Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Pendik Kiler Biskon Yapı Şantiye Yatakhaneleri

Kullanım Amacı Konut Projesi Yatakhane Binaları
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 2 Blok, 3 Katlı
Toplam Metraj 1338 m²
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Tavşantepe, Pendik, İstanbul, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 17 Gün
Şu anda 22 misafir bu projeyi inceliyor

Kiler Biskon Pendik Projesine şantiye yatakhaneleri kurduk

Kiler GYO ile Biskon Yapı A.Ş. ortaklığında İstanbul Pendik Tavşantepe’de gerçekleştirilecek lüks konut projesinde kullanılmak üzere şantiye binaları kurduk. Karmod yeni nesil konteyner modeliyle projelendirilen yapılar şantiye çalışanlarınca yatakhane binası olarak kullanılacak.

Konteyner yatakhanede ev konforu

Kiler Biskon Pendik projesi için kurulum yapılan yatakhane binası 336 personel barınma kapasitesine sahip. Karmod konteyner yatakhane binalarının temel amacı barınan herkese en iyi konforu yatşatmak. Proje için ev ve ailelerini terkederek ekmek parası peşine düşen çalışanlara evdeki konforlarıyla buşturmak. Bu amacı sağlamak için Karmod konteyner yapılarında kullanım ergonomisi, yalıtım üstünlüğü, yangın güvenliği gibi çok sayıda öne çıkan üstünlük yer alır.

Duvardan çatıya sandviç panel sistemle üretilen Karmod yatakhane konteyner yapıları yaz kış kullanımında en iyi iklimlendirme konforuna sahiptir. Yalıtım performansıyla barınan mühendis ve içilere ev konforu yaşatırken proje yatırımcısına da sağladığı enerji tasarrufuyla kazandırıyor. Uluslararası iş ve işçi sağlığı güvenliği standartlarını üstünlükleriyle üzerinde taşıyan Karmod yatakhane binaları barınanlara güven veriyor. Bu güvenlikle proje sahibi yatırmcının da gözünü arkada bırakmadan evinde rahat uyumasına destek oluyor.

Üç katlı konteyner yatakhanede tam yangın güvenliği

Proje için hazırlanan konteyner yatakhane binaları iki bloktan oluşuyor. Her blokta üç kat yer alıyor. Her katta 14 adet yatak odası (işçi koğuşu) kullanıma hazır hale getirildi. Yine her katta her birinde 7 ayrı ünite bulunan ikişer WC ve Duş ünitesi yerleştirildi. Tuvalet ve duşlar her iki yönde giriş ve çıkış alanlarının başladığı koridor başında yer alıyor. Yatakhane binasının oda ve koridorlarıyla tuvalet duş alanlarına yangın duman sensörleri yerleştirildi. Konteyner yatakhane binalarınının elektrik sistemi Karmod uzmanlığıyla özel yazılım bilgisayar programında projelendirildi. Üretimle birlikte saha kurulumunda yapılan kalite kontrol denetimleriyle uygulamaların hatasız halde gerçekleştirilmesi sağlandı. Son kontrolleri kurulum sonrası sahada yapılan elektrik sistemi testlerden geçirilerek tam yangın güvenliğinde teslim edildi.

84 yatakhane odasının herbirinde aynı konfor

Karmod uzmanlığı iye Kiler Biskon proje yatırımı için İstanbul Pendik’te inşa edilen şantiye konteyner yatakhane binasında 84 ayrı yatak odası bulunuyor. Yatak odaları işçilerin barınmasına özel ranza veya tekli yatak şeklinde düzenlenebiliyor. Odalara koridora açılan kapıdan giriliyor. Özel sac panel sistemli kapı kapatıldığında içeride enerji kaybına yol açabilecek hava sirkülasyonu tamamen ortadan kalkıyor. Kapı yönünün tam tersinde bina dışına bakan alanda iş güvenliği standartlarında vasistaslı pencere yerleştirildi. Pencere yarım açılımla içerisin sağlıkla havalandırılmasına katkı sağlıyor. 21 m2’lik yatakhane odalarında anahtarlar kapı girişine en iyi ergonomiyle yerleştirildi. Prizler olası yatak yerleşimlerine göre konumlandırıldı.

Kiler Biskon Pendik Projesi

İstanbul Pendik’te 90.053 m² alan üzerine gerçekleştirilecek proje Kiler GYO-Biskon Yapı A.Ş. İş Ortaklığı ile gerçekleştirilecek. Proje hazırlıkları devam eden projenin hazırlıkları devam ediyor. Bölgenin prestiji konumuna yükselecek proje kapsamında 24 veya 26 lüks konutun inşası gerçekleştirilecek.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz