Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Türk Akımı Doğalgaz Dağıtım Merkezi Ofisi

Kullanım Amacı BOTAŞ Doğalgaz Dağıtım Merkezi Ofisi
Yapı Modeli ACD İnşaat
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 300 m²
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge Kırklareli, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 15 Gün
Şu anda 22 misafir bu projeyi inceliyor

Ofis Yapılarımızla Türk Akımı Projesinde Yerimizi Aldık

Prefabrik yapı sektörünün markası Karmod ülkemizin enerji aktarımında önemli projelerinden Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı projesinde yerini aldı. Projenin önemli lokasyonlarından Kırklareli’de kurulan doğalgaz hattı prefabrik ofis binamız 300 m2 büyüklüğe sahip. Panel sistem prefabrik yapı modeliyle 2021 yılında üretilen ofis yapısının saha inşa süresi 15 günde tamamlandı.

Enerji projeleri için en hızlısı prefabrik yapılar

Enerji günümüz dünyasında en önemli temel ihtiyaçları arasında gösteriliyor. Enerji kaynakları arasında ise doğalgaz ayrıcalıklı bir yer edinmiş durumda. Doğalgazı önemli kılan temel etkenler arasında ilk olarak çevre dostu bir yakıt özelliği taşıması. Bunun yanı sıra bir kez inşa edilen boru hatlarıyla başka transfer araçlarına ihtiyaç duyulmadan doğalgaz ülkeler arası kolayca nakledilebiliyor. Bu önemden hareketle keşfedilen her doğalgaz bölgesinde ilk akla gelen gazın hızlı transferi. Gaz transferi için ihtiyaç duyulabilecek yapılar bölge şantiye ofisleri gibi yapıların da hızla kurulumu önem taşıyor. Prefabrik yapılar doğalgaz terfi istasyonlarıyla boru aktarım hatlarından en hızlı kurulum avantajıyla tercih ediliyor. Tıpkı ACD İnşaatın Kırklareli’de BOTAŞ için inşa ettiği Türk Akımı Kara Kısmı 2. bölümde Karmod prefabrik ofis binasını tercih ettiği gibi.

Boru Hattı Prefabrik Ofisine özel uygulamalar

Boru hattı prefabrik ofisi, Karmod uzmanlığıyla kaynaksız yeni nesil teknoloji kullanımıyla üretildikten sonra sahada 15 gün gibi kısa bir zamanda inşası tamamlanarak teslim edildi. Özel parapet çatı uygulamasının yapıldığı prefabrik ofis görünümüyle proje büyüklüğüne yakışır bir yapı oldu. Bina ön cephedeki çıkıntılarıyla adeta E planı anımsatıyor. Dış cephede yalıtımlı duvar panelleri üzerine ekstra fugalı taş desen kaplama uygulamaları yapılarak bina enerji tasarrufla hale getirildi.

Türk Akımı Projesi

Türk Akımı Projesi kapsamında biri Türkiye ulusal iletim şebekesi sistemine bağlanan, diğeri transit geçecek gazın Avrupa’ya taşınmasına hizmet eden ve her biri 15,75 bcm kapasiteli olan iki hat inşa edilmiştir.

Rusya'nın Anapa şehrinden başlayan ve Kırklareli ili Kıyıköy beldesinde sona eren deniz kısmı uzunluğu yaklaşık 930 km ve 32" çapında iki hattan oluşmaktadır. Projenin Karadeniz geçişi için yapılan bu hatların inşaatı 19 Kasım 2018 itibarıyla tamamlanmıştır. Türkiye ile birlikte Avrupa’ya gaz arzını sağlayacak kara bölümü boru hatları ise 2019 yılında tamamlanarak 1 Ocak 2020 itibarıyla Türkiye içine gaz akışı başlamıştır.

Türk Akımı Kara Kısmı-2 Faz-2 Hakkında

Türk Akımı Kara Kısmı-2 Faz-2 Doğalgaz Boru Hattı Türkiye’nin Kırklareli ilinde bulunmaktadır. Proje sahibi BOTAŞ olup Kara Kısmı 2 Faz 2 bölümü ACD İnşaat yükleniciliğinde yürütülmektedir. Proje kapsamında 48” Çapında, 69 km Uzunluğunda Doğalgaz Boru Hattı Dağıtım İnşaatı gerçekleştirilmektedir.

ACD İnşaat hakkında

ACD İnşaat, geniş kapsamlı boru hattı inşaat tecrübesi ile boru hattı inşaatı alanında faaliyet göstermek üzere 2002 yılında Ankara/Türkiye’de kurulmuş olan uluslararası bir firmadır. ACD İnşaat, kurulduğu günden bugüne birçok boru hattı projelerinin yapımını başarılı bir şekilde tamamlamıştır. ACD İnşaat'ın boru hattı uygulamalarını beş farklı ülkede gerçekleştirmektedir.

Firmamızın uzmanlık alanları arasında: Petrol Doğalgaz ve Su Boru Hattı inşaatı, Pompa istasyonu ve kompresör istasyonu inşaatı, Doğalgaz RMS istasyonu inşaatı, Petrol sahası geliştirme projeleri ve proses borulama işleri ve Hot-tap, hat durdurma ve hat değiştirme işlemleri bulunmaktadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz