Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Tarihi Taksim İlkyardım Hastanesi Yenileme Projesi

Kullanım Amacı Hastane Yenileme Projesi Şantiye Ofis Binası
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 1 Blok (3 Katlı)
Toplam Metraj 480 m²
Proje Yılı 2015
Kullanılacak Bölge Beyoğlu, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 16 Gün
Şu anda 20 misafir bu projeyi inceliyor

Tarihi Taksim İlkyardım Hastanesi’nin Yenilenmesinde Yerimizi Aldık

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 1950’den beri hizmet veren Taksim İlkyardım Hastanesi’nin yenilenme sürecinde yerimizi aldık. Hastanenin yenilenme sürecinde şantiye yönetim ofis binası olarak kullanılan üç katlı bina Karmod yeni nesil konteyner modeliyle inşa edildi. 3 kat üzerine projelendirilen 480 m2 büyüklükteki konteyner ofis binasının saha kurulum 16 günde tamamlandı.

Balkonlu konteyner şantiye ofisi

Konteyner ofis binası Taksim Hastane bina şantiyesine hakim bir alana kuruldu. 3x12 mt. konteyner ünitelerinin kullanıldığı ofis binası için toplam 12 ayrı ünite kullanıldı. Üniteler dikey birleşimde yan yana dizilim yapıldı. Ön kısımda balkon çıkıntısı verilerek üst katlardan projenin ilerleyişi daha rahat izlenme fırsatı yakalandı. Alt katta genişçe bir salonla toplantı odası, mutfak ve WC ünitelerine yer verildi. İkinci katta teknik müdür odaları, şantiye şefi odası, iş güvenliği odası, yapı denetim ofisi yer aldı. Üçüncü kat ise tamamen şantiye yöneticisine ayrıldı. Bu katta yine toplantı odası yerleştirildi. Ofis binası Sağlık Bakanlığı’ndan yeni hastane bina yapım işini üstlenen Gürtaş Yapı yönetim ekibince kullanıldı.

İlk Yardım Hastanesinden Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine

Beyoğlu Sıraselviler caddesi üzerindeki tarihi hastane Taksim İlkyardım Hastanesi adıyla ünlenmişti. Mevcut binanın eski oluşu ve deprem riski taşıması Sağlık Bakanlığı tarafından yıkılarak yeniden yapım kararı alındı. Bu doğrultuda yapılan ihale sonrası yeni binanın inşasına başlandı. Proje tamamlandığında ortaya 48.000 m2 kapalı inşaat alanına sahip ve 250 yatak kapasiteli modern bir hastane ortaya çıktı. Tarihi mekanda gerçekleştirilen yeni binada 2018 yılında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla hizmet vermeye başlandı.

Yeni hastane binası her türlü imkanı ile tam teşekküllü bir hastane olarak hizmete girdi. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni binasında teknolojinin tüm imkanlarından faydalanıldı. Sağlık Bakanlığı’nca tüm cihazlarla hastane ekipmanları ve yataklar tamamen yenilendi. Yeni hastane yine Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Taksim Sıraselviler Caddesi üzerindeki aynı adresinde İstanbul halkına hizmet sunmaya devam ediyor.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Projesi inşa süresi devam ederken eski adıyla bilinen Taksim İlk Yardım Hastanesi geçici olarak Gaziosmanpaşa İlçesine taşındı. Bu dönemde hastanenin adı halk arasında yer değişikliği nedeniyle GOP Taksim İlk Yardım olarak anıldı. Yeni binanın yapımımın tamamlanmasıyla modern yüzüyle Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi adının aldığı Taksim’de hizmet vermeye başladı.

Taksim İlk Yardım Hastanesi Tarihi

Taksim İlkyardım Hastanesi ilk olarak eski binanın 1950 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından satın alınmasıyla hizmete girdi. O tarihte binanın satın alma değeri 300.000 TL idi. Daha öncesinde sörlerin yatıp kalktığı bina Sağlık Bakanlığı’nın satın alması sonrası cerrahi ilkyardım hizmeti yapılmak üzere poliklinik ve gerekli cerrahi yataklar kurularak İstanbul halkının hizmetine sunulmuştur. 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz