Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kamuya, Hazır Yapılardan Yönetim Binası Karmod Prefabrik’ten

Kullanım Amacı Belediye Hizmet Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Adet
Toplam Metraj 530 m²
Proje Yılı 2013
Kullanılacak Bölge Balıkesir, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 26 Gün
Şu anda 21 misafir bu projeyi inceliyor

Karmod Prefabrik, Avşa Adası’na yapılan yeni Belediye Başkanlığı binasını tamamlayarak teslim etti. Prefabrik yapı modeliyle kısa sürede inşa edilen Belediye Başkanlığı binasıyla Ada modern bir binaya kavuşmuş oldu. Projenin tamamlanmasından sonra yeni binaya taşınan Avşa Belediye personeli Ada halkına daha iyi şartlarda hizmet vermesi hedeflendi.

Tüm Birimler Modern Prefabrik Başkanlık Binasında Toplandı

Toplam kapalı alan büyüklüğü 530 m2 olan son teknolojilerle donatılmış yeni prefabrik belediye binası içerisine tüm birimler toplanarak hizmet sunumu oldukça kolaylaştı. Başkanlık makamı başta olmak üzere tüm müdürlük ve hizmet birimleri yeni binada yerini aldı. Bu birimler arasında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Danışmanlığı, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü , Gelir ve Tahakkuk Birimi, Hukuk İşleri Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Sağlık İşleri Müdürlüğü, Yazı İşleri ve Kararlar Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü tek çatı altında hizmet vermeye başladı.

Lojistik İmkanların Sınırlı Olduğu Yerler İçin En İyisi Prefabrik Yapı

Avşa Adası gibi lojistik imkanların son derece sınırlı olduğu yerleşim alanlarına inşa edilecek yapı modelleri arasında prefabrik yapı sistemi en ideal çözüm sunmaktadır. Bunun nedeni adaya malzeme ulaşımın sadece Erdek ve Tekirdağ’dan kalkan arabalı vapurlar vasıtasıyla yapılabiliyor oluşu. Bu ulaşımda günde karşılıklı bir veya iki seferle sınırlı. Olumsuz hava şartlarında da bu seferler tamamen duruyor ve Adaya malzeme taşınması imkansız hale geliyor.

Ulaşım imkanının kısıtlı olduğu Avşa Adası ve benzeri alanlarda prefabrik yapı sistemi büyük kolaylık sağlıyor. Örneğin bu projedeki 530 m2 büyüklükteki başkanlık binasının inşasında gerekli tüm malzeme üç tıra yüklenerek aynı gün ve aynı vapurla adaya ulaştırıldı. Binanın kurulumunda bunun dışında ekstra bir inşaat malzemesine gereksinim duyulmadı. Aynı zamanda bu büyüklükteki bina kurulumu 26 gün gibi bir zamanda tamamlanarak kısa sürede hizmete alındı. Oysa ki klasik sistemlerle inşa edilseydi bu bina mevcut şartlar altında kurulum aylar hatta yıllar alabilirdi.

Avşa Adası yakın zamanda düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Kanunuyla, Balıkesir ilimizin Marmara ilçesine bağlanarak Adadaki belediye hizmetleri Marmara Adalar Belediyesi’ne bağlanmış olup bu bina günümüzde Belediye Hizmet Binası olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Avşa Belediyesi Modern Prefabrik Yönetim Binasına Kavuştu

Avşa Belediyesi Ada halkına daha iyi şartlarda hizmet verebilmek için yeni yapılan başkanlık binasına taşındı.

Avşa Belediyesinin estetik yeni modern hizmet binasının yapımında Karmod Prefabrik Yapı teknolojisi tercih edildi. Son teknolojilerle donatılan yeni hizmet binası 530 m² kapalı alana sahiptir.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz