Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Modern Mimaride Yeni Trend Panelli Tip Binalar

Teknolojik değişimlerde olduğu gibi modern mimarinin tercihlerinde de önemli değişimler yaşanıyor. Bu olumlu değişim tasarım mimarisindeki estetik kaygıları daha sürdürülebilir ve yönetilebilir kılma endişesinden kaynaklanıyor. Çevresel değerlerin sürdürülebilirliği ve korunmasına önemli katkı sağlayan bu değişimin temelini eskinin betonarme gibi hantal ve dönüştürülemez yapı modelini yeni nesil prefabrik yapı sisteminin kazandırdığı panelli tip binalarla değiştirme yönünde güzel bir trend.

Yeni nesil prefabrik yapı modeliyle mimari estetik beklentileri eskiyi aratmayacak üstünlüklerde gerçekleştirilirken yapı maliyetleri minimize ediliyor en önemlisi mimaride yönetilebilir bir çevre kazanımı yakalanmış oluyor.

Sürdürülebilir Çevreye En İyi Katkı Panel Sistemli Binalar

Sektördeki son yeniliklerin yansıtıldığı makine teknolojileri kullanılarak üretilen prefabrik panelli tip binalar tam dönüşüm özelliğiyle sürdürülebilir çevre yönetimine en iyi katkıyı sağlıyor. Bu yenilikçi sistemle yapı ihtiyaçlarını karşılayan binaların üretim süresi hızlanıyor, çevre dostu üretim girdileri yapılara kazandırılıyor ve en önemlisi çevre değerlerinin korunmasına büyük katkı sağlanıyor. Ana taşıyıcılarında çelik sistem kullanılan prefabrik yapı modeliyle çelik hammadde modern hatlarda tam kullanımla israf edilmeden işlenerek hazırlanıyor.

Özel büküm ve delmelerle kaynaklı bağlantı kullanılmadan hazırlanan çelik konstrüksiyon sistemle yapıyı oluşturan paneller hazırlanıyor, nakliye kolaylığıyla sevk ediliyor, yerinde kısa sürede kullanıma hazır şekilde montajlanarak içinde yaşanabilecek hale getiriliyor. Yapı güvenliği yüksek özel projelendirilerek modern hatlarda üretilen bu yapılar uzun yıllar yıpranmadan ilk günkü yeniliğiyle güvenle kullanılıyor.

Panelli Tip Binalarla Hantal İnşa Süreçlerine Son

Avantaj ve üstünlükleriyle günümüz yapı projelerinde yaygın olarak tercih edilen Modüler Panelli Tip Binaların temel özelliği adından da anlaşılacağı gibi panel sistem üretim ve kurulum şekline sahip olmasıdır. Ön üretimli panelli sistemle çok büyük projeler diğer yapı modellerine göre kıyaslanmayacak şekilde çok hızlı üretim ve kurulum yapılabilmektedir. Birbirine geçmeli ve vidalı cıvata somunlu teknoloji yapıyı oluşturan tüm parçaların ön üretimli hazırlanarak parçalı dökme yük lojistik uygulamasıyla uluslararası nakliye standartlarında taşınmasını kolaylaştırıyor. Yapı transfer edildiği yerde başka inşaat yapı malzemelerine gerek duyulmadan kısa sürede kurulum yapılarak kullanıma hazır teslim edilebiliyor.

Panelli sistem prefabrik yapılar son derece güvenli yapı modeli olup fiyatlarıyla da çok ekonomiktir. Vidalı ve geçmeli üretim sistemi çelik konstrüksiyon panelli yapıları özellikle şantiye bina projelerinde ekstra avantajlı kılıyor. Çünkü bu yenilikçi sistemde inşa edilen binalar yapı projesi sona erdiğinde kurulum yerinden sökülerek başka proje sahalarında tekrar kurulumlarla hizmete alınabilmektedir. Bu durum prefabrik şantiye binalarını yapı projeleri kullanımında şantiye mobilizasyon finansmanında kazançlı hale getiriyor.

Farklı Kullanım Alanlarının Yeni Yapı Tercihi Panelli Tip Binalar

Panel tip sistemli yeni binalar günümüzde hemen hemen her alanda yapı projelerinde tercih ediliyor. Yapı modeline uzun ömürlü kullanım avantajıyla beraber hızlı kurulum ve ekonomik bütçe çözümleriyle sosyal konut alanında ilgi oldukça yüksek. Ülkelerin imar iskan bakanlıkları veya marka konut yatırımcıları sosyal konut projelerini kısa sürede ve en ekonomik bütçe finansmanıyla  kısa sürede gerçekleştirmek için panel tip sistemli prefabrik yapıları özellikle tercih ediyorlar.

Konutla beraber şantiye mobilizisyon binaları, ofis ve yönetim binaları, sosyal tesis yapıları, okul ve hastane yapıları gibi bir çok alanda panelli tip binalar kullanılmaktadır.