Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Avrupanın En Büyük Adalet Sarayında Karmod Güvenlik Kabini Tercih

Kullanım Amacı Adalet Sarayı Güvenlik Kabinleri
Yapı Modeli Metropol Lüks Güvenlik Kabini
Yapı Adedi 16 Adet
Toplam Metraj -
Proje Yılı 2011
Kullanılacak Bölge İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 28 Gün
Şu anda 24 misafir bu projeyi inceliyor

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’nca İstanbul Çağlayan’da yapımı tamamlanarak 2011 yılında hizmete giren İstanbul Adalet Sarayı’nın güvenlik kabinlerinde lüks Karmod Metropol kabinler tercih edildi.

Açıldığında büyüklüğüyle Avrupa’nın en büyük adalet sarayı olan İstanbul Adalet Sarayı’nda 650’si hakim, 270’i savcı olmak üzere 5 bin yargı çalışanı görev alırken günlük ortalama 45 bin kişi tarafından ziyaret ediliyor. İfa ettiği görev ve hizmet açısından son derece büyük öneme sahip Adalet Sarayı’nda güvenliğinin sağlanması gereken 343 bin m2 devasa bir alan bulunuyor. İşte bu önemde bir kurumun güvenlik kulübesi ihtiyacı için Karmod’un modern güvenlik kabini ürünleri tercih edildi.

Riskli alanlarda görev alan güvenlik personeline kullanım ergonomisi sunan güvenlik kabinlerimizin Çağlayan Adalet Sarayı’yla aynı anda tercih edildiği bir diğer kururum Bakırköy Adliyesi oldu. İstanbul’un önemli iki adalet sarayı için özel gerçekleştirdiğimiz güvenlik kulübesi projesi kapsamında 4 adeti 200x200 cm, 12 adeti 150x150 cm olmak üzere toplam 16 adet bekçi kulübesi kullanıma hazır üretim yapılarak aynı gün sevk edildi. Metropol güvenlik kulübelerinin 12 adeti İstanbul Adalet Sarayı’nda, 4 adeti ise Bakırköy Adliyesi’nde kullanılıyor.

Yüksek Güvenlik Gerektiren Görev Alanlarına Özel Zırhlı Güvenlik Kabini

1986 yılından bugüne uzmanlığımız ve güvenlik yapıları hazırlamada sahip olduğumuz teknolojilerimizle yüksek güvenlik gerektiren görev alanlarına özel Zırhlı Güvenlik Kabini üretimimiz de bulunuyor. Zırhlı Nöbet Kulübesi modellerimiz gerekli testlerden geçirilmiş olup BR7 zırh delici mermiye karşı güvenlik testi yapılmıştır. Metropol kabin konsepti içerisinde kurşun geçirmez gövde ve cam sistemine sahip Zırhlı Kulübe özellikle riski yüksek yüksek güvenlik gerektiren noktalar ve terör bölgelerinde tam personel güvenliğinin sağlanması için önerilmektedir.

Zırhlı Güvenlik Kabini üç cepheden maksimum genişlikte gözetleme açısı sağlayacak ergonomide tasarlanmış olup yine üç yönde cam üzerine olası saldırılara anında mukabele edilebilecek şekilde emniyetli atış mazgalları yerleştirilmiştir. Zırhlı Kulübe kapısı da kurşun geçirmez olup kapı üzerinde kurşun geçirmez camdan gözetleme alanı bırakılmıştır. Zırhlı Nöbet Kulübesi üzerinde olası saldırıda devreye alınan siren ve aydınlatma lambası yer almaktadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz