Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Orkun Grup Macaristan Lojistik Merkezi Projesi

Kullanım Amacı Lojistik Merkezi Şantiye Yapıları
Yapı Adedi 4 Blok
Toplam Metraj 662 m²
Proje Yılı 2022
Kullanılacak Bölge Szigethalom, Budapeşte, Macaristan
Tamamlanma Zamanı 13 Gün
Şu anda 28 misafir bu projeyi inceliyor

Macaristan’da Lojistik Merkezine Şantiye Yapıları Kurduk

Macaristan’ın başkenti Budapeşte yakınlarında yer alan Szigethalom kasabasında lojistik merkezi için şantiye yapıları kurduk. Yeni nesil konteyner modeliyle inşa edilen şantiye yapıları uluslararası taşımacılığın önemli aktörlerinden Orkun Grup taşımacılık firması adına inşa edildi. Lojistik alanı İstanbul merkezli firmanın Avrupa operasyonları için önemli bir hizmet noktası oluşturacak.

Ofis, yatakhane, yemekhaneden oluşan konteyner şantiye

Macaristan lojistik merkezi inşa sürecinde kullanılacak şantiye yapılarının üretiminde yeni nesil konteyner modeli kullanıldı. Karmod proje ofisinde müşteri beklentilerine özel tasarlanan proje kapsamında 21 adet 3x7 konteyner ünite kullanıldı. Lojistik merkezi şantiye yapı grubunda konteyner ofis binası, işçi ve mühendisler için iki ayrı yatakhane binası, tek katlı yemekhane binası ile güvenlik ofisi binası yer aldı. Projenin onaylanması sonrası Karmod modern tesislerinde üretime alınan yapılar kısa zamanda imalatı tamamlandı. Karmod yeni nesil konteynerin temel özelliğini oluşturan yüksek galvaniz kaplı metallerden kaynaksız cıvatalı sistem üretim bu projede de aynen uygulandı. Kaynak kullanılmaması yapı güvenliği sorunlarını tamamıyla ortadan kaldırırken aynı zamanda yapı ömrüne de ekstra katkı sağlıyor. Demonte ön üretimi tamamlanan konteyner şantiye yapıları kurulumun gerçekleştirileceği Macaristan’daki sahaya sevk edildi. Yapıların lojistiğini bizzat Orkun Grup üstlendi. Karmod yeni nesil konteyner demonte özelliğiyle dorseli tırlarla kolaylıkla taşınabiliyor.

 4 ayrı binanın kurulumu 13 günde tamamlandı

Demonte nakliye avantajıyla iki günde Szigethalom kasabasındaki lojistik merkezinin inşa edileceği sahaya sevk edilen yapıların kurulumu sadece 13 gün sürdü. İçerisinde ofis başta olmak üzere iki ayrı yatakhane binası, yemekhane binası ve güvenlik ofisinin bulunduğu dört ayrı yapının toplam büyüklüğü 662 m2.

Karmod Konteyner Şantiye Ofis binaları En İyi Konfor

Macaristan lojistik ofis merkezi şantiye yapı grubunun ana binalarından olan ofis binası yeni nesil konteyner modeliyle inşa edildi. İki katlı planda projelendirilen ofis binasında toplam 1 ünite yeni nesil konteyner kullanıldı. Katlardaki veranda ve balkon çıkmalarıyla ofis önü kullanım açısından en iyi konfora kavuştu. Kaynaksız üretimin gerçekleştirildiği tamamen cıvata somun ve geçmeli sistemle imal edilen yeni nesil konteyner sandviç panel duvar bloklarına sahip.  5 cm duvar ve 12 cm çatı sandviç panel kalınlığı ile alanının en iyi konteyneri. Ofis iç çalışma ortamını keyifli hale dönüştürüyor. Yalıtım performansıyla çetin kış günlerinde veya aşırı sıcak havalarda en kolay biçimde iklimlendirme gerçekleştirilebiliyor.

İki ayrı yatakhane tek binada

Projedeki diğer iki katlı binada iki ayrı yatakhane örneği sergilendi. Alta katlarda mühendislere özel yatakhaneler hazırlandı. Bu alanlarda yatak odası, çalışma alanı ile wc duş ünitesi ayrı ayrı yer aldı. İki katlı yatakhane binasının üst katı ise saha çalışanlarına özel tasarlandı. Proje kapsamında tek katlı inşa edilen yapılardan biri yemekhane olarak kullanıma sunuldu. Diğer yapı ise özel depolama alanı olarak değerlendirilecek.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz