Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin İlk Özel Uçak Kiralama Firmasına Hangar Ofisi

Kullanım Amacı Temel Bakım Hangar İçi Ofis Binası (Genel Havacılık A.Ş.)
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1 Blok, 3 Katlı
Toplam Metraj 252 m²
Proje Yılı 2016
Kullanılacak Bölge Pendik, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 12 Gün
Şu anda 99 misafir bu projeyi inceliyor

Türkiye’nin İlk Özel Uçak Kiralama Firmasına Hangar Ofisi İnşa Ettik

1983 yılında Türkiye’nin ilk özel uçak kiralama şirketi olarak kurulan Genel Havacılık A.Ş. firmasının hangar içi ofis binasını kurduk. Karmod yeni nesil konteyner sistemiyle modern tesislerde üretilen konteyner ofis firmanın İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndaki hangarı içerisine kuruldu. Genel Havacılık A.Ş.’nin yeni ofis binasından Sabiha Gökçen’de faaliyet gösterdiği 60.000 m2'lik alanın yönetimi gerçekleştiriliyor.

Eklenebilir Ofis Binalarında Karmod Yeni Nesil Konteyner

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı içerisinde firmanın hangarına inşa edilen konteyner ofis binası eklenebilir dinamik proje örneğine sahip. Eklenebilir dinamik proje avantajı Genel Havacılık firmasınca bu ofiste en iyi şekilde değerlendirildi. İlk proje Ekim 2016 tarihinde iki katlı olarak projelendirilmişti. 84 m2 taban üzerine iki katlı 168 m2 kurulan ofis binası Kasım 2017’de bir kat daha eklenerek üç kata çıkartıldı.

İlk kuruluş zamanı binanın alt katı teknik departman üst katı ise yönetim ofisi olarak kullanılıyordu. İlerleyen zamanda firmanın uçak ve helikopter gibi hava araçları hizmet filosu artınca mevcut ofise ilave yapma ihtiyacı duyuldu. Yeni nesil konteynerin modüler özelliği ihtiyaç duyulan ofis alanının inşasını oldukça kolaylaştırdı. Hangar alanında kot yüksekliğinin müsait oluşu yeni ofis katının hazırlanmasında ekstra avantaja dönüştü. Mevcut 84 m2 temele sadık kalınarak üçüncü kat projesi hazırlandı. Bir hafta gibi kısa zaman diliminde Karmod tesislerinde üretimi tamamlanan üniteler Sabiha Gökçen Havaalanı’nda yer alan hangara sevk edildi. 84 m2 ilave katın kurulumu Karmod profesyonellerince sadece 3 günde tamamlandı. Önceki ofiste ikinci katta olan yönetim ofisi yeni katın ilavesiyle üçüncü kata taşındı. İkinci kat teknik ofisin kullanımına kazandırıldı. Üst kat ilavesiyle tabandan hiç bir kayıp kazanmadan yerden tasarruf edilmiş oldu. Genel Havacılık hangar içi ofis binasının zemin katında teknik çalışma alanlarının yanı sıra yemekhane de bulunuyor.

Genel Havacılık A.Ş. Türkiye’nin İlk Özel Uçak Kiralama Firması

1983 yılında Piper Navajo ve Cessna 310 modeliyle Genel Havacılık Türkiye’nin ilk uçak kiralama firması olarak hizmet vermeye başladı. Öncü özel havacılık şirketinin, sabit / döner kanatlı uçak operasyonları ve bakım hizmetinde uzun yıllara dayanan tecrübesi bulunuyor. Genel Havacılık A.Ş., Türkiye SHGM ile birlikte EASA, Lübnan SHGM, Suudi GACA, Pakistan ve Kazakistan onaylı uçak ve helikopter bakım onarım firması olarak hizmet vermektedir. Firma TDGCA/EU OPS 1 ve TDGCA/EU OPS 3 ticari operasyonları için, havacılık ortaklığı ile hareket eden, uçuş operasyonları, uçak bakımı, uçuş ekibi, havacılık muhasebesi, mevzuata uygunluk, sigorta koordinasyonu sağlayan Hava İşletmeciliği Sertifikasına (AOC) sahiptir.

Bakım ve uçak operasyonlarını tek çatı altında gerçekleştiren Genel Havacılık A.Ş., Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda beş hangar ile en büyük hangar alanına sahip firması olma avantajına sahip. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda (LTFJ) ofis alanı, park alanı, aviyonik dükkanları, tekerlek atölyeleri, akü dükkanları ve depolardan oluşan tesislerde hizmet vermektedir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz