Tüm talep ve istekleriniz için satış ofislerimizden, çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz.

Onkoloji Hastaları Rehabilitasyon Merkezi

Kullanım Amacı Onkoloji Hastaları Rehabilitasyon Merkezi
Yapı Modeli Prefabrik Yapı
Yapı Adedi 13 adet (12 Adet 1+1 Konut / 1 Adet Sosyal Tesis Binası
Toplam Metraj 836 m²
Proje Yılı 2013
Kullanılacak Bölge Bursa, Türkiye
Tamamlanma Zamanı 45 Gün
Şu anda 93 misafir bu projeyi inceliyor

Türkiye’de ilk kez prefabrik yapı modeliyle hazırlanan Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Karmod prefabrik tarafından inşa edilerek teslim edildi. Biri yönetim binası 12 adeti 1+1 planda prefabrik ev olmak üzere hazırlanan 13 ayrı yapıdan oluşan kompleks Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak hizmet vermeye başladı.

 

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde kurulan prefabrik konukevleri Bursa Uludağ Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi’nin Onkoloji bölümünde tedavi olmak üzere çevre illerden gelen hastalara tedavileri süresince refakatçileriyle konaklama imkanı sunuyor.

 

Kullanım amacı itibariyle Türkiye’nin ilk rehabilitasyon merkezleri arasında yer alan bu önemli projenin yapımı Onkoday Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği’nin katkılarıyla gerçekleştirildi. Bu anlamlı derneğin kuruluşuna Prof. Dr. Kayıhan Engin öncülük etmiş olup kurucuları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoterapi Merkezi’nde tedavi olmuş eski hastalar ve yakınları da yer almıştır.

 

Kanserle mücadelede dayanışmanın güzel bir örneğini oluşturan Hasta Konukevi ve Rehabilitasyon Merkezi günümüzde de konuklarını ağırlamayı sürdürüyor. 13 adet prefabrik yapıdan oluşan bu merkezin 45 gün gibi kısa bir sürede inşa edildiğini hatırlatmakta fayda var. Hastalara ev ortamı oluşturmak gibi çok önemli bir görev ifa eden bu merkez sosyal sorumluluk projeleri için güzel bir örnek oluşturuyor. Özellikle Sağlık Bakanlığı öncülüğünde projelendirilip açılışları yapılan Şehir Hastanelerinin bulunduğu illerde mutlaka hayata geçirilmesi gereken güzel bir örnek. Projede yer alan iki katlı prefabrik ofis konuk evindeki hastalara yönelik etkinliklerin organize edildiği merkezin yönetim binası konumunda. 1+1 prefabrik ev modeliyle inşa edilen 12 konut adet konutta hastalar yakınlarıyla birlikte kendi evlerindeymiş gibi yaşamlarını sürdürüyorlar. Komplekste 24 oda, toplantı salonu, dinlenme salonu, hobi odası ve konferans salonu ile mutfak ve yemekhane yer alıyor.

 

Prefabrik Rehabilitasyon Merkezinde hastalar moral depoluyor

Prefabrik Rehabilitasyon Merkezinde konaklayan hastalara kanser tedavi sürecinde son derece önemli olan psikolojik destek veriliyor. Kanser tedavisi için Bursa’ya farklı şehirlerden gelen hastaların misafir edilerek güzel bir sosyal dayanışma örneği sergileniyor. Hastalarla beraber refakatçi yakınları kanserle mücadelede doğru şekilde bilinçlendiriliyor.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz