Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Cibuti Eğitim Bakanlığı Konut, Arta - Cibuti

Kullanım Amacı Eğitim Bakanı Özel Konut
Yapı Modeli Prefabrik Panel Sistem
Yapı Adedi 1
Toplam Metraj 125 m²
Proje Yılı 2019
Kullanılacak Bölge Arta, Cibuti
Tamamlanma Zamanı 23 Gün
Şu anda 54 misafir bu projeyi inceliyor

Cibuti Eğitim Bakanı Karmod Konut’ta ikamet edecek

Afrika genelinde lüks konut konseptinde kabul edilen Karmod Ev, Doğu Afrika ülkelerinden Cibuti’de Eğitim Bakanınca ikamet amaçlı kullanılacak.

Bakanın kullanımı için iki katlı olarak projelendirilen özel lüks konut 125 m² büyüklükte planlandı. Prefabrik ev modeliyle ön üretimi Karmod üretim tesislerinde demonte sistemle gerçekleştirilen konutun kurulumu bölge ekiplerimizce Cibuti’nin kuzey doğusunda bulunan Arta şehrinde kurulum yapıldı. Ekiplerimizce sadece 23 günde hazır hale getirilen prefabrik ev Eğitim Bakanının günlük kullanımına sunuldu.

Dubleks konut modelindeki hazır ev içten tasarlanan merdivenle katlar arası geçiş sağlandı. Konutun merdiveninde ahşap kaplama yapıldı. Ahşap merdiven aşınmayı önlemek için özel cila uygulandı. Prefabrik yapı sisteminin verdiği avantajlar planda maksimum genişlikte ferah mekanların hazırlanması için projede çok iyi değerlendirildi. Yapı statiğinin sağlandığı taşıma gücü yüksek ama kapladığı alan diğer modellere göre çok az olan çelik taşıyıcılar duvar blokları içerisine gizlenerek ferah mekanlar ortaya çıkartıldı. Klasik betonarme sistemlerinde kaçınılamayan geniş gövdeli beton kolon ve kirişlerin görevi prefabrik evde daha dayanımlı çelik yapı sistemiyle sağlandığından ortaya çıkan alanlar planda geniş mekan sunumuyla avantaja dönüştürülebiliyor.

Hazır evlerin iki katı birbirine bağlayan ara kat taşıyıcılarında yine tamamen çelik yapı bağlantı ekipmanları kullanılıyor. Bağlantıları kaynak kullanılmadan cıvata somunlu sistemle gerçekleştirilen ara kat şaselerinin birlikte oluşturduğu taşıma kapasitesi beton kat bloklarına göre bon derece yüksek ve güvenli. Karmod Ev, standart uygulamadaki 10 cm dış duvar kalınlığı ve çatı yalıtım uygulamalarıyla farklı iklim bölgelerinde en iyi izolasyona sahip. Duvar blokları arasına yerleştirilen yüksek dansite yoğunluğundaki özel yalıtım dolguları Karmod Ev’i tuğla ve gaz beton benzeri malzemelerle yapılan duvar sistemlerine göre yüzde 60’a varan oranda sağladığı enerji tasarrufuyla kazandırıyor. Karmod Ev kalitesi, yapı güvenliği, uzun ömürlü özelliği gibi çok sayıda üstünlüğüyle Afrika genelinde lüks konut sınıfında yer alıyor. 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz