Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Alex Ekwueme Federal Üniversitesi

Kullanım Amacı Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi
Yapı Modeli Hibrit Çelik
Yapı Adedi 1
Toplam Metraj 764 m²
Proje Yılı 2019
Kullanılacak Bölge Ikwo, Ebonyi, Nijerya
Tamamlanma Zamanı 40 Gün
Şu anda 31 misafir bu projeyi inceliyor

Alex Ekwueme Federal Üniversitesi Hibrit Sistem Çelik Fakülte

Orjinal adı Alex Ekwueme Federal University olan Nijerya’daki üniversiteye hibrit çelik sistemle fakülte inşa ettik.

764 m2 büyüklükteki okul binası üniversiteninin Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi olarak kullanıma başladı. Hibrit çelik yapı sistemi kullanılarak ön üretimi Karmod modern tesislerde gerçekleştirilen okul binası Nijerya’ya sevk edilerek Ebonyi Eyaletine bağlı Alike Ikwo, Ndufu'da kurulum yapıldı. Projeyle birlikte Karmod olarak Nijerya’daki okul yapılarına bir yenisini daha eklemiş olduk.

Çelik Sistemlerin Sentezi: Hibrit Çelik Yapılar

Nijerya Alex Ekwueme Federal Üniversite binası Karmod tarafından geliştirilen hibrit çelik yapı sistemiyle inşa edildi. Geliştirilen modelin temel özelliği yapısal ağır çelik sistemle hafif çelik yapı sisteminin birlikte kullanılmış olması. Hibrit çelik yapı sistemiyle istenilen açıklıkta geniş iç mekanlar ve yüksek kotlu binalar projelendirilerek inşa edilebiliyor.

9 Derslikli Mühendislik ve Teknoloji Fakülte Binası 40 Günde Tamamlandı

Yüksek yapı güvenliği avantajıyla öne çıkan çelik binalar hızlı kurulum üstünlüğüne de sahip. Proje kapsamında iki katlı 764 m2 büyüklükte 9 derslikli okul binasını 40 gün gibi kısa bir zamanda kurulum yaparak teslim ettik.

Konvansiyonel (yapısal) çelik yapılar diğer sistemlere göre çok daha üstün statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahip. Yapısal ağır çelik sistemle hafif çelik modelini sentezleyerek yüksek güvenlikte binaları aynı zamanda ekonomik hale getirdik. Hibrit çelik sistem gelecekte bir çok projede güvenliği ve ekonomisiyle özellikle tercih edilecek modeller arasında yer alacak.

150 öğrencinin eğitim göreceği Alex Ekwueme Üniversite binasında 9 dersliğin yanı sıra 3 adet özel laboratuvar nitelğini taşıyan atölye sınıfları yer alıyor.

Solar Enerjili Üniversite Binası

Alex Ekwueme Üniversitesi için inşa ettiğimiz mühendislik ve teknoloji fakülte binasının öne çıkan özelliklerinden biri de sürdürülebilir çevreci enerji kullanımına sahip olması. Çelik bina çatı sistemine entegre edilen solar güneş enerji panelleriyle okul harcadığı enerjiyi çevre dostu sistemle kendisi üretiyor.

Nijerya'da Alex Ekwueme Üniversitesi Hakkında

Özgün adı Alex Ekwueme Federal University Ndufu Alike Ikwo olan kurum Ebonyi Eyaletine bağlı Alike Ikwo, Ndufu'da bulunmaktadır. Üniversite ilk 2011 yılında kurulmuş olup 2 Şubat 2018 tarihine kadar Federal Üniversite Ndufu Alike Ikwo adıyla isimlendirilmiştir. Bu tarihte okula Nijerya'nın ilk sivil Başkan Yardımcısı Dr. Alex Ekwueme'nin adı verilmiştir.

438 hektarlık genişçe bir arazi üzerine kurulan Alex Ekwueme Üniversitesi 10.000 öğrencisi ve 2 bin 230 personeliyle ülkenin önde üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz