Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

THY Simülatör Merkezi Şantiye Yapıları

Kullanım Amacı THY Simülatör Merkezi Şantiye Binaları (Hisar İnşaat A.Ş.)
Yapı Modeli Sandviç Panel Prefabrik ve Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 6 Blok ve Güvenlik Yapıları
Toplam Metraj 1975 m²
Proje Yılı 2016
Kullanılacak Bölge Florya, Bakırköy, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 2016
Şu anda 86 misafir bu projeyi inceliyor

THY Simülatör Merkezi Şantiye Yapılarında Tercih Karmod

İstanbul Florya’da dünyanın tek yapı üzerine kurulu en büyük simülatör eğitim merkezinin şantiye yapıları Karmod tarafından hazırlandı. Sandviç panel prefabrik ve yeni nesil konteyner sistemlerinin birlikte kullanımıyla inşa edilen yapılar arasında ofisten yatakhaneye tüm şantiye grupları yer alıyor.

Toplam 1975 m2 büyüklüğe sahip THY Simülatör Merkezi şantiye yapı grubunda 588 m2 prefabrik yönetim ofisi, 286 m2 prefabrik yemekhane binası , 777 m2 konteyner yatakhane binası, 126 m2 yönetici yatakhanesi, 105 m2 duş ve 84 m2 WC ünitesi yer aldı. Proje kapsamında biri WC üniteli olmak üzere iki ayrı güvenlik kabinin de üretimi gerçekleştirildi.

Simülatör Merkezi  inşaatı 588 m2 prefabrik ofisten yönetiliyor

THY Simülatör Merkezi inşaat projesinin yürütüleceği prefabrik ofis 588 m2 büyüklüğe sahip. U planıyla öne çıkan şantiye ofisinde projenin yürütülmesi için gerekli her birime yer ayrıldı. Prefabrik ofisin duvar sisteminde yüksek ısı yalıtımı ve ses izolasyonu için özel sandviç panel duvarlar tercih edildi. Bina girişi U planın verdiği avantajla adeta bir bahçeyi andırıyor. Ortada genişçe bir açık alan etrafında ofis çalışma bölümleri U şeklinde sıralanıyor. Yapıya girişte ön kabul ve sekreter çalışma alanının da içinde bulunduğu uzunca bir koridor yer alıyor. Bu koridorun bir bölümünde simülatör merkezi maketi gösterişli şekilde konumlandırıldı.

Prefabrik ofis içerisinde yönetim ofisi, şantiye müdürü ve şantiye şefi odası, yapı denetim yetkilisi ofisi, proje müdürü odası, teknik ofis odası, mimari ofis, elektrik ofisi, harita ofisi, muhasebe ve satın alma ofisi, 2 adet çok amaçlı çalışma ofisi, THY teknik odası, 20 kişilik toplantı odası, 32 kişilik yemek salonu ile laboratuvar, mescit ve lavabo alanları bulunuyor.

Prefabrik Yemekhane Binasında 115 kişi aynı anda yemek yiyebiliyor

Proje kapsamında inşa edilen yapılardan biri de prefabrik yemekhane binası. 286 m2

büyüklükteki bu yapıda da ofiste olduğu gibi sandviç panel sistem duvarlar kullanıldı. Yemekhane binasında yemek sunum bankosuyla birlikte 115 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği genişçe bir salon bulunuyor. Mavi yaka personelin kullanımına özel yemekhane binasının dış yan cephesinde verandayla kapatılarak lavabo alanları oluşturuldu. Çoklu lavaboların yer aldığı bu bölümde aynı anda çok sayıda personel el yıkayabiliyor.

296 personel kapasiteli konteyner yatakhane binası

777 m2 büyüklükteki şantiye mavi yaka personel yatakhanesinin inşasında Karmod yeni nesil konteyner üniteler kullanıldı. Her biri 21 m2 büyüklükteki ünitelerin kullanıldığı yatakhane binasında aynı anda 296 şantiye çalışanı konaklayabiliyor. Yatakhane koğuşları tek katlı inşa edilerek sokak aralıklarıyla yerleşim yapıldı. Yatakhane alanında her birinde 7 tuvalet kabininin bulunduğu dört adet WC ile 5 ünite Duş konteyneri kullanım ergonomisine göre yerleştirildi. Böylece yatakhane bölgesinde 28 adet WC ile 35 adet duş kabini hazırlanmış oldu.

Teknik ekibe özel yönetici yatakhanesi

Simülatör merkezi için hazırlanan şantiye yapı grubunda toplam 126 m2 büyüklükteki 6 ayrı konteyner yatakhane binası da yer aldı. Bu üniteler yönetici, mühendis ve teknik personel tarafından kullanılıyor. İçerisinde tuvalet ile mini mutfak alanının da bulunduğu bu yatakhane binasında aynı anda 24 teknik personel konaklayabiliyor.

Bu önemli proje için iş sağlığı ve güvenliği ofisi olarak kullanılmak üzere iki özel konteyner ünitesi daha üretilerek şantiye projesine göre sahaya yerleştirildi. 210x210 ölçüsündeki iki ayrı güvenlik kabininde konumlandırılan personel şantiye sahasının güvenliğini sağlıyor.

THY Simülatör Uçuş Eğitim Merkezi

İnşası Hisar İnşaat A.Ş. tarafından yürütülen Türk Hava Yolları'nın (THY) Simülatör Uçuş Eğitim Merkezi (Flight Training Centre) İstanbul Florya’daki 60.000 m2 arazi üzerine kurulu. Tamamlandığında Türkiye'nin ve dünyanın tek yapı üzerine kurulu en büyük simülatör eğitim merkezi olacak. İnşaat alanı 25.000 m2 olan merkezin içerisinde 18 adet simülatör cihazının aynı anda konumlandırılması planlanıyor. Merkezin sahasında, 23.300 m² peyzaj, otopark, asfalt ve yürüme yolları yer alacak.

Simülatör Nedir?

Pilotların uçuş öncesi eğitimlerinin önemli bir kısmını yaptıkları simülatörleri ifade eder. Simülatör, pilotlara gerçek uçaktaymış gibi eğitim imkanı sağlıyor. Simülatörler, gerçek uçağın birebir aynısı olan bir kokpit, dış dünyadaki görüntüleri aslına çok yakın uyarlayan bir gösterim sistemi, uçağın aerodinamik modelinin bulunduğu ve uçak sistemlerinin davranışlarını simüle eden ana simülasyon yazılımı gibi birçok alt-sistemlerden oluşuyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz