Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Sofular Köyü Mesire Yeri Çelik Konstrüksiyon Ev

Kullanım Amacı Konut
Yapı Modeli Çelik Ev
Yapı Adedi 5 Bina
Proje Yılı 2021
Kullanılacak Bölge İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 7 Gün
Şu anda 74 misafir bu projeyi inceliyor

Deprem gibi etkenlere karşı yüksek yapı güvenliği içeren tek katlı planda iki adet çelik ev İstanbul’un Karadenizdeki tatil beldesi Sofular köyünde inşa edildi. Uzun ömürlü kullanım standartına sahip çelik ev teknolojisi ile üretilen konutların her birinin 82 metrekare net kullanım alanı bulunuyor. İç mimari planı 2+1 hazır ev planına sahip.

Bu iki şirin evin hikayesi İstanbul’da kuyumcu esnafı olarak ticaret yapan iki arkadaşın ev hayaliyle başladı. Hafta sonları şehrin yoğun ve yorucu atmosferinden bir nebze de olsa uzaklaşarak kendilerini ve ailelerini dinlendirebilecekleri müstakil bir ev arzuladılar. Bu ev doğayla iç içe ve aynı zamanda İstanbul’da yaşadıkları semte de bir saat gibi çok yakın mesafede olmalıydı. Çünkü uzaktaki eve öyle bir günlük sınırlı bir zaman diliminde gidip gelme imkanı bulunmuyordu.

Bu duygularla hayallerini gerçekleştirmek isteyen iki arkadaş Şile’nin Sofular köyünde denize oldukça yakın, yaklaşık 100 metre kadar mesafede bir arsa satın aldılar. Şimdi sıra yazlığa yakışır villa yapı konforunda bir ev sahibi olmaya geldi. Evi kime yaptırabiliriz diye araştırdılar. Betonarme ev modiliyle yapmak istediler ama hem deprem güvenliği endişesi hem de yapı modelinin uzun süren inşa süreci bu düşünceden vaz geçirdi onları. İyi bir alternatif model biliyorlardı, hazır ev modeli. Hazır ev üretici firmaları dolaştılar nihayetinde Karmod ev uzmanlığına güvenerek kararlarını verdiler.

Karmod satış ofisi onlara tam deprem güvenliği sağlanmış, uzun yıllar konforla kullanabilecekleri çelik evi önerdiler. Artık iki arkadaşın düşüncelerindeki ev modeli netleşmişti. Şimdi sıra Karmod teknik ofisinin onlara arsa büyüklüğüne göre, arsa içerisinde şirin bir bahçenin de bulunacağı çelik ev büyüklüğünü önermeye gelmişti. Arsa konumuna göre bahçeli bir ev için 2+1 planda 82 metrekare çelik konstrüksiyon ev hem alana hem de ailelerin kullanım ihtiyaçlarına son derece uygundu. Ve karar verildi. 82 metrekare 2+1 çelik evlerin üretimine başlandı. Bir kaç gün içerisinde üretimi tamamlanan hazır evler Sofular mahallesindeki arsaya kurulmak üzere demonte olarak yola çıktı. Her bir hazır evin kurulumu sadece 10 gün sürdü.

Şlle hazır ev projesinde öne çıkan özelliklerden biri yapı yüksekliğinin 2,80 oluşu. Çatı eğimi kış aylarında bölgeye yoğun yağan kar yükü düşünülerek yüzde 40 eğimli olarak hazırlandı. Çelik evin dış kaplaması taş desen içte ise özel alçıpan kaplama uygulaması yapılarak hazırlandı. Yapıda standart prefabrik ev üretiminden ayrı olarak metal dereler kullanıldı.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz