Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Gorkhi-Terelj Ulusal Parkı Projesi, Moğolistan

Kullanım Amacı Kamp Alanı Kafeterya ve WC Yapıları (Moğolistan Çevre ve Yeşil Kalkınma Bakanlığı)
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 7 Blok
Toplam Metraj 74 m²
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Ulanbator, Moğolistan
Tamamlanma Zamanı 12 Gün
Şu anda 20 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod Yeni Nesil Gorkhi-Terelj Ulusal Parkta

Karmod yeni nesil konteyner Moğalistan’ın en büyük şehri ve başkentinde doğal güzellikleri ve kaplıcalarıyla öne çıkan Gorkhi-Terelj National Parkında yapı modeli olarak tercih edildi. Bölgeye gelen turistlere çadır kurarak konaklama imkanının da sunulduğu park içerisine yerleştirilen yapılar ana kafeterya binasıyla birlikte 6 ayrı WC Duş üniteli yapılardan oluşuyor.

Kafeterya binası saatler içerisinde hizmete alındı

Proje kapsamında ilk kurulumu yapılan bina kafeterya binası oldu. Karmod yeni nesil konteyner modeliyle üretilen yapı birleşimli modele sahip. Kantin kafeterya konteyner binasının projesinde 230x6 ölçüde 3 ayrı ünite kullanıldı. Karmod’un modern tesislerinde yeni nesil yapı teknolojisiyle demonte üretilen konteynerler karayolu taşımacılığı kullanılarak Gorkhi-Terelj National Parkına taşındı. 42 m2 büyüklükteki kafeterya binası kurulumun başlamasından sonraki gün hizmete hazır hale getirildi. Binanın 28 m2’lik ön alanı kafeterya olarak kullanılırken arka kısımda mutfak alanıyla birlikte personel WC yer alıyor. Yeni kafeterya binasının hizmete alınmasıyla birlikte bölgeye çadır kampı kurarak konaklamak amacıyla gelen turistlere yeni imkanlar sağlandı. 24 saat hizmetin verildiği bu alanda turistler kahve ve çay imkanına kavuşurken yanında yemek için atıştırmalıklar da alabiliyor.

Gorkhi-Terelj National Parkının konseptine uygun WC yapıları

Doğal güzellikleriyle öne çıkan ulusal parkta konaklayanlar için tuvalet ve duş önemli sorunlar arasında yer alıyordu. Moğolistan Çevre ve Yeşil Kalkınma Bakanlığı bu ihtiyaçtan hareketle parkın doğal konseptine uygun yapı modeli için Karmod  yeni nesil konteyneri tercih etti. Bu kapsamda kantin binasının yanı sıra 6 ayrı tuvalet konteyneri üretilerek park içerisinde planlanan farklı alanlara yerleştirildi. Tuvalet konteyner yapıları 230x230 ölçüde özel tasarlandı. Her yapı içerisine girildiğinde ilk olarak el yıkama lavaboları bulunuyor. İç kısımda ayrı kapılara sahip 1 WC ve 1 duş ünitesi yer alıyor. 6 ayrı WC Duş konteyneriyle parkta konaklayanlarla birlikte günübirlik ziyarete gelenlerin tuvalet ihtiyaçları karşılanmış oldu. Mobil ünite konseptiyle Karmod yeni nesil konteyner betona ihtiyaç duyulmadan her mekana kolayca yerleştirilebiliyor. Kullanıma hazır sistemli tuvalet, duş ve lavabo üniteleriyle aynı gün hizmete alınabiliyor. Park alanlarında yapıya depo entegre edilerek temiz su ihtiyacı kolay yoldan karşılanabiliyor. Aynı zamanda gider için fosseptik depolama tankı yapıya uyarlanabiliyor. Duvardan çatıya sandviç panel sistemli yapının metal aksamları özel yıpranmaz boyalı sistemiyle zorlu kış şartlarında hiç zarar görmeden kullanılabiliyor.

Gorkhi-Terelj Milli Parkı

Başkent Ulanbator’da bulunan Gorkhi-Terelj Milli Parkı 292 bin hektar alana sahip. Doğal güzellikleri, kamp alanları ve kaplıcalarıyla ünlüdür. Moğolistan Çevre ve Yeşil Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelerle 1993 yılında hizmete alınmıştır. Milli park içerisinde yer alan Terelj turizm bölgesinde kamp alanları yer almaktadır.

Başkent Ulanbator şehir merkezinden 37 km doğuya gidildikten sonra sola dönülerek 5 km mesafedeki Tuul Nehri'ni geçildikten sonra ulusal park alanı başlıyor. Göl sonrası ilk alan turist kampları ve gezi alanlarının büyük çoğunluğunun bulunduğu Gorkhiin Davaa'ya ulaşılıyor. Gorkhi-Terelj Milli Parkı, Terelj yerleşiminde sona eriyor. Terelj bölgesi Ulanbator şehir merkezine 66 km uzaklıkta bulunuyor. Terelj Nehri’de bu vadide yer alır.

Parkın güney kısımda yer alan küçük bölümü turistler için düzenlenmiştir. Bu alanda restoranlar, hediyelik eşya dükkanları, kiralık at ve develerle turist kamp alanları yer alır. Gorkhi-Terelj Milli Park alanında Yestii kaplıcaları ile diğer doğal kaplıcalar turistlerin ilgi alanındadır. Yaban hayatının da bulunduğu parkta boz ayılarla birlikte 250’nin üzerinde kuş türü yaşamaktadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz