Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Şantiye Yapıları

Kullanım Amacı Şantiye Yatakhane Binaları
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 3 Blok (3’er Katlı)
Toplam Metraj 2.547 m²
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Arnavutköy, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 12 Gün
Şu anda 15 misafir bu projeyi inceliyor

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Projesinde Şantiye Yapılarımızla Yerimizi Aldık

Şantiye yapılarımızla Türkiye’nin önemli sosyal projelerinden “kimsesizlerin kimsesi” Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri'nin inşa sürecinde yerimizi aldık.

Karmod olarak İstanbul Arnavutköy ilçesinde yaklaşık 150 bin metrekarelik alanda kurulan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri projesini gibi önemli bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz.

540 Kişi Kapasiteli Şantiye Yatakhane Bloklarını 12 Günde Kurduk

Yeni nesil konteyner yapı sistemiyle projelendirilen Arnavutköy Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri şantiye yatakhane binalarının toplam büyüklüğü 2.547 m2. Projede çalışan 540 işçinin barınacağı 3 ayrı blok 12 gün gibi kısa bir sürede kurulum yapılarak hizmet vermeye başladı.

Şantiyede Ev Konforu Karmod Yatakhane Binalarında

Karmod olarak geliştirdiğimiz yeni nesil teknoloji ile üretilen konteyner şantiye yapıları çalışanlara evlerindeki konforu yaşatıyor. Her biri aynı konforla üretilip kurulum yapılan 3 blok aynı planlarda projelendirildi. Her blok yatakhane odaları ile WC Duş donatılarının yer aldığı üç kat üzerine yükseliyor.

Ön dar cepheden giriş yapılan Darülaceze yatakhane binalarının her katında yatak odaları sağlı sollu 5’er adet olarak sıralanıyor. Her katta 10 adet olmak üzere bir blokta toplam 30 şantiye yatakhane odası yer alıyor. Yine her katın girişinde sağda 7 adet WC solda ise 7 adet Duş konteyner üniteleri planda yerini aldı. Üç blokta her birinde 6 kişinin en iyi ergonomide konaklayabildiği 90 ayrı yatakhane koğuşu hazırlandı. Proje genelinde 63 adet WC ve yine 63 adet duş ünitesi kullanıma hazır lavabolarıyla tamamlandı.

Üç katlı şantiye bloklarının boydan boya uzanan ara koridorları çift taraftan da dışarı açılabiliyor. Çift yöndeki çıkışlar yangın merdiveni olarak da işlev görüyor.

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Hakkında

Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı projesi olarak İstanbul Arnavutköy’de inşa ediliyor.

2022 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılan Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri, 150.000 m² devasa alanda 23 blok v 1068 yatak kapasitesine sahip.

23 blok. 1068 yatak kapasiteli tesisten oluşacak şehir, 150.000 m² alanda kurulacak, meydanda köy kahvesi ve restoran, 500 kişilik cami ile aynı bahçe içerisinde kilise ve havra yer alacak.

Tesis, Darülaceze sakinleri ve koruma altındaki çocuklar için her türlü ihtiyacın karşılanacağı bir sosyal hizmet şehrini kapsıyor. Tesiste sağlıklı veya yatağa bağımlı kişiler ile koruma altındaki çocuklar için oluşturulan yaşam alanları ile birlikte sanatçı ve sporcu yaşam merkezleri de bulunuyor. 500 kişilik cami, kilise ve havra, şehir meydanında köy kahvesi, restoran Darülaceze Şehrinin öne çıkanları arasında yer alıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz