Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Erdek Turanköy Pansiyon Yapısı

Kullanım Amacı Pansiyon Binası
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 2 Blok
Toplam Metraj 152 m² (117 ve 35 m²)
Proje Yılı 2018
Kullanılacak Bölge Erdek, Balıkesir, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 12 Gün
Şu anda 88 misafir bu projeyi inceliyor

Erdek Turanköy Prefabrik Pansiyon Projesi

Erdek’in yaz kalabalığı ve karmaşasından uzak denizin mavisi ve ormanın yeşilinin plajında iç içe geçtiği Turanköy’de prefabrik pansiyon projesini tamamladık.

Prefabrik yapı sistemiyle inşa ettiğimiz pansiyon ve yönetim binası sadece 12 gün gibi kısa bir zamanda tamamdı. Turanköy Balıkesir’in Erdek ilçesine bağlı olup Kapıdağ Yarımadası’nın kuzey batısında yer alıyor. 15 km’deki Erdek’ten Turanköy’e 22 dakikada tamamı asfaltla kaplı yoldan ulaşmak mümkün.

1+1 Planda 4 Ayrı Pansiyon Tek Çatı Altında

Turanköy’de pansiyon olarak projelendirilen binada 4 ayrı pansiyon en iyi ergonomide yer alıyor. Pansiyonlar 117 m2 büyüklükteki binada 3,80 metre cepheli olarak sıralandı. Girişlere öne doğru uzayan perdemeler uygulandı.

1+1 planda hazırlanan prefabrik pansiyon odalarına çelik kapıdan giriliyor. Mini salonun yerleştirildiği girişin sağ kısmına mutfak evye alanı planda yerini aldı. Bu odada ön cepheye bakan pencere de bulunuyor. Arka sol bölümde yatak odasına yer verildi. Sol kısımda ise tuvalet ve duş alanı yerleştirildi. Her biri 29 m2’nin üzerindeki pansiyonlar kullanım ergonomisiyle misafirlerin yaz tatiline keyif katıyor.

Gözde Tatil Bölgesinde Prefabrik Pansiyon Günler İçerisinde Hazır

Turanköy Plajının hemen yanı başında yer alan prefabrik pansiyon binasının kurulumu 12 günde tamamlandı. 2018 Nisan ayı başında Karmod’la anlaşan yatırımcı prefabrik yapı sisteminin hızlı kurulum avantajlarından yararlandı. Karmod modern tesislerinde günler içerisinde üretimi tamamlanan prefabrik pansiyon binası Tıra yüklenerek Turanköy’e ulaştırıldı. Aynı gün sahada hazır olan Karmod ekiplerince kurulumu tamamlanan bina iç ve dış boya uygulaması da tamamlanarak yatırımcıya teslim edildi.

Nisan ayında başlayan süreç henüz yaz sezonu açılmadan tamamlanarak yeni misafirlerini ağırlamaya hazır hale getirildi. Haziran 2018 tarihinde ilk misafirlerini ağırlayan yapı günümüzde ilk günkü ergonomisi ve güveniyle konuklara hizmet vermeyi sürdürüyor.

Pansiyon Kantin Binası

Turanköy pansiyon projesi kapsamında hazırlanan yapılardan biri de pansiyon kantin binası. 35 m2 büyüklükteki bu binanın ön kısmında genişçe bir salon yer alıyor. Arka sağ kısım pansiyon yönetimi için ayrılmış bulunuyor. Kantin binasında pansiyonda kalan misafirlerle beraber günübirlik Turanköy plajına gelen misafirlere hizmet sunuluyor.

Şirin Tatil Beldesi Olarak Turanköy

Kapıdağ yarımadasının kuzeybatısında yer alan Turanköy masmavi denizi ve yemyeşil doğal tabi ortamıyla öne çıkıyor. Turanköy gerçek sessizliği arayanlar için özel bir yer.

Turanköye Nasıl Ulaşılır?

Bağlı bulunduğu Erdek ilçesine 15 km mesafedeki Turanköy’e ilçeden 22 dakikada ulaşmak mümkün. Bandırma’ya 34 km mesafede olup buradan Turanköy’e ulaşım 42 dakikada sağlanmaktadır. Turanköy’e özel araçla birlikte Erdek’ten minibüsle ulaşım sağlanabilmektedir. İstanbul Turanköy arası karayolu ulaşım mesafesi 271 km olup özel araçla ortalama 3 saat 15 dakika gibi bir sürede gidilebilmektedir.

Turanköy Plaj ve Denizi Nasıl?

Turanköy plajı genelde sakin ve temiz deniz suyuna sahiptir. Köy yerleşim alanı boyunca geniş sahil alanına sahiptir. Plaja Balıkesir Büyükşehir belediyesi tarafından yeni düzenlenen sahil yürüme yolundan geçilerek kolayca ulaşılabilmektedir. Turanköy’de bayanlar plajı da bulunmaktadır. 

Turanköy'de Nerelerden Denize Girilir?

Ekrafı ormanlarla çevrili Turanköy denizin hemen kenarında kurulu bulunduğundan uzunca bir plajı bulunur. Alternatif olarak köye 10 dakika uzaklıkta bulunan Bayanlar Plajı kadınlara özgü bir deniz plajı. Ayrıca Doğanlar ve Ormanlı köylerinin plajları da Turanköy’e yakın mesafede yer alır.

Turanköy’de Hangi Etkinlikler Yapılabilir?

Plajda denize girmenin yanı sıra Turanköy’de çok sayıda etkinlik yapılabilir. Sahil boyunca uzanan bakımlı yürüme ve bisiklet yolu yürüyüş aktivitelerine özel. Sahile yakın alandan yükselen yeşil ormanda piknik ve yürüyüş yapılabilir. 

Çevredeki köyleri ziyaret, Kapıdağ Yarımadası boyunca uzanan orman içerisinden denizi görerek yeşillikler içerisinde seyahat ayrı bir huzur verir.

Köyü çevreleyen ormanlık alanlardaki şelaleleri gezmek Turanköy’deki alternatif aktiviteler arasında yer alır.

Turanköy’e Hangi Dönemde Gidilir?

Mavi denizi ve plaj kumsalıyla öne çıkan Turanköy turizm aktiviteleri yaz döneminde gerçekleştirilmektedir. Kumsalında güneş keyfi için Haziran ve Eylül dönemi Turanköy’e gitmek için en doğru zaman dilimidir.

Turanköy'de Yeme İçme?

Tüm turizm bölgelerinde olduğu gibi Turanköy’de de restoran ve kafeler bulunur. Pide ve kebap çeşitleriyle lahmacun yapan salonlar yer almaktadır. Yöresel lezzetlerden odun ateşinde kestane, lüfer ve palamut bağlığıyla bölgeden hasat edilmiş zeytinler tadılabilir. 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz