Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Hibrit Çelik Termal Otel Tesis Binası - Akyazı / Sakarya

Kullanım Amacı Termal Otel
Yapı Modeli Hibrit Çelik Yapı Otel + Prefabrik Yönetim Ofisi
Yapı Adedi 2 Bina (Tek katta 3, 5 ve 7 mt. kot yüksekliği uygulaması)
Toplam Metraj 1.395 m2 (1.135 m2 + 260 m2)
Proje Yılı 2020
Tamamlanma Zamanı 87 gün
Şu anda 43 misafir bu projeyi inceliyor

Termal Otel Projesinde Ağır Çelik ve Hafif Çelik Sistemler Bir Arada

Akyazı Termal Otel projesi Karmod uzmanlığıyla geliştirilen ağır çelik ve hafif çelik yapı sistemlerinin ilk kez birlikte kullanımıyla gerçekleştirildi. Yeniliklerin başarıyla uygulandığı bu sentez Karmod tarafından ‘Hibrit Çelik Yapı’ sistemiyle isimlendirildi. Karmod yapı inşasına yenilikler kazandıran bu özel projeyle prefabrik yapı sektörüne değer yatmayı sürdürdü.

Projede ana yapıyı oluşturan Termal Otel binası tek katlı inşa edilmesine rağmen üç farklı yükseklik kademesi başarıyla uygulandı. Bunda Karmod tarafından sentezlenen ağır ve hafif çelik yapı sistemi temel etken oldu. Çelik sistemlerin harmanıyla termal otel binasında 3, 5 ve 7 metrelik kademeler oluşturdu. Normalde prefabrik veya hafif yapı sistemiyle bu kademede bir binayı tek katlı da olsa inşa edebilmek mümkün değil.

 

Hibrit Çelik Termal Otel Binasında Kademeler Neler Kazandırdı?

Karmod uzmanlığıyla geliştirilerek ilk kez bu projede uygulanan hibrit çelik yapı sistemi termal otele alan kullanımlarında büyük avantajlar kazandırdı. Otel odalarında standart yükseklik korunurken bina ana girişine göre arkada kalan kısımdaki kademe yüksekliği havuz ve aqua park alanına katkı sağladı. 7 metre yükseklikle aqua park termal otel iç kapalı alanda başarıyla hazırlandı. Üstelik kullanım ergonomisi en iyi şekilde gerçekleştirildi.

 

Termal Otel Projesinde Neler Var?

Projede termal otel binası olarak kullanılacak ana yapı bin 135 m2 büyüklüğe sahip. Ana bina içerisinde VIP odalar, çok amaçlı toplantı salonları, bay ve bayan yüzme havuzları, sıcak buhar odaları, kaydıraklar, bekleme salonu ve mutfak yer alıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tek katlı hibrit çelik yapıda 3 farklı kot yüksekliği yer alıyor. VIP odalar ve toplantı odaları 3 metre, bay bayan havuz kısımları 5 metre, aqua park alanı ise 7 metre kot yüksekliğine sahip. Dışarıdan bakıldığında bu 3 farklı kademe yapıya ayrı bir estetik kazandırıyor.

Proje kapsamında termal otelle birlikte 260 m2 ofis binası da inşa edildi. Yönetim ofisi olarak hizmet sunan bu bina prefabrik yapı sistemiyle kuruldu.

 

Çelik Termal Oteli Farklı Kılan Detaylar

Hibrit çelik sistemle inşa edilen çelik termal otel binasını uygulamada farklı kılan detaylar da bulunuyor. Otelin dış cephe duvar kalınlıkları 15 cm olarak inşa edilirken iç duvar bölmeleri 12 cm kalınlıkta. Dış cephede en iyi yalıtım için OSB kaplama üzerine nem bariyeri, M profil, taş desenli kaplama uygulaması gerçekleştirildi. Duvarların iç kısmına yine en iyi yalıtım performansı için 10 cm taş yünü malzeme kullanıldı. Yapıya güvenlik için kamera sistemleri, pencerelerde elektrikli panjur sistemi, iç cephe alçı panel kaplamalar uygulandı. 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz