Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Pandemi Sahra Hastanesi - Suudi Arabistan

Kullanım Amacı Poliklinik Binası
Yapı Modeli Yeni Nesil Konteyner
Yapı Adedi 8 Adet 3x12 Üniye
Toplam Metraj 320 m²
Proje Yılı 2017
Kullanılacak Bölge El Şarkiye, Suudi Arabistan
Tamamlanma Zamanı 7 Gün
Şu anda 96 misafir bu projeyi inceliyor

Bir sağlık tesisi yapı projesi de Suudi Arabistan’da gerçekleştirdik. Ülkenin doğu bölgesinin başkenti olan Dammam’da şehir hastanesi içerisine iki katlı prefabrik konteyner hastane binası kurduk. Yeni Nesil Konteyner modelimizle inşa edilen hastane yapısında 21 adet doktorun aynı anda hizmet sunacağı hasta muayene odaları yer alıyor.

Hastane poliklinik projesinde uzun ömür ve hızlı kurulum avantajı yeni nesil konteyner yapılarımızın tercih edilmesinde önemli etken oldu. Damman şehrinde kurulu bulunan Meshfa Sağlık Grubu’na ait tam teşekküllü mevcut hastane binası yoğunluk nedeniyle gelen hastalara hizmet sunmakta yetersiz kaldı.

Konteyner yapı grubumuz Suudi Arabistan genelinde gerçekleştirmiş olduğumuz konteyner ofis binalarını gören hastane proje koordinatörünün ilgisini çekmiş. Koordinatörün önerisiyle Karmod’la iletişime geçen Meshfa Sağlık Grubu yönetimi Konteyner yapılarımızın teknik özellikleri hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra proje aşamasına geçildi. Gelen talep teknik ofisimizde değerlendirilerek farklı uzmanlık alanlarında hizmet verecek 21 odalı hastane poliklinik bina projesi hazırlanarak hastane yönetimine sunuldu. Hastane tasarımı onay aşamaları sonrası konteyner hastane yapısının üretimine geçildi.

Ön üretimi Karmod modern tesislerinde tamamlanan demonte mobil konteyner üniteler kurulum yapılacağı yere sevk edildi. Konteyner yapı Damman’da kurulumun yapılacağı hastane bahçesine ulaştığında orada hazır olan ekiplerimizle 320 metrekare büyüklükteki yapıyı sadece bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlayarak kullanıma hazır halde teslim ettik.

Konteyner poliklinik projesinde Karmod’un özel üretimi olan 3x12 metre büyüklükte tam demonte ünitiler kullanıldı. Kaynaksız vidalı ve geçmeli özelliğin verdiği kolaylıkla iki katlı bina uzun ömür ve yapı güvenliği standartlarında kısa sürede kurulum yapıldı. Konteyner poliklinik binasının devreye alınmasıyla hastane ana binasında oluşmuş olan hastane yoğunluğu giderildi. Ayakta tedavi poliklinik hastalarına hizmet vermek üzere modern bir bina hazırlanmış oldu. Konteyner poliklinik binası içerisinde doktor odalarının yanı sıra röntgen, tomografi, alçı ve pansuman odası gibi alanlarla beraber wc tuvalet üniteleri yer alıyor. 

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz