Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Sudan Konfüçyüs Enstitüsü Binası

Kullanım Amacı Enstitüsü Binası (Çin Devleti)
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi Tek Katlı
Toplam Metraj 216 m²
Proje Yılı 2010
Kullanılacak Bölge Hartum, Sudan
Tamamlanma Zamanı 12 Gün
Şu anda 30 misafir bu projeyi inceliyor

Sudan Konfüçyüs Enstitüsü Binası

Çin’in dünya genelindeki işbirliği ile farklı ülkelerde açtığı Konfüçyüs Enstitünün Sudan binasını inşa ettik. Başkent Hartum’da prefabrik yapı sistemiyle inşa edilen bina tek katlı olarak projelendirildi. 216 m² büyüklükteki binanın kurulumu 12 günde tamamlandı.

Hartum Üniversitesi işbirliğiyle bu üniversitenin kampüsünde kurulan Konfüçyüs Enstitüsü (CIUK) ağırlıklı olarak dil binası olarak kullanılacak. Binada Çince eğitim verilecek. Bu işleve özel tasarlanıp üretilen Enstitü binası içerisinde dersliklerin yanı sıra dil laboratuvarı yer aldı. Binanın bir salonu da spor aktivite bölümü olarak kullanılacak.

Hızlı Kurulumuyla Karmod Prefabrik Binalar Üniversite Kampüslerinde

Karmod prefabrik yapı yeni nesil teknolojilerin kullanımıyla kaynaksız sistemle üretiliyor. Ön üretimi modern tesislerde tamamlanan binalar deniz veya karayolu gibi taşımacılık sistemleri fark etmeksizin kolayca taşınabiliyor. Kullanım yerinde profesyonel ekiplerce günler içerisinde kurulumu tamamlanarak hizmete alınabiliyor.

Hartum Çin Enstitüsü prefabrik binası da aynı sistemle üretilerek kısa zamanda inşa edildi. Hızlı kurulum özelliğini uzun ömür ve iyi yalıtım performansıyla da destekleyen Karmod yapıları eğitim binalarında tercih ediliyor. Sudan gibi sıcak bir iklimde kurulan bu bina iyi yalıtımıyla en az enerji kullanımıyla kolayca serinletilebiliyor.

Sudan Konfüçyüs Enstitüsü (CIUK) Hakkında

Hartum Üniversitesi içerisinde açılan Konfüçyüs Enstitüsü kar amacı gütmeyen ve kamu yararı kapsamında hizmet veren bir kurum. Enstitü ekonomik olarak Çin Hükümetinin desteğinde faaliyet göstermekte olup ülke kültürünün yayılmasında etkin rol üstleniyor. Hartum’daki enstitü Sudan’da açılan ilk Konfüçyüs Enstitüsü olma özelliğine sahip. Enstitünün kuruluşu 25 Ekim 2007'de Hartum Üniversitesi ile Konfüçyüs Enstitüsü merkezi arasında imzalanan işbirliği mektubuna dayanıyor. Resmi anlaşma karşılıklı olarak 2008 yılında imza edildi. Enstitünün işlerliği Northwest Normal University of China ve University of Khartoum tarafından üstlenildi.

Konfücyüs Enstitüleri Nedir?

Konfüçyüs Enstitüsü Çin'deki yükseköğretim kuruluşları ile diğer ülkelerde bulunan yükseköğretim kuruluşları arasında sürdürülen kamu eğitim ortaklığıdır. 2019 yılı itibariyle dünyada 6 farklı kıtada 530 Konfüçyüs Enstitüsü açılmıştır. Enstitüler mali olarak Çin Hükûmeti'ne bağlı Hanban örgütünün organize ettiği ve kısmen finanse ettiği ortaklıklardır. Enstitülerin belirtilen amacı Çin dili ve kültürünü tanıtmak, Dünya çapında yabancı dil olarak Çince eğitimini desteklemek ve kültür alışverişlerine imkanlar hazırlamaktır. Çin Enstitülerinin sayısal olarak yoğunlaştığı ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore ve Japonya'da yer almaktadır. Türkiye’de 4 adet Konfüçyüs Enstitü bulunmaktadır.

Dünya genelinde yaygınlaşmış Alman Goethe Enstitüsü ya da İspanyol Instituto Cervantes gibi kurumlarda olduğu gibi Konfüçyüs Enstitüsü de Çin’in kendi kültürüyle özdeşleştirilmiş bir şahısın, yani Konfüçyüs'ün, ismiyle anılan bir kültür enstitüsüdür. Ülkemizin bu işleve sahip kuruluşu da Yunus Emre Enstitüsü oluşturmaktadır.

Benzeri işlevdeki enstitülerden farklı olarak, Konfüçyüs enstitüleri kendi faaliyetlerini doğrudan ülkelerin üniversite kampüslerinde yürütmektedirler. Konfüçyüs Enstitüsü ile ilişkili Konfüçyüs Sınıf (İngilizce: Confucius Classroom) programı da yerel ortaokul ve liselere öğretmenler ve öğretim materyalleri sağlamak maksadıyla bu okullarla ortaklıkların kurulmasını amaçlamaktadır.

Enstitü, Çin Hükûmeti'nin kendi nüfuzunu kötüye kullanmak ve akademik özgürlüğü bastırmak için bir vasıta olmakla suçlanmıştır. Emekli Çinli yetkili Li Changchun, Konfüçyüs enstitülerini "Çin'in yurtdışı propaganda yapısının önemli bir parçası" olarak nitelendirdi.

Sudan Konfüçyüs Enstitüsü (CIUK) Kuruluş Amaçları

  • Çince öğretimini desteklemek ve Çin Kültürünü yaymak
  • Yerel kuruluşlar için akademik ve kültürel faaliyetler düzenlemek
  • Çince öğrenenler için Çince sınıfları açmak
  • Çin'de yurt dışı eğitim konusunda Sudan’lı öğrencilere danışmanlık sağlamak
  • Sudanlı öğrencinin Çin Üniversitelerine burs başvurusunda bulunmasına yardımcı olmak
  • Çin ve Sudan arasında çeşitli işbirliklerini teşvik etmek
Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz