Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Uruguay Sosyal Konut Projesi

Kullanım Amacı Sosyal Konut (Konteyner Ev)
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 3 Konut, 32 m2 (4x8 Evler)
Toplam Metraj 96 m²
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Montevideo, Uruguay
Tamamlanma Zamanı 5 Gün
Şu anda 68 misafir bu projeyi inceliyor

Güney Amerika’da Sosyal Konut Projesi

Güvenli, uzun ömürlü ergonomik konteyner evlerimiz hızlı üretim ve kurulum avantajıyla Güney Amerika’da gerçekleştirilen toplu konut projelerinde tercih edildi. Güney Amerika ülkesi Uruguay’da Sosyal Kalkınma Bakanlığı’nın talebi üzerine konteyner ev modeliyle 3 adet konut üretildi. Örnek amaçlı hazırlanan konutlar başkent Montevideo’nun banliyölerinde kurulum yapılarak hak sahibi vatandaşların kullanımına sunuldu.

1+1 Sosyal konutta güzel bir örnek

İki ayrı 4x8 konteyner ünitesinin kullanımıyla gerçekleştirilen proje ile 1+1 sosyal konutta güzel bir örnek ortaya konuldu. Girişte salon ve içeride ayrı bir odanın bulunduğu planda mutfak salon kısmına yerleştirildi. Planda banyo ve tuvalet ünitesi de yer aldı. Ortalama bir ailenin barınma ihtiyacını en iyi şekilde  karşılaması amaçlanarak tasarlanan konutlar ergonomisiyle öne çıkıyor. Uzun yıllar bakım gerektirmeyen yenilikçi yapı sistemi, yüksek yalıtımın kazandırdığı enerji tasarrufu ve sunduğu konforla yeni nesil konteyner ev sosyal konutta en çok tercih edilen modeller arasında.

Tam demonte sistemle kolay nakliye kolay kurulum konteyner evlerde

Yeni nesil konteyner Karmod uzmanlığı ile tasarlanıp geliştirilmiş yenilikçi sisteme sahip. Birleşiminde yapı güvenliği risklerine açık kaynak uygulamaları tamamen geride bırakılmış durumda. Birleşimlerde cıvata somunlu ve geçmeli sistem geliştirilen en iyi yeniliklerden. Bu yenilikçi sistemle tam demonte özellikte paketlenen konteyner ev deniz aşırı ülkelere kadar her yere kolaylıkla taşınabiliyor. Cıvata somun ve geçmeli modelin verdiği avantajla da kolaylıkla kurulum yapılabiliyor. Proje kapsamında üretilen 32 m2 1+1 evin kurulumu iki kişilik ekip ve vinç yardımıyla saatler içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Dünyanın neresinde  olursa olsun konut aynı gün oturuma hazır hale geliyor.

Tam demonte konteyner taşımacılıkta büyük kolaylık sağlıyor. Standart kaynaklı üretimlerde 230x595 yani 14 m2 büyüklüğü geçemeyen konteyner üniteler yenilikçi sistemle 32 ve üzeri ölçülere rahatlıkla gelebiliyor. Şaselerine varana kadar cıvatalı modelin verdiği avantajla parçalı sevk edilme avantajı yeni nesilde yapı büyüklüğünü de yükseltiyor. Karmod yeni nesil konteyner, nakliye sınırlamalarını tamamıyla ortadan kaldırarak büşük metrajlı konutlara imkan hazırlıyor.

En kolay iklimlendirme enerji tasarrufu konteyner evde

Karmod yeni nesil konteynerin öne yapı güvenliği ve ergonomisiyle birlikte önemli bir üstünlüğü de iklimlendirme kolaylığıdır. Duvardan çatıya sandviç panel duvar sistemlerinin kullanıldığı Karmod yeni nesil en yüksek enerji tasarrufu sağlayan yapı avantajına sahip. Çatı panel kalınlığı 125 mm ile üstün özelliklerde. Özel kenet sisteminin kullanıldığı çatı tam sızdırmazlığıyla da öne çıkıyor. Üzerine ekstra çatı uygulaması gerektirmiyor. Sandviç panel üstünlüğü pencerelerde çift ısı camlı uygulama, tam kapama sağlayan özel sac panel kapıyla bütünlenmiş durumda. Yaz kış fark etmeksizin en iyi iklimlendirme üstünlüğüne sahip Karmod konteyner ev ısıtma ve soğutması çok kolay. En az enerji harcamasıyla iklimlendirme çok düşük bütçelerle gerçekleştirilebiliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz