Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Libya’ya 140 Adet Petrol Arama Konteyneri

Kullanım Amacı Libya Geneli Petrol Arama Sahaları Şantiye Yapıları
Yapı Modeli Konteyner
Yapı Adedi 140 Adet (3x9 metre üniteler)
Toplam Metraj 3870m²
Proje Yılı 2012
Kullanılacak Bölge Trablus, Libya
Tamamlanma Zamanı 22 Gün
Şu anda 78 misafir bu projeyi inceliyor

Kaddafi yönetiminin devrilmesinin ardından neredeyse tüm çalışmaların durma noktasına geldiği ülkede yeniden toparlanma sürecine girilerek Libya geneli petrol arama çalışmalarına yeniden başlanmıştı. Yeni sürecin başlamasıyla Libya’da petrol arama çalışmaları gerçekleştiren Beta Traning firmasının saha çalışmalarında kullanacağı şantiye konteyner yapılarını Karmod olarak üreterek ülkeye gönderdik.

Projenin öne çıkan özelliği Libya genelinde petrol arama sahalarında kullanılacak konteyner şantiye yapılarının fabrikadan kullanıma hazır şekilde sevk edilmesidir. Normalde demonte sevk edilerek sahada kurulum yapılacak şekilde tercih edilen konteyner yapılarımız bu çalışmada kullanıma hazır olarak talep edildi. Bu doğrultuda 140 hazır ünite olarak projelendirilen yapılar 3x9 metre yani 27 m2 büyüklükte üretim yapılarak deniz yolu konteyner taşımacılığı ile ülkenin önemli limanı Tripoli Limanına sevk edildi. Buradan Başkent Trablus’ta yer alan firmanın depolama alanına aktarılan şantiye binaları yapılan planlama dahilinde tekrar kullanılacağı sahalara aktarıldı.

Kullanıma Hazır Şantiye Mobilizasyonu

Proje çerçevesinde kullanıma hazır üretim yaparak sevk ettiğimiz yapılar standart ölçünün üzerinde 3x9 (27 m2) konteyner ünitelerine sahip. Her şantiye konteyner ünitesinde iki odayla beraber Wc duş ünitesi aynı yapı içerisinde yer alıyor. Özel tasarımlı kullanıma hazır konteyner yapılarımızla, açık alanda çalışmaların gerçekleştirildiği petrol arama sahalarında görev alan personele zinde mekanlar hazırlamayı amaç edindik. Yeni nesil şantiye mobilizasyon yapılarımızla enerjiden madenciliğe, havaalanı inşaatlarından toplu konut projelerine farklı alanlarda aynı konforu yaşatacak şantiye yapıları hazırlıyoruz. Hazır yapı sektöründeki uzmanlığımız, hızlı üretim modelimiz, yenilikçi teknolojimiz, yapı konforumuz, yüksek yalıtım özelliğimiz, planlandığı gibi tam zamanında kullanıma hazır teslimatımız gibi öne çıkan ilkesel değerlerimizle dünya genelinde büyüklüğüyle öne çıkan projelere şantiye yapılarımızla üretmeyi ve hizmet vermeyi ilk gün heyecanımızla sürdürüyoruz. Yapılarımızla projelere zamandan, enerjiden, şantiye finansman giderlerinden tasarruf sağlatarak kazandırırken şantiye de alın teriyle çalışanlara ev sıcaklığını yaşatmaya devam ediyoruz.

Libya’ya ihraç edilen yaşam konteynerleri gemiye yüklendi

Libya'ya Ofis ve Şantiye Konteynerler azır olarak gemiyle sevk edildi

Dünya genelinde gerçekleştirdiği prefabrik ve konteyner işçi şantiyeleri projeleriyle sektörün öncülerinden olan Karmod, Libya için ürettiği 130 adet şantiye konteynerinin liman yüklemesini tamamlayarak yeni bir ihracat daha gerçekleştirdi.

Libya’nın yaşadığı değişimle tekrar toparlanma sürecine giren ülkede yapı sektörü yeniden eski günlerindeki canlılığını kazanmaya başladı. Libya’nın altyapı başta olmak üzere inşaat projelerinde kullanılacak olan Karmod’un üretimi şantiye konteynerleri 3x9 mt. ebatlarında özel planda üretim yapıldı. Tam üretim gerçekleştirilen şantiye konteynerlerinde iki oda bölmesi, wc ve duş yer alıyor.

Karmod’un Libya için ürettiği konteynerler ülkede başta altyapı projeleri olmak üzere inşaat projelerinde şantiye konteyneri olarak kullanılacak. 3x9 metre özel ebatta iki oda ile beraber wc duşlu modelde üretilen Karmod konteynerler kullanıma hazır imalat sonrası deniz taşımacılığı ile Libya’ya ulaşacak. Üretim sonrası İstanbul Ambarlı limanından gemi yüklemesi yapılan konteynerler deniz yolu ile Libya’ya ulaşacak.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz