Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Sultangazi Cebeci İlkokulu

Kullanım Amacı Cebeci Mahallesi İlkokulu
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Adet (4+1 Tek Katlı)
Toplam Metraj 490 m²
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Sultangazi, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 28 Gün
Şu anda 72 misafir bu projeyi inceliyor

Cebeci İlkokul Binası’nı 28 Günde Tamamladık

Karmod olarak inşa ettiğimiz okul binalarına bir yenisini daha ekledik. Prefabrik yapı modeliyle projelendirip inşa ettiğimiz Sultangazi Cebeci İlkokulu’nu 28 günde tamamlayarak eğitimin hizmetine kazandırdık.

Projeyi İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlı bir köy iken mahalle statüsü kazanan Cebeci mahallesinde gerçekleştirdik. Mevcut okul binası eski ve deprem açısından riskli bulunan okulun yerine Sultangazi Belediyesi öncülüğünde yeni okul binası yapılmasına karar verildi. 1 adeti ana sınıfı olmak üzere toplam 5 derslikli olarak projelendirilen yeni okul binasını Karmod uzmanlığımızla tam deprem güvenliğinde inşa ederek eğitime kazandırdık.

İlk kez 2022-2023 eğitim döneminde hizmet vermeye başlayan Cebeci İlkokulu’nun 4 sınıfında toplam 148 öğrenci aynı anda öğrenim görebiliyor. Buna ilaveten 30 öğrenci de anasınıfında ilkokula hazırlık sürecini geçiriyor. Binanın tamamlanmasıyla 4 yıl esasına göre şekillenen yeni eğitim sistemine göre Cebeci Mahallesi’ndeki ilk dört sınıf öğrencileri ile anasınıfı çağındaki çocuklar eğitim imkanına kavuştu.

Prefabrik İlkokulda Eğitim Tam Güvenli

Cebeci İlkokulu mahallenin merkezinde konumlanıyor. Yeni okulda eğitim depreme dayanıklı prefabrik yapı sisteminin verdiği güvenle yapılıyor.

Yeşilliklerle çevrili bir mekanda güzel bir bahçe içerisine inşa edilen okulun toplam büyüklüğü 490 m2. Dikdörtgen planda projelendirilen okula giriş ön cephe sağa yakın kısımda yer alan veranda alanından girişle sağlanıyor.

Okula girişte sınıflar L plandaki koridor etrafında sıralanmış durumda. Giriş sağ bölümde bir sınıf yer alıyor. Bu sınıfın arkaya doğru bitişiğinde ise anasınıfına yer verildi. Diğer sınıflardan ikisi L koridorun solunda ön cepheye doğru sıralanıyor. Sol arka bölünde ise bir yönü yan cepheye bakan bir sınıf daha bulunuyor. Sınıfların tasarımında doğal aydınlık için pencerelerden çok iyi biçimde yararlanılmış.

Koridorun arka cepheye bakan bölümünde sırasıyla öğretmenler odası, müdür odası yer alıyor. Orta bölüme doğru bay ve bayan öğretmen WC alanlarıyla 1 adet de engelli WC alanı yer alıyor. Yine bu bölümde öğrencilerin kullanımı için 8 ayrı WC ünitesi yer alıyor. Ana sınıfının içinden bu bölümün yöneticisi için bir odaya daha geçiş sağlanıyor.

Sultangazi Cebeci Köyü Hakkında

Cebeci Köyü yeni statüsüyle Cebeci Mahallesi İstanbul’un Sultangazi ilçesine bağlıdır. Coğrafi yüzölçümü ile ilçenin en büyük mahallesidir. Batıda Sultançiftliği, Malkoçoğlu ve İsmetpaşa Mahallelerine, güneyde 50. Yıl ve Esentepe Mahallelerine, kuzeyinde Habibler Mahallesine komşudur.

Cebeci’de çok sayıda ormanlık arazi ve taş ocakları bulunur. Önceleri Rumların yaşadığı bir köy olan Cebeci’de çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Günümüzde mahallede çoğunluk olarak Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinden göç eden vatandaşlarımız yaşamaktadır. Son yıllarda Cebeci doğu bölgelerimizden de göç almıştır. Göçe bağlı olarak elektrik, su ve yol sorunları yaşanabilmektedir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz