Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Aydınlar İnşaat TOGG Şantiyesi Ofis Binası

Kullanım Amacı Şantiye Yatakhane Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 281m2
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Gemlik, Bursa, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 16 Gün
Şu anda 21 misafir bu projeyi inceliyor

Şantiye yönetimlerine özel prefabrik ofis

Önemli projelerin yürütüldüğü şantiye ortamlarında genel şantiye binalarının yanı sıra yönetim ofislerine de ihtiyaç duyulmaktadır. TOGG fabrika şantiye yerleşkesi de bunlardan biri. Türkiye’nin otomotivinin seri üretimle banttan çıkması için inşa edilen modern fabrika binası önde gelen yapı firmalarının katılımıyla yükseliyor.

Türkiye için son derece önemli projenin fabrika binasının inşasına katkıda bulunan markalardan biri de Aydınlar İnşaat. Firma uzman ekibiyle fabrika inşasının alt yapı çalışmalarını gerçekleştiren önemli aktörlerden. Bu nedenle firmanın yönetim ekibiyle birlikte geniş kadro sahada yer alıyor. Yerleşkede bulunan Aydınlar İnşaat yönetim ekibinin süreci yürüteceği modern prefabrik ofis binasını inşa ederek teslim ettik. 281 m2 büyüklüğündeki prefabrik ofis binasını Karmod uzmanlığımızla 16 günde tamamlayarak firma yönetiminin kullanımına sunduk. TOGG Aydınlar İnşaat ofis binasında 10 ayrı çalışma odasının yanı sıra 1 adet toplantı odası bulunuyor. Ofis projesinde bay bayan tuvalet alanlarına da yer verildi.

Ofis binasında kullanım ergonomisi düşünülerek ortadan giriş planlandı. Ana kapıdan girildiğinde sol ön kısımda sekreter odası ile en uç kısımda şantiye yönetici odası yer alıyor. Sol bölümde arkaya doğru diğer teknik personel odalarını boydan boya bina boyunca uzayan koridor ayırıyor. Giriş koridorunun hemen sağ bölümünde sistem odası bulunuyor. Arkaya doğru arşiv odası, ofis mutfağı yer alıyor. Daha arkaya doğru projelere tuvaletlere yer verilmiş. Sağ kısımda koridorun sona erdiği bölümde dışarı bir tali çıkış kapısı daha bulunuyor.

 

Modern Ofis binalarında en hızlı çözüm prefabrik yapı

Prefabrik yapı modeli hızlı üretim ve kısa sürede inşa kolaylığı ile şantiye ortamlarında en çok tercih edilen bina çözümleri arasında yer alıyor. Uzun ömürlü kullanım ve güvenli bina modeliyle de prefabrik yapı sistemi öne çıkıyor. Bir diğer önemli avantajsa bina inşa süreçlerinin yanı sıra işçilik maliyetlerinde prefabrik yapının büyük avantajlar içermesi. Bu nedenle şantiye yönetimleri prefabrik yapı modelini öncelikli olarak tercih ediyor. Projede de görüldüğü üzere 281 m2 bir bina 16 gün gibi kısa bir zaman diliminde inşa edilerek hizmete alınabiliyor. Yapı modelini tercih eden yatırımcılar hem zamandan hem de maliyetten ciddi oranda kazanç sağlıyor.

 

Prefabrik ofis neden bu kadar hızlı ve ekonomik?

Bunun en önemli nedeni prefabrik yapı sistemi ön üretimli bir modele sahip. Üretim proje onayı sonrası yeni nesil makinelerle donatılı modern tesislerde gerçekleştiriliyor. Üretim aşamasında ofisi oluşturacak tüm yapı malzemeleri ve diğer ekipmanlar hazırlanıyor. Sahada ekstra bir inşaat malzemesine ihtiyaç duyulmadan kuruluyor. Kurulumdaki hız yine tamamen üretim modeliyle ilgili. Üretim demonte sistemle cıvata somun ve geçmeli modelle üretildiğinden saha kurulumu son derece hızlı gerçekleştiriliyor. Karmod uzman ekibince gerçekleştirilen kurulum esnasında çok sayıda işçilik uygulaması aynı anda yapılabiliyor. Tek bir uzman ekip duvardan çatıya bina kurulumunu tamamlarken aynı anda elektrik ve su tesisatlarını çekiyor. Yalıtım ve kaplama uygulamalarını tamamlıyor. Yine proje kapsamında fabrikada üretilen kapı ve pencereler takılıyor. Son aşamada prefabrik ofisin iç ve dış boya uygulaması Karmod ekibince gerçekleştirilerek kullanıma hazır hale getiriliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz