Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Karmod Yeni Nesil, Dakar’da Business Center Şantiyesinde

Kullanım Amacı Mamelles Kulesi CDC Business Center Şantiye Yapı Projesi
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 27 Ünite
Toplam Metraj 498 m²
Proje Yılı 2020
Kullanılacak Bölge Dakar, Senegal
Tamamlanma Zamanı 10 Gün
Şu anda 80 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod Yeni Nesil, Dakar’da Mamelles Kulesi Projesinde

Karmod Yeni Nesil konteyner Afrika lokasyonunda büyük inşaat firmalarının şantiye ofis yapı tercihi olmaya devam ediyor. Yeni nesil konteyner konfor sunan üstünlükleriyle Batı Afrika ülkelerinden Senegal’in başkenti Dakar’da inşa edilen Mamelles Kulesi CDC iş merkezi projesinin yapımında kullanılacak konteyner şantiye proje ofisi olarak tercih edildi.

Karmod konteyner yapı güvenliği, yalıtım üstünlüğü ve iklimlendirme kolaylığı, çevre dostu yapısı, hızlı kurulum gibi çok sayıda öne çıkan avantajlarıyla marka konut projeleri ve iş merkezi inşaat projelerine konforlu ofis ortamları hazırlıyor. SERTEM grubun Mamelles Kulesi projesinin ofis ihtiyacına özel projelendirdiğimiz konteyner yapılar modern üretim tesislerimizde cıvatalı geçmeli sistemle demonte olarak ön üretim yapıldı. Deniz yolu konteyner taşımacılığı ile Dakar’a ulaştırılan yapılarımız sevkiyatın tamamlandığı gün bölgede hazır bulunan ekiplerimizce kurulumuna başlandı. Kaynaksız vidalı konteyner yapı sisteminin verdiği kolaylıkla 498 m2 büyüklükteki yapı gurubu 10 günde kurulumu tamamlanarak kullanıma hazır olarak proje yönetimine teslim edildi.    

Konteyner ofis projesinde 27 adet konteyner ünitesi kullanılarak her biri üç katlı iki blok şeklinde şantiye ofis binası kuruldu. Şantiye binasında Mamelles Kule projesi saha mühendisi ve teknik ekip ofisleriyle beraber işçilerin kullanımı için konteyner yatakhane ve yemekhane binası, soyunma odaları, kafeterya ile wc duş kabinleri yer alıyor. Konteyner ofis yapısının tüm kurulumu fabrika tesislerinde hazırlanarak gönderilen malzemelerden gerçekleştirilmiş olup bunun dışında kurulum için ayrı bir inşaat malzemesine ihtiyaç duyulmamıştır. Bina elektrik ve su tesisat malzemeleriyle armatürleri, vitrifiye malzemeleri gibi tüm ekipmanlarıyla Karmod güvencesiyle tamamlanmıştır.

Dakarda gökdelen şeklinde inşa edilen Mamelles Kulesi, SERTEM grubunun en önemli yapı projesi konumunda. Projede üçü bodrum kat, bir zeminle beraber toplam 20 katla beraber bir teras yer alıyor. 48.000 m² iş merkezi, ofisler ve çok işlevli bir alan üzerine inşa edilmiş bir seyir kulesi bulunuyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz