Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tuzla YSK Hizmet Binası

Kullanım Amacı Prefabrik Yapı Sistemi
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1
Toplam Metraj 675 m²
Proje Yılı 2014
Kullanılacak Bölge İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 27 Gün
Şu anda 15 misafir bu projeyi inceliyor

Prefabrik ofis yönetim binası yapılarımıza Tuzla İlçe Seçim Kurulu Hizmet Binasıyla bir yenisini daha ekledik. Panel sistem prefabrik yapı modeliyle inşa ettiğimiz YSK hizmet binası ilk kez 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Tuzla’da hizmet vermeye başladı.

Prefabrik hizmet binasının inşası öncesi projenin gerçekleştirileceği alanda inceleme yapılarak ihtiyaç duyulan yapının prefabrik ofis modeliyle üretilmesi planlandı. Prefabrik ofis binası şu an İstanbul Tuzla ilçesinde Kaymakamlık binasının bulunduğu arsa üzerinde yer alıyor.

Kaymakamlık binasının da yer aldığı arsaya tek katlı planda projelendirilen Tuzla ilçe seçim kurulu hizmet binası toplam 675 metrekare büyüklüğe sahip. Seçim Kurulu Başkanlık binasında Başkan odası, Seçim Müdürü odası, Seçmen Kütük Bürosu, Seçim Kurulu toplantı salonu, bilgi işlem odası, mutfak ve wc üniteleri yer alıyor.

Bu büküklükteki bir bina prefabrik yapı sistemiyle sadece 27 günde kurulum yapılarak teslim edildi. Alternatif yapı modelleriyle aylar hatta yıllara alabilecek seçim kurulu hizmet binası kısa sürede hazır hale getirilerek ilk genel seçimlerde hizmete alındı.

Bilindiği üzere bir başkan ve altı üyeden oluşan İlçe seçim kurulu iki yıl süreyle görev yapıyor. İlçe seçim kurulları YSK ile koordineli şekilde seçim dönemlerinde faaliyet gösteriyor. Kanun gereği İlçedeki en kıdemli hâkim, kurulun başkanlığını yürütüyor. İki üyesinin kamu personeli arasından seçildiği kurulda diğer dört üye ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde en az seçilmiş bir üyesi bulunan veya YSK’ca seçime katılma yeterliliği kaydedilerek ilan edilmiş siyasi partilerin o il veya ilçede teşkilatlanması olanlar arasından belirleniyor.

İlçe seçim kurullarının temel görevi ilçe sınırlarında gerçekleştirilen seçimin düzenle yürütülmesini sağlamak için gereken bütün tedbirleri almak, sandık kurullarını oluşturmak, sandık kurullarının teşekkül ettirerek, işlemlerine ve kararlarına karşı yapılan itirazları inceleyerek karara bağlamak, ilçe çevresindeki sandık kurullarından gelen tutanakları birleştirerek il seçim kuruluna iletmekle görevlidir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz