Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Azerbaycan Üniversite İnşaatı Şantiye Binaları

Kullanım Amacı Üniversite Kampüs Projesi Şantiye Binaları (Shinkar Holding)
Yapı Modeli Sandviç Panel Sistem Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 3 Blok
Toplam Metraj 894 m² (350 + 272 + 272)
Proje Yılı 2015
Kullanılacak Bölge Üniversite Kampüs Projesi Şantiye Binaları
Tamamlanma Zamanı 28 Gün
Şu anda 72 misafir bu projeyi inceliyor

Azerbaycan’da Üniversite İnşaatı Projesi Şantiye Yapıları

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de inşa edilen yeni üniversite kampüs binaları için şantiye yapı projesini tamamlayarak teslim etti. Sandviç panel prefabrik yapı sistemiyle üretilip yerinde kurulum gerçekleştirilen yapıların toplam metrajı 894 m2. Proje kapsamında şantiye yapı grubunun temel yapılarından ofis, yatakhane ve yemekhane binalarının kurulumu gerçekleştirildi.

Ofis, yatakhane ve yemekhane kurulumu 28 günde tamamlandı

İnşaatı Shinkar Honding tarafından üstlenilen Bakü Üniversite bina projesinde çalışacak personelce kullanılacak ofis, yatakhane ve yemekhane binalarının kurulumu 28 günde tamamlandı. Firma ön görüşmeleri sonrası Karmod teknik ofisince projelendirilen üç ayrı yapının onay aşamasıyla üretim başladı. Mayıs 2015 tarihinde modern teknolojiler kullanılarak üç binanın fabrika ön üretimi sadece 6 günde tamamlandı. Karayolu taşımacılığı ile Bakü’deki proje sahasına sevk edilen yapıların kurulumu Karmod süpervizör ekibinin öncülüğünde gerçekleştirildi. Aynı yılın Haziran ayında bina kurulumları tamamlanarak Shinkar Holding proje çalışanlarının kullanımı için teslim edildi.

Bakü Üniversite projesi 350 m2 prefabrik ofisten yönetildi

Üniversite şantiye projesi kapsamında inşa edilen binalardan ilki 350 m2 büyüklükteki ofis binası oldu. Sac panel (Sandviç panel) prefabrik yapı sisteminin kullanıldığı ofis yapısından üniversite inşaatının yönetimi gerçekleştirildi. Ofis binası içerisinde 12 ayrı çalışma ofisiyle birlikte 1 adette toplantı salonuna yer verildi. Çalışma odalarında şantiye yöneticisi, şef, İSG yöneticisi, yapı denetim mühendisi, elektrik ve mekanik tesisat mühendisi gibi teknik personel görev aldı. Ofis içerisinde personele çay gibi içecek ikramının yapıldığı bir mutfak da yer aldı. Bay ve bayan WC ile malzeme odası ofis binasında bulunan diğer alanlar arasında.

Üniversite şantiye yemekhanesinde 150 kişi aynı anda yemek yiyebiliyor

Bakü Üniversite şantiye yapı grubunda yer alan binalardan biri de yemekhane binası. Yemekhane binasının üretimi de sandviç panel prefabrik modelinin kullanımıyla gerçekleştirildi. 64 m2’si kiler ve yemek pişirme alanı mutfak hizmetleri için ayrılan binanı toplam büyüklüğü 272 m2. Yemekhane binasında 150 kişi aynı anda yemek yiyebiliyor. Temizliği çok pratik olan prefabrik yemekhanelerde saat düzenlemesiyle yemek yiyen sayısı kapasitenin iki veya üç katına çıkartılabiliyor.

Şantiyeler için En Konforlusu Prefabrik Yatakhane

Bakü Üniversite inşa projesi için Karmod uzmanlığıyla üretilerek kurulum yapılan binalardan biri de prefabrik yatakhane binası. 272 m2 büyüklükteki yatakhane binasında toplam 12 ayrı yatak odası bulunuyor. Teknik personelin konakladığı odalar iki veya dört kişi kapasitesine göre yerleşim yapılabiliyor. Her odada duş imkanının sunulduğu yatakhane binasında tuvalet üniteleri için de yer ayrıldı.

Karmod uzmanlığıyla inşa edilen prefabrik yapıların temel özelliği yüksek yalıtım ve kullanım ergonomisi. Yeni nesil kaynaksız teknoloji ile üretilen Karmod binalarında sandviç panel sistemin verdiği avantajla iklimlendirme çok kolay şekilde sağlanıyor. Yaz veya kış fark etmeksizin iklimlendirme en az enerji sarfiyatıyla gerçekleştirilebiliyor. Özellikle yatakhane binalarında konaklayanlar Karmod farkını yakından yaşayarak hissediyor. Uluslararası standartlardaki yapı modeliyle Karmod yatakhanelerde konaklayan şantiye çalışanları bir sonraki güne zindelikle uyanıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz