Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Teras Çatılı Ev

Yıldızları seyre dalmaya ne dersiniz?

Teras Çatılı Evlerle ayrıcalığı yaşayın

Eğer Teras Çatılı ev sahibiyseniz şehir hayatında da olsanız ayrıcalıklısınız demektir. Bu ayrıcalığa sahip olmanız için köyde veya bir çiftlikte bahçeli bir evinizin olmasına gerek yok. Şehirde bahçe içerisinde teras çatılı evinizde gözünüzü gözyüzüne doğru çevirdiğinizde yıldızları seyre dalma mutluluğunu yaşamaya başlarsınız. Düz çatı evler ekstra bahçe ortamı sunan farkıyla evlere zenginlik ve zerafet kazandırıyor. Yaz serinliği ve kış bahçesi gibi ayrıcalıklı yaşam alanları sunan çok sayıda teras çatılı ev modellerini bu sitede inceleyebilirsiniz. Müstakil ev almaya karar vermeden önce düz çatılı ev modellerini mutlaka değerlendirmenizi öneririz. Teras çatılı ev modellerimizde üzeri tamamıyla açık teras, pergolalı teras gibi tasarımları alternatifli olarak bulacaksınız.

Güneydoğu Anadolu Bölgemiz’in Dam Çatılı Ev Kültürüne Özel:

Karmod Teras Çatılı Evde DAM PALAS Keyfi

Güneydoğu Anadolu Bölgemiz’de yaşayan vatandaşlarımız sıcak yaz aylarında gece serinliğini geçmişten gelen kültürle oluşturdukları Dam Çatılı Evlerde yakalıyorlar. Dam çatılı evin üzerine zeminden bir konstrüksiyonla yükseltilen yöresel tabirle Dam Palas olarak isimlendirilen alanda akşam gün batımıyla başlayan tatlı esintiyle  geceye uzanan doyulmaz sohbetler başlıyor. Gecenin uzayan saatlerinde yataklar hazırlanarak yıldızları seyre dalarak serinlikte güzel bir uykunun doyulmaz tadına varıyorlar.

Bu bölgemizde yaşayan insanımızın bu kültürel ihtiyacından hareketle ev uzmanlığı ve sahip olduğu hazır konut teknolojisiyle Karmod, yöresel kullanıma özel Dam Çatılı Ev ihtiyaçlarına Teras Çatılı Ev hazırladı. Bölgesel kullanım gözlemleri dikkate alınarak Karmod Ar-Ge’sinde tasarlanan Teras Çatılı Evde; her tarafta güvenlik sağlayan koruma parapeti, tam sızdırmazlığı sağlanmış özel süzgeçli dere inişleri gibi önemli detaylar özenle çözümlendi. Karmod evlerinin genel özelliğini yansıtan kısa sürede güvenli kurulum özelliği bu modelde de ön planda tutuldu.

 

Uzun Ömürlü Güvenli Ev Teknolojisi

Karmod Ev, teknolojik modern makine bant hattıyla donatılmış tesislerde kaynaksız civata-somunlu sistemle üretilmektedir.  Karmod Prefabrik Ev korozyona uğramayan paslanmaz galvaniz çelik sac malzemeyle örgülenmiş ana sistemi, her biri özel statik hesaplamalarına sahip ev modelleriyle uzun ömürlü güvenli konut sınıfında yer almaktadır.

Kavurucu Yaz Sıcağında Rahatınıza Bakın

Duvar ve çatı izolasyonu ileri sıcak ve soğuk iklim şartları dikkate alınarak hazırlanan Karmod Ev termometrelerin 40 ila 45 dereceleri gördüğü yaz aylarının kavurucu sıcaklıktaki günlerinde bile konforlu iç mekanlar sunar. Duvar sisteminde çelik örgüler arasına yerleştirilen 80 mm kalılıktaki özel taş yünü yalıtım malzemesi üzeri dışarıdan osb, nem bariyeri ile kaplandıktan sonra ekstra fuga veya yalıpan uygulamasıyla yalıtım mükemmel seviyede gerçekleştirilmektedir. Duvarın iç kısmında uygulanan alçı levha kaplaması iç mekan estetiğini hazırlamaktadır. Çatıda kullanılan özel izolasyon uygulamasıyla bir bütün olarak Teras Çatılı evin yalıtımı kusursuz olarak tamamlanmaktadır. Bu sistemle Karmod Ev’in iç mekanında gece gündüz dışarıdaki havaya aldırış etmeden konforlu bir yaşam gerçekleşmektedir.

Sızdırmaz, Korumalı Çatı Sistemi

Karmod Teras Çatılı Evin çatı uygulamasında 20 cm kalınlıktaki yapıya özgü ara kat şasesi içerisine yine duvar sisteminde olduğu gibi 80 mm kalınlıkta cam yünü döşenmektedir. Bu sistem üzerine 80 mm kalınlıkta kendinden sızdırmaz mebranlı özel halveli poliüretan panel sistemi tercih edilmiştir. Ekstra bir katman olarak üst yüzeyde özel yalıtımlı harçlarla seramik uygulaması gerçekleştirilmektedir.  Üç aşamalı çatı katmanıyla gerek yapı güvenliği gerekse sızdırmazlık mükemmel seviyeye getirilmektedir. Sistemde yağışlı havalarda göz önünde bulundurularak çatının her köşesinde zeminde denge noktalarına yerleştirilen menfezlerle yağmur suları binayı çevreleyen oluklardan kolaylıkla tahliye edilmektedir.

Ekstra Güvenlik Parapeti

Karmod’un bu özel evinin üst çatısında tüm kenarlar bir metre on santim yüksekliğindeki koruyucu parepetle yükseltilmiş olup kullanım esnasında olası düşme kazalarına karşı tam çözüm getirilmiştir. Parepetli sistemle hem siz hem de çocuklar gözünüz arkada kalmayacak şekilde tam güvenli.

Anadolu Mimarisinin Avlu Kültürü Karmod Düz Teras Çatılı Evde

Karmod Teras Çatılı Evin tasarımında geleneksel Anadolu mimarimizin avlu kültürü de tekrar meydana çıkartılarak yaşatılmaya devam ediyor. Çatıya çıkılan merdiven de bu avluda düşünülmüş. Bina çatı kullanımında yaşanacak yoğun iniş çıkışlar bu iç avluda plana yerleştirilen ergonomik merdiven sistemiyle güvenle gerçekleştirilecek. Merdiven sistemi de Karmod uzmanlığıyla hazırlandı. Üretim tesislerinde statik hesaplamaları yapılmış ideal kalınlıktaki paslanmaz galvaniz sac kullanımıyla rolform makinelerde özel şekillendirilen merdiven ana binaya kaynaksız vidalı sistemle monte edilmektedir. Merdiven boyaması otomotiv üretiminde kullanılan özel boyama sistemiyle yapılmakta olup uzun yıllar parlaklığını muhafaza eder. Özel merdivenin basamaklarında ahşap kaplama uygulaması gerçekleştirilmektedir. Merdiven korkuluklarında yapı estetiği düşünülerek dekoratif ferforje tercih edilmiştir.

Terasta Yıldızları Seyre Dalarak Uyumak

Bir kaç gün gibi çok kısa sürelerde kurulum inşası tamamlanan Karmod Teras Çatılı Ev’in güvenli dam terasında hafif yaz esintisi altında yıldızları seyre dalarak uykuya dalmak rüya değil şimdi gerçek.

“Biberleri Kuruttuk, Tarhanamız Hazır”

Karmod’un özel üretimi Teras Çatılı Ev’in açık terasında kış yiyecek hazırlıklarını yapmak hem kolay hem keyifli. Tertemiz, sağlıklı ortamda biberlerinizi kurutun, kışın soğuk günlerinde sıcacık yudumlayacağınız geleneksel Anadolu lezzeti tarhananızı hazırlayın.