Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Fatih İtfaiye Çelik Güvenlik Binası

Kullanım Amacı Fatih İtfaiye Çelik Güvenlik Binası
Yapı Modeli Hafif Çelik Sistem
Yapı Adedi İki Katlı 1 Blok
Toplam Metraj 48 m2
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Fatih, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 14 Gün
Şu anda 24 misafir bu projeyi inceliyor

Tarihi İtfaiye Binasına Özel Güvenlik Binası

İstanbul itfaiyesinin Fatih’te yer alan tarihi binasına özel güvenlik ofis binası inşa ettik. Hafif çelik sistem yapı modelinin kullanıldığı güvenlik ofisinde tarihi dokuya uygun yapı mimarisi özellikle uygulandı. Mekan hassasiyeti güvenlik yapısının mimari tarzında öne çıkan temel unsur oldu. Tarihi ana itfaiye binasının hemen ön tarafında yola yakın konumlandırılan bina yerleşiminde çınar ağaçlarının korunmasına özen gösterildi. Dar kemerli pencereleriyle ağaçlar arasında güzel bir tarz oluşturan yapı ile güvenlik ekibinin çalışması için keyifli bir ortam hazırlandı. Parepetli çatı sistemiyle yapı estetiğine katkı sağlandı.

Güvenlik binaları için çelik yapı

Hafif çelik yapı modelinin özellikle kullanıldığı güvenlik yapısı bina sağlamlığıyla öne çıkıyor. Uzun ömür dayanımıyla yeni çelik güvenlik ofis binası tarihi itfaiye binasının yıllara meydan okuyan duruşuna katılmış durumda. İstanbul’un yangın güvenliğinin sigortası Fatih İtfaiye binası önündeki yapı güvenlik yapılarına özel donatıda hazırlandı. Bina içerisinde görev alacak personele özel çalışma alanıyla birlikte itfaiye binasına geçeceklerin güvenlik taramasına özel teçhizata yer açıldı. Bina inşası tamamlandıktan sonra güvenlik detektörü, X-ray cihazı bina içerisine konumlandırıldı.

Tarihi Konsepte En Uyumlu Tasarım Çelik Yapılarda

İstanbul İtfaiye binasının güvenliğinin sağlandığı ofisin tasarımında Karmod uzmanlığı öne çıktı. Kurulumun yapılacağı bölgede ön keşif taramalarını tamamlayan proje ekibimiz tarihi konsepte uyumlu bir yapı tasarımı üzerine çalışmalarına başladı. Mimari tasarım özel yazılım program kullanımıyla bilgisayar ortamında gerçekleştirildi. Tasarımda üretimin yapılacağı çelik yapı sisteminin avantajları sonuna kadar kullanıldı. Karmod çelik yapıların üretimi özel teknoloji kullanımıyla gerçekleştirildiğinden mimari detay çözümlerine büyük kolaylık sağlıyor. Klasik betonarme tarzı yapı sisteminin tarihi dokuya verebileceği karmaşıklıklar çelik yapı sistemiyle tamamıyla ortadan kaldırılıyor. Projede bu nedenle çelik yapı sisteminin verdiği avantajlar özgürce kullanıldı. Kemer pencere sisteminin tasarımı üretim sisteminin verdiği kolaylığın güveniyle keyfe dönüştü. 48 m2 de olsa küçük bir yapıda bile tarihi konsepti koruyabilmek son derece önemli. Bu nedenle çelik yapı modeli tarihi mekanlarda gözü tırmalayan riskli bina modellerine karşı büyük avantaj sağlıyor.

Tarihi konsepte tam uygunlukta tasarımı tamamlanan İstanbul İtfaiyesi Güvenlik Binası proje onayının hemen ardından üretimine başlandı. Karmod modern tesislerinde teknolojinin verdiği avantajla proje çizimiyle bire bir detaylarda üretim gerçekleştirilebiliyor. Bu avantaj mimarlara tasarımlarında büyük güven ve özgürlük kazandırıyor. En girift detaylar bile teknolojik hatlarda bire bir özellikte üretimle elde edilebiliyor.

Teknolojik makine hattında ön üretimi tamamlanan güvenlik binası tüm yapı malzemeleriyle tek bir araça yüklenerek Fatih itfaiyesi önüne sevk edildi. 48 m2 büyüklükteki çelik güvenlik binası 14 gün sonunda tamamlanarak İstanbul İtfaiyesinin hizmetine sunuldu.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz