Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

DP World Yarımca Liman Ofisi Projesi

Kullanım Amacı Liman İşletme Ofisi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 24 m²
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Körfez, Kocaeli, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 1 Gün
Şu anda 88 misafir bu projeyi inceliyor

DP World Yarımca Liman Ofisi

Türkiye'nin en büyük konteyner terminallerinden biri olan DP World liman işletmesine ofis binası kurduk. Karmod yeni nesil konteyner modeliyle üretilen ofis binası Yarımca tesislerine kullanıma sunuldu. Liman işletmesi konteyner ofis binasında 3x8 ölçüdeki 24 m2 ünite kullanıldı. Mevcut deniz konteyneri üzerine yerleştirilen yapıya dışardan uygulanan merdivenle çıkılıyor. Ofisin ön kısmında korkuluklar yerleştirilerek balkon oluşturuldu.

DP World Yarımca Liman İşletmeleri hakkında

DP (Dubai Ports) World Yarımca limanı Kocaeli ilinin Körfez ilçesinde yer alıyor. DP World Yarımca liman işletmesi dünya genelinde 68 ülkede 80'den fazla limana sahip olan DP World grubunun Türkiye'deki yatırımları arasındadır. DP World dünyanın en büyük liman işletmeleri arasında yer alıyor. DP World, Dubai Şeyhi El Maktum’a ait olup mevcut Yarımca limanını 871 milyon liralık yatırım karşılığı gruba dahil etti. Satın alma sonrası gerçekleştirilen yatırımla liman 1.3 milyon TEU/YIL kapasiteye ulaştı. Günümüzde DP World Yarımca Konteyner Terminali, 1.3 milyon TEU kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük konteyner terminallerinden biri konumunda.

Dubai Ports World dünyanın en büyük 4’üncü liman işletmecisi. Şeyh El Maktum tarafından gruba 21,6 milyar dolar değer biçiliyor. DP World; ABD, İngiltere ve Ortadoğu'da toplam 27 ayrı limana sahip. Firmanın portföyünde Yarımca Porselen arazisi de bulunuyor.

Yeni Nesil Konteyner en pratik ofis çözümü

Kullanıma hazır konsept üretim modeline sahip yeni nesil konteyner ofis ihtiyaçlarında pratik çözümüyle öne çıkıyor. Hazır konsept liman işletmeciliği gibi inşa süreçlerinin zor olduğu kullanım yerlerindeki ofis projelerine ekstra kolaylık sağlıyor. Çok yoğun yükleme trafiğinin bulunduğu limanlarda inşa süreçlerini tamamıyla ortadan kaldırıyor. 21 m2’den başlayarak yüzlerce metrekareye varana kadar konteyner ofis projeleri planlanabiliyor. Ön üretimli sisteme sahip konteyner ofisler yerinde aynı gün kurulumla hizmete alınabiliyor. Tıpkı DP World Yarımca limanı için üretilen ofis binası gibi. Elektrik tesisatından armatürlerine varana kadar Karmod tesislerinde üretilen konteyner ofis binası araca yüklenerek Yarımca limanına ulaştırıldı. Konulacağı yere yanaştırılan araçtan vinç yardımıyla indirilerek anında hizmete alındı. Konteyner ofis tercihiyle liman gibi iş trafiğinin yoğun olduğu kullanım sahasında inşa süreçleri tamamıyla geride bırakıldı.

Yeni Nesil Konteyner Minimum Enerji ve Tasarruf Demek

Karmod yeni nesil konteyner modeli duvardan çatıya yüksek yalıtımlı sandviç panel sistemiyle üretiliyor. Bu önemli yalıtım avantajıyla ofis içi iklimlendirme en az enerji harcamasıyla en ekonomik şekilde gerçekleştirilebiliyor. Diğer yapı modellerine göre enerjide yüzde 60’a varan tasarrufla gider bütçelerinde kazanç sağlıyor. Kışın en soğuk günlerinde yapı içi klima benzeri ısıtıcılarla kolayca ısıtılıyor. Kışın sıcaklığı yazın serinliği uzun süre muhafaza ediyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz