Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Prefabrik Askeri Dikimevi Yatakhaneleri - Sudan

Kullanım Amacı Askeri Dikimevi ve İşçi Yatakhaneleri
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 2 Blok ( İki Katlı )
Toplam Metraj 1.052 m²
Proje Yılı 2014
Kullanılacak Bölge Wad Madani, Sudan
Tamamlanma Zamanı 32 Gün
Şu anda 71 misafir bu projeyi inceliyor

Penel sistem Prefabrik yapı modelimizle Sudan askeriyesinin kullandığı üniformaların tamamının üretiminin yapıldığı askeri dikimevi ve dikimevinde çalışanlarca kullanılacak işçi yatakhanelerinin yapımını tamamlayarak teslim ettik. Ön üretimi Türkiye’deki üretim tesislerinde gerçekleştirilen prefabrik tekstil fabrikası ve yatakhane binalarınının kurulumunu Kuzey Sudan’ın Wad Madani (Vad Medeni) şehrinde gerçekleştirdik.

Askeri dikimevi projesi kapsamında tesis yapı grubu Karmod teknik ofisinde iki katlı iki blok şeklinde tasarlandı. Birinci blokta Sudan askeriyesinin kullanacağı üniformaların üretileceği dikim evi yer alırken ikinci blokta ise dikimevi personelince yatakhane binası olarak kullanılacak şekilde planlama yapıldı. Askeri dikimevi, 150 personel istihdam edilecek şekilde kapasite tahsisi yapıldı.

Karmod prefabrik yapılarının tamamında olduğu gibi bu projede de iki blokun ön üretimi hafif çelik yapı tarzıyla üretim tesislerimizde gerçekleştirildi. Demonte yapılar deniz yolu konteyner taşımacılığıyla Port Sudan limanına oradan da karayoluyla kurulumun gerçekleştirileceği Wad Madani şehrine ulaştırıldı. Yapı grubunun sahaya ulaştığı gün bölge ekiplerimizce kurulum başladı. Bin 52 metrekare büyüklüğe sahip iki blok 32 gün gibi kısa bir sürede kurulum yapılarak kullanıma hazır hale getirildi.

Kurulum sonrası teslimiyle beraber ordu kıyafetleri üretimine başlanan dikim evinin uzun yıllar Sudan ordusuna hizmet etmesi hedefleniyor. Tekstil üretim blokunun yanındaki prefabrik yatakhane bina bloku içerisinde yemekhane de yer alıyor. Bu blokta ayrıca kantin gibi dinlenme alanlarına da projede yer verildi.

Askeri prefabrik dikim evinde göre alan personel Hindistan, Güney Sudan, Etiyopya, Eritre ve Bangladeş’ten gelen çalışanlardan oluşuyor. Yatakhane binası da bu personelce kullanılıyor.

Anahtar teslimi projelerde en hızlısı prefabrik yapı sistemi

Uzun ömürlü yapı modelleri arasında prefabrik yapı sistemi kısa sürede üretim ve hızlı kurulum avantajıyla anahtar teslimi projeler için kontrol edilebilir bütçede kolaylıklar sağlıyor. Yapı modelini tercih eden projeler hem zamandan hem de bina yatırım bütçesinden kazançlı çıkıyor.

Askeri prefabrik dikim evinin bulunduğu Vad Medeni  (Wad Madani) şehri ülkedeki El Cezire Eyaleti'nin yönetim merkezi konumunda. Mavi Nil Nehri’nin batı kıyılarında kurulu şehir Başkent Hartum’a 135 km. uzaklıkta olup Sudan’ın güneydoğusunda bulunmaktadır. Şehir sulama avantajlarıyla tarımda yetiştirilen pamuk, buğday ve yer fıstığıyla El-Cezire bölgesinin ticari merkezlerindendir. Başkent Hartum ile ulaşım karayoluyla beraber iki şehir arasında yer alan demiryolu hattından sağlanmaktadır.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz