşanan acılarla birlikte Filistin tarihi, kültürü ve yaşam tarzı konusunda birincil ve yetkin bir kaynak olması amaçlanan müzenin ilk aşaması için 8 milyon dolar bütçe ayrıldı. Söz konusu müze hedeflendiği üzere 2016 yılında ziyarete açıldı. Karmod Filistin Müzesi şantiye yapıları 2014 yılından projenin tamamlandığı 2016 yılına kadar kullanıldı.

Şantiye yönetim ofisi olarak hizmet verdi

Müze inşa sürecinde kullanılan konteyner şantiye yapıları proje yönetim ofisi olarak hizmet verdi. Konteyner ofis binaları Filistin'in Batı Şeria bölgesinde Ramallah şehrinde müzenin inşaatını üslenen CCC İnşaat firmasınca kullanıldı. 620 m2 toplam büyüklüğe sahip şantiye yönetim ofis binasında 3x7 mt. ölçüdeki ünitelerden 41 adet kullanıldı. Karmod tesislerinden tam demonte sistemle sevk edilen üniteler profesyonel ekiplerle 11 gün içerisinde kurulumu tamamlanarak CCC İnşaat yönetimine teslim edildi. Tamamen cıvata somunlu ve geçmeli sisteme sahip Karmod yeni nesil konteyner hızlı kurulum avantajına sahip. Hızlı kurlum avantajı özellikle zamanla yarışan projeler için büyük kolaylık sağlıyor.

Filistin Hafızası Müzesinin Hikayesi

Kudüs’teki Refah Derneği (Welfare Association) tarafından yaptırılan Müzenin yapılış fikri 1997 yılında o tarihe kadar büyük acılar yaşayarak yerinden ve mülkünden edilmiş 750.000 Filistinli’nin geçmişin anısını yansıtacak modern bir Filistin müzesi kurulması düşüncesinden hareketle ortaya çıkmış.

Filistin tarihi, kültürü ve yaşam tarzı konusunda birincil ve yetkin bir kaynak olması amaçlanan Müze’nin ilk aşaması için 8.000.000 $ bütçe ayrılmış. Eski Filistin Devlet Başkanı Yasir Arafat'ın yaşamından izler taşıyan ve özel eşyalarının da sergilendiği müze, 2016’da vefatından 12 yıl sonra Batı Şeria'nın Ramallah kentinde düzenlenen törenle açıldı. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas tarafından, Arafat'ın Ramallah'taki anıt mezarı yakınında açılışı yapılan müze "Filistin Hafızası" ismini taşıyor. Filistin Müzesi, 2017-2019 döneminde Ağa Han Mimarlık Ödülü almaya hak kazanan yapılar arasında yer aldı.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz