Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Hizmet Ofisi, Arta - Cibuti

Kullanım Amacı Karayolları Hizmet Ofis Binası | Cibuti Ulaştırma Bakanlığı
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 196 m²
Proje Yılı 2016
Kullanılacak Bölge Arta, Cibuti
Tamamlanma Zamanı 16 Gün
Şu anda 34 misafir bu projeyi inceliyor

Cibuti Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Hizmet Ofis Binası

Cibuti genelinde tamamladığınız kamu hizmet binalarına bir yenisini daha ekledik. Ülkede gerçekleştirdiğimiz yeni bina tamamlanarak Ulaştırma Bakanlığı yetkililerini teslim edildi. Cibuti'nin kuzeydoğusunda bulunan Artha (Arta) şehrinde inşa edilen ofis binası Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı karayolları ekiplerince kullanılacak. Arta Bölgesi’nin başkenti olan şehir içinden geçen N4 karayolu çevresinde kurulmuştur. Şehrin tam ortasından geçen N4 harici başkent Cibuti’ye ulaşım N1 ve N2 karayollarıyla da sağlanmaktadır.

Başkent bağlantısı için önemli bir konumda yer alan N4 karayolunun bakımını önemli gören Cibuti Ulaştırma Bakanlığı şehirde bir hizmet noktası oluşturma kararı alır. Yol bakım ve yenileme hizmetlerinin daha yakından gerçekleştirilmesi için bir de ofis binası yapılmasına karar verilir. Karmod’la iletişime geçen Bakanlık hizmetin verileceği bölge şartlarına uygun büyüklükte bir ofis binası talebinde bulunur. Karmod teknik ofisinde müşteri beklentileri özelinde hazırlanan proje onaya sunularak üretime hazır hale getirilir. Çalışma sonunda 196 m2 ofis binası onaylanarak üretime alınır. Karayolları Bölge ofis binası için prefabrik yapı modeli tercih edildi. Kısa zamanda ön üretimi gerçekleştirilen prefabrik ofis demonte şekilde paketlenerek sevke hazır hale getirildi.

Karayolu ofisinin yapı birleşenleri deniz yolu konteyner taşımacılığı ile Cibuti limanına gönderildi. Limandan alınarak Arta şehrindeki kurulum sahasına getirilen binanın montajı Karmod süpervizörünün kontrolünde başladı. 16 gün sonra inşası tamamlanan ofis binası karayolları ekiplerinin kullanımına hazır hale getirildi.

Kamu Hizmet Binaları için Prefabrik Yapı En Uygun Model

Hızlı üretim ve yerinde kısa zamanda kurulum avantajlarıyla öne çıkan prefabrik yapılar son derece güvenli sisteme sahip. Bakım gerektirmeden uzun yıllara varan kullanım ömrüne ve enerji tasarrufuyla kazandıran sisteme sahip. Tamamen modern fabrika tesislerinde özel makinelerin kullanımıyla yenilikçi sistemle üretiliyor. Üretimin tamamı fabrikada gerçekleştirildiğinden nerede olursa olsun kurulum başka malzemelere ihtiyaç duyulmadan gerçekleştiriliyor. Bu nedenle kurulum yapılan ülkenin inşaat malzeme fiyatları yapı bütçesini asla etkilemiyor. Çünkü prefabrik ofis binaları duvardan çatıya iç ve dış boyasına varana kadar tüm malzemeleriyle hazır sevk ediliyor. Aynı zamanda elektrikle beraber sıhhi ve atık su tesisat malzemeleri de fabrikada hazırlanarak gönderiliyor. Aydınlatma ve su armatürlerine varana kadar her şey hazır sevk ediliyor.

Yenilikçi sistemiyle tasarruf beklentisi olan kamu hizmet binalarının finansmanına prefabrik yapı modeli büyük kolaylık sağlıyor. Bu nedenle kamu kurumlarının çoğu prefabrik yapı modeliyle inşa edilen yapıları tercih ediyor. Prefabrik ofis zamandan da kazandırmaya devam ediyor. Hızlı üretim ve yerinde kullanıma hazır kısa zamanda kurulum avantajı hizmetlerin hızla verilmesini kolaylaştırıyor. Klasik betonarme yöntemiyle uzun zamanlar alacak projeler prefabrik ofis modeliyle günler içerisinde tamamlanabiliyor. Bundan dolayıdır ki Cibuti gibi çok sayıda ülke kamu binalarında prefabrik ofisleri tercih ediyor. Karmod’un Cibuti’de tamamladığı kamu hizmet yapıları arasında Telekom genel müdürlük binası, gümrük hizmet binaları, liman terminal binaları, güvenlik ofis binaları, karayolu hizmet binaları gibi binalar yer alıyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz