Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü Binası

Kullanım Amacı ÖSYM Gebze Sınav Koordinatörlüğü
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 1 Blok
Toplam Metraj 133 m² (1 Blok)
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge GTÜ Kampüsü, Gebze, Kocaeli, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 10 Gün
Şu anda 19 misafir bu projeyi inceliyor

ÖSYM Gebze Sınav Koordinatörlüğü GTÜ Kampüsünde

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) için Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) Kampüsü içerisine sınav koordinatörlük binası inşa ettik. Prefabrik yapı sistemiyle kurulum 10 gün gibi kısa bir zaman diliminde tamamlanan bina ÖSYM’nin Gebze Sınav Koordinatörlüğü olarak kullanılacak.

GTÜ Kampüsü ana girişinde yer alan Gebze Sınav Koordinatörlüğü binası Ocak 2023 itibariyle hizmet vermeye başladı.

Tek katlı olarak projelendirilen ÖSYM Gebze Sınav Koordinatörlüğü binası 133 m2 toplam büyüklüğe sahip. U şeklinde projelendirilen binanın orta bölümünde ÖSYM sınav koordinasyonuyla ilgili hizmetler veriliyor.

Binanın sağ bölümünde iki ayrı yönetici odası yer alıyor. Ön oda planda öne doğru uzatılmış bulunuyor. Binanın sol ön bölümünde mutfak alanı, yine sağ orta alanda engelli WC ünitesi ile arkada bay ve bayan WC üniteleri yer alıyor.

Prefabrik ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü Binasında Sivil Toplum ve İş Dünyası İşbirliği

Gebze Sınav Koordinatörlüğü’nün prefabrik binasının yapımında kurum ve kuruluşların örnek işbirliği sergilendi. Bina maliyetini sivil toplum kuruluşları ve iş insanları üstlenerek devletin üstündeki yük birliktelikle alınmış oldu. Koordinatörlük binasının inşa maliyetlerine 20’ye yakın iş insanı destek sağladı.

Gebze Sınav Koordinatörlüğü binası, Gebze MÜSİAD tarafından gerçekleştirilen organizasyonla tamamlandı. Alt yapıda Gebze ve Darıca Belediyeleri’nin desteği alındı. ÖSYM Gebze Sınav Koordinatörlüğü; Gebze ile birlikte, Darıca, Çayırova, Dilovası, Tuzla, Kartal, Pendik gibi yakın ilçelere hizmet verecek.

Ocak 2022’de yapılan törenle hizmete alınan ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü açılışına MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve Karmod Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çankaya’da katıldı.

ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri Çalışma Esasları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Sınav Koordinatörlükleri ve Başvuru Merkezlerinin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kanunla belirlenerek Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan sınavlarda görev yapmak üzere sınav koordinatörlükleri ve başvuru merkezleri oluşturulmasını, personel görevlendirilmesini bu birimlerin ve görevlendirilecek personelin görevlerini, personelde aranacak nitelikleri, bu birimlerin teknik altyapılarının oluşturulmasını, cari ve diğer giderlerinin ödenmesini, sınav koordinatörlükleri ve başvuru merkezleri tarafından verilen başvuru, tercih, şifre verme gibi hizmetler karşılığında alınan hizmet bedelleri ve söz konusu tutarlardan yapılacak harcamalara ilişkin usul ve esasları belirleyen yönetmeliğe göre, Başkanlık tarafından yapılan sınavlarda, devlet üniversiteleri, ihtiyaç duyulması hâlinde kamu veya özel kurum ve kuruluşları bünyesinde, sınav organizasyonu ve ÖSYM tarafından tevdi edilen hizmetleri yerine getirmek üzere yönetim kurulu kararı ile sınav koordinatörlükleri oluşturulacak ve kapatılacak.

Sınav koordinatörleri; yükseköğretim kurumu bulunan merkezlerde; öğretim elemanları, kamu veya özel kurum ve kuruluşlarının çalışanları ile ilgili ülkenin sosyal güvenlik mevzuatı uyarınca emeklilik hükümlerinden faydalananlar arasından Başkanlıkça koordinatör olarak görevlendirilebilecek.

Sınav koordinatörlükleri aynı zamanda başvuru merkezi olarak görev yapar ve Başkanlıkça verilen hizmetleri yürütecekler.

Başkanlıkça daha önce sınav koordinatörlüğü oluşturulan illerde, hizmet sınırları veya aday sayıları baz alınarak birden fazla sınav koordinatörlüğü oluşturulabilecek.

Aday sayısının fazla olduğu ve birden fazla sınav koordinatörlüğü oluşturulan birden fazla ili kapsayan bölgede veya büyükşehirlerde; ÖSYM, mülki idare birimleri, yerel yönetimler, kolluk birimleri ve diğer kurum ve kuruluşlar ile doğrudan iletişim sağlamak, il/bölge genelinde sınavı koordine etmek ve yazışmaları yürütmek amacıyla Başkanlıkça bölge/il Sınav Koordinatörlükleri oluşturulabilecek. Görevli atamaları ve diğer işlemlerle ilgili olarak Başkanlık birimler arası görev dağılımını yapacak.

Başvuru merkezi olarak görev yapmak isteyen özel veya kamu kurum ve kuruluşları; yurt dışı, il/bölge veya ilçe sınav koordinatörlükleri ya da doğrudan Başkanlığa bağlı temsilcilikler aracılığıyla veya doğrudan Başkanlığa müracaat edecekler. Başkanlık herhangi bir talep olmadan gerekli nitelikleri haiz birimleri resen başvuru merkezi olarak da görevlendirebilecek.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz