Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Abuja Pasaport Dairesi - Abuja, Nijerya

Kullanım Amacı Pasaport Teslim ve Veri Toplama Merkezi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 6 adet 3x7 Ünite
Toplam Metraj 126 m²
Proje Yılı 2017
Kullanılacak Bölge Abuja / Nijerya
Tamamlanma Zamanı 21 Gün
Şu anda 60 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod Yeni Nesil Konteyner, Nijerya İçişleri Bakanlığı’nca pasaport dairesi olarak kullanılmak üzere tercih edildi. Başkent Abuja’da Emniyet Müdürlüğü yanına kurulan bina tasarımında özel çatı sistemi uygulandı. Proje kapsamında tasarlanan Konteyner ofis yapısındaki bu özel çatı tarzının temel amacı bina üzerine güneş enerjisi depolama panellerinin işlevsel olarak yerleşiminin sağlanması. Çatıya yerleştirilen bu paneller sayesinde konteyner ofis yapısının ihtiyacı olan aydınlatma ve diğer ihtiyaç duyulan enerjisini kolaylıkla sağlayabilmek.

Konteyner ofis binası pasaport tesliminin yanı sıra veri toplama merkezi olarak da kullanılacak.

Proje kapsamında Karmod’un modern tesislerinde üretilen tam demonte 3x7 metrelik konteyner üniteleri kullanıldı. Bu durum Karmod tam demonte yaşam konteyner sistemini diğer konteyner modellerinden ayıran en önemli farklardan birini oluşturuyor. Yeni nesil benzerlerine göre en az 7 metrekare daha geniş mekan alternatifi sunuyor.

Diğer demonte üretimler deniz konteyner taşımacılığı standardı sınırlaması nedeniyle 230x595 cm ölçüsünde üretilmekte olup 13.7 metrekareyi aşamazken Karmod tam demonte  21, 27, 29 ve 48 metrekare geniş mekanları uluslararası nakliye standartlarında sevk edilerek Dünyanın her yerinde kurulum yapma imkanı vermektedir. Çünkü Karmod konteyner kaynaksız vidalı sistemle üretilmektedir. Bu sistemle kaynak kullanılmadığından yapı şaseleri tamamen parçalı üretimle hazırlandığından taşımacılıkta temel kısıtlama olan ebat sorunu aşılmıştır.

Abuya’da kurduğumuz konteyner pasaport dairesi projemizde 6 adet 3x7 tam demonte ünite kullanıldı. Cıvatalı sistem ve birleşimli konteyner modeliyle kurulan pasaport dairesi toplam 126 metrekare büyüklüğe sahip. Konteyner ofis içerisinde 10 kişilik pasaport memuru görev alacak.  Bina içerisinde bankolu hizmet salonuyla beraber 5 ayrı çalışma odası yer alıyor. Bekleme koltuklarının da bulunduğu ana salonunda 75 kişi aynı anda pasaport hizmeti için bulunabiliyor. Pasaport ofisinde küçük mutfakla beraber lavabo ve wc alanı da yer alıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz